4 Zasady Rekrutacji Dla Młodych Zespołów Technologicznych

Budowanie zespołu — jedna z najważniejszych zadań każdej młodej firmy, bo bez silnych ekspertów projekt nie można wyświetlić żądany poziom. W przypadku firmach technologicznych znaczenie doboru osób pracujących nad projektem, wzrasta wielokrotnie. Opracowujemy etui dla iPhone, który pozwala łatwo robić echo serca i wysyłać dane do lekarza. Oprócz etui, tworzymy aplikacje dla pacjenta i lekarza, usługi w chmurze.

Użytkownik może usunąć echo serca i uzyskać przetworzone dane, do których dostęp u lekarza. W projekcie bardzo mocna naukowa składnik. Trzeba zapewnić przetwarzanie sygnałów EKG pochodzących z urządzenia, rozszyfrować te informacje, a także zorganizować pracę z dużymi ilościami danych. Powiemy, że pomogło nam zebrać zespół ekspertów.

Jason , szef firmy EchoSign, którą kupiłam Adobe, w dyskusji na Quora dał wskazówki, jak budować udanego uruchomienia proces poszukiwania nowych pracowników. Zdaniem przedsiębiorcy, twórcy firmy należy wydać na rekrutacji nie mniej niż 20% swojego czasu — niezależnie od etapu rozwoju projektu. przekonany.

Jeśli przedsiębiorca będzie wydać piątą część swojego czasu na to, aby spędzić 5-10 wywiad w tygodniu lub spotkać się z 5-10 kandydatami, to automatycznie trzeba zwrócić uwagę na wyszukiwanie tych kandydatów. To przeglądanie cv na specjalistycznych stronach internetowych, nauka profili deweloperów na GitHub i tak dalej. Stałość w trakcie tej pracy pozwoli poprawić średnia jakość kandydatów. Jeśli kierownik przenieść go poszukiwanie nowych pracowników HR-zakład, wyniki będą gorsze.

Założyciel CardioQVARK Aleksander pracował zgodnie z tą strategią — sam traciłem czas na wyszukiwanie pracowników i kontrahentów. Teraz geografia zespołu obejmuje całą Rosję. Rozwój zamawiać w moskiewskiej firmy, praca nad projektem też idzie w stolicy, profesor z Sankt-Petersburga pełni rolę konsultanta, w Penza tworzą oprogramowanie, w Kaliningradzie znajduje się produkcja.

Przede wszystkim należy zdecydować, jakich pracowników potrzebują firmy na obecnym etapie rozwoju. To zadanie w felietonie dla „Forbes” opisał twórca międzynarodowego marketingu agencji MWI Josh . Przedsiębiorcy zajęło otworzyć biuro w hong Kongu, i chciał się dowiedzieć, co się przyciągnąć do pracy przede wszystkim. Początkowa odpowiedź była oczywista.

Dla agencji potrzebni są menedżerowie sprzedaży, bo bez nowych kontraktów nie będzie sensu w zespole profesjonalnych sprzedawców, którzy będą pracować nad projektami klientów. Kiedy zaczęły się pierwsze sprzedaż, przedsiębiorca już wybrał ludzi, na podstawie zadań projektów. Jakimś klienci wymagali eksperci PR, ktoś- zorganizować pracę z social media i tak dalej. Naszej drużynie potrzebne były przede wszystkim lekarze, bo chcieliśmy stworzyć narzędzie pracy dla nich.

Lekarz musi nie tylko zrozumieć, że pacjent ma jakieś problemy, ale i znać czynniki, które je wywołały. Aby rozwiązać to zadanie, twórcy wiele interakcje z lekarzy i rozszerzali funkcjonalność aplikacji do ich potrzeb. Tak się w nim pojawiło się wyświetlanie średniej i jego zmian. Porównując te dane z rekordami pacjenta o przyjmowaniu leków lub fiznagruzkah, lekarz może ujawnić zaburzenia w pracy serca i innych narządów.

Wielu przedsiębiorców od samego początku rozwoju firmy szukają bardzo doświadczonych pracowników. Oczywiste jest, że silne profesjonaliści pomagają młodej firmy szybciej rozwijać produkt, ale nie warto iść w skrajności i zatrudniać tylko „gwiazdek”. Marina Kołodziej, firmę Oktogo, jeszcze pięć lat temu w materiale rosyjskiego „Forbes”, radził nie nazywać „wybitnych” ludzi.

„Zasłużone” w firmach wpisują się bardzo ciężko. Mogą sami je rozwijać lub inwestować w nich, ale ciężko i dużo pracować nie gotowi. Im przeszkadzają gwiezdne zasługi, a także brak budżetu i systemu roboczego harmonogramu dnia. Odczuliśmy to na sobie.

Zainteresować luminarzów nauki medyczne nie zawsze udawało się, podczas gdy młodzi i ambitni lekarze chętnie szli na kontakt. Mówią, że ich przyciąga możliwość zrobić coś nowego. Młodym profesjonalistom z tematem projektu była znacznie bliżej. Cieszą się gadżetami i interakcji z technologią każdy dzień. Nie wszyscy doświadczeni lekarze mogą pochwalić się takim samym głębokim nurkowaniem w temat i ocenić perspektywy projektu im jest trudniej.

Ważne jest, aby zrozumieć, według jakich kryteriów wybierać ludzi do zespołu starcie, ale trzeba pomyśleć i o tym, jak uzyskać stabilny przepływ silnych kandydatów. Kierownik mobilnej platformy reklamowej StarpApp Jill Dudkiewicz zaleca, aby zamienić zwykłą strategię na — podłączyć do poszukiwania ludzi obecnych pracowników. Jeśli pracownikom ciekawy projekt, stają się najlepszymi „” nowych specjalistów. Dudkiewicz przekonany, że pracownicy firmy muszą zrozumieć specyfikę młodych firm — na przykład zdawać sobie sprawę, że u nich nie będzie zarabiać tyle samo, ile w dużej korporacji.

Aby pozbyć się ludzi, dla których liczy się tylko wysokość wynagrodzenia, przedsiębiorca zaleca, aby ustawić kompensację poniżej średniej na rynku. Po jego myśli, to odpowiedzą ci, którym bliska jest idea projektu. Przeprowadziliśmy konkurs na stworzenie algorytmu, który by w zestawie wykazało, które z nich należą do palaczy. Konkurs wywołał żywy oddźwięk w środowisku programistów, recenzje pojawiły się na odpowiednich zasobach.

To pozwoliło nam uzyskać nowe dane do badań i przyciągnąć do współpracy silnych specjalistów. Wynajęcie jest jednym z najważniejszych zadań założyciela firmy. Jeśli próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za poszukiwanie nowych pracowników, nic dobrego z tego nie wyjdzie. Do najmu należy wybrać odpowiedni moment.

Naszego projektu najpierw najbardziej potrzebni byli lekarze, którzy pomogli zebrać dane kliniczne. Teraz trzeba obsłużyć rosnącą ilość danych i poprawić algorytmy i uruchamiamy program wyszukiwania analityków i programistów. Praca nad różni się od tego, co można spotkać w dużej firmie, i często młodych specjalistów w takim trybie jest łatwiej pracować. Brak dużego bagażu osiągnięć motywuje je rozwijać i tworzyć coś nowego — tak firma może osiągnąć lepsze rezultaty, niż gdyby nad projektem pracowała już zawsze wszystko „gwiazda”.

Praca nad oznacza elastyczność, w tym elastyczność podejścia. Nikt nie stawia pod znakiem zapytania skuteczność tradycyjnych metod rekrutacji, ale i niestandardowe metody mogą działać bardzo dobrze.

Czytaj Więcej: google.co.uk/software-engineering.html

Dodaj komentarz