5 Przykładów Udanego Rebrandingu

Sharice, słyszysz mnie Jacob twierdzi, że firmy zbyt wiele uwagi poświęcają estetyce, choć rebranding — to więcej, niż nowe logo, slogan lub nazwę. To szereg znaczeń, które przenikają całą strukturę firmy i wyłowić właściwe wiadomości do grupy docelowej. Przy czym ważne jest nie tylko docierać do nowych klientów, ale i nie do zerwania więzi ze starymi — lojalnych i przyzwyczajeni do dawnego stylu. Burberry tradycyjnie uważane za luksusowe marki.

Ponad 150 lat istnienia firma ta poważnie zwiększyła popularność wodoodpornych gabardyna i tarć. Kultowy design marki znajduje odzwierciedlenie we wszystkich przedmiotach toalety — od ubrań do torby i aromatów. Jednak w pewnym momencie firma stała się celem gangsterów, którzy byli uzależnieni od garderoby Burberry. Oni tak często pojawiały się w ubraniach marki, że puby przestali wpuszczać do swoich ludzi w lokalu rozpoznawalnych i .

Z tym problemem często borykają luksusowych firmy, ale Burberry znalazła wyjście z sytuacji. Firma postawiła na wygodę swoich ubraniach i przyciągnął do reklamy znanych osobistości z pozytywną opinią. Konwersja nie oznaczało całkowite przejście na nowy sposób na szkodę stylistyce. Firma nadal produkuje płaszcze i kostiumy kąpielowe, ale stosuje się bardziej kreatywny i artystyczny podejście, nie poświęcając swojego dziedzictwa i dobrej woli.

Żadna firma nie jest w stanie przewidzieć nagłą miłość od śmieci publiczności, ale w jej mocy, aby poprawić swój wizerunek. Burberry udało się stać się bardziej nowoczesnej i unikalnej bez rezygnacji z wybudowaną reputacji i jakości pracy. Old Spice — męski dezodorant, który europejskiej i amerykańskiej młodzieży kojarzy się ze starszym pokoleniem — babciami i dziadkami.

Przy tym początkowo Old Spice został zaprojektowany dla kobiet. Gdy konsument myśli o czymś , w głowie pojawiają się obrazy stagnacji, stęchły, znudzony zapachu. Old Spice nie stał się zmienić hasło lub logo. Zamiast tego, marka opracowała kampanię z kolorowe aktorem Izajasza w roli głównej — jest znany jako Old Spice Guy.

Reklama pokazuje dezodoranty uwodzicielski i zachęcające dla kobiet. Firma zrobiła zakład na i szokujące, niż udało się przyciągnąć młodą publiczność. W rezultacie produkty marki stały się kojarzyć z zapachem wakacji i aktywnego wypoczynku, a nie z i stabilnością. Mocna strona kampanii reklamowej — w potężnym komunikacie, który konsekwentnie jest odtwarzany w rolkach marki.

Właśnie regularność pozwoliła Old Spice zwiększyć świadomość klientów i sprzedaży. Nawet takie codzienne i zwykłe narzędzie, jak dezodorant, można przekształcić w coś fascynujące i ciekawe. Pabst Blue Ribbon — tanie piwo, niezwykle popularne w amerykańskich szkołach i społecznościach studenckich.

Nie ma wyśmienity smak lub szczególnym jakości, dlatego bardziej bogaci ludzie rzadko oddają swój wybór na jego korzyść. Wychodząc na rynek chiński, Pabst sformułował swój wizerunek zupełnie inaczej. W Chinach piwo nabrało nazwę Blue Ribbon 1844, było sprzedawane za $44 i zdobyła popularność za sprawą wzrostu rynku napojów ulubionych klasy średniej. Aby produkt wyglądał bonus, marka stała się wlać w butelki, bardziej nadaje się do mocnego alkoholu.

Piwo powstaje z niemieckiego karmelu, słodu i dojrzewa w beczkach whisky. Nigdy nie jest za późno, zmienić skojarzenia ze swoją marką, zwłaszcza, jeśli odwołać się do nowego rynku. Postrzeganie produktu jednej kulturze może znacznie różnić się od innego, więc globalnym firmom zawsze jest gdzie się zwrócić.

. W 1985 roku omal nie zbankrutowała Harley-Davidson, która dziś produkuje najbardziej popularne motocykle. Długi spółki osiągnęły $90 milionów. Marka wyczerpał kredyt zaufania, bo nie nauczył się produkcji wysokiej jakości środków transportu.

„Gdybyśmy nie poprawić niezawodność produktów firmy by tu nie było” — opowiadał później dyrektor firmy Richard . Oprócz pracy nad jakością, Harley-Davidson przeprowadziła rebranding. Firma zmieniła logo i kolorystykę, jednak głównym problemem pozostawała komunikacji z konsumentami. Aby przyciągnąć młodą publiczność, firma nie stała się obniżyć cenę produktów.

Zamiast tego pokazała, że miesięczne płatności za motocykle — to mniej, niż regularne zakupu kawy, alkoholu lub papierosów. Kampania się opłaciła — 40% odbiorców stali konsumenci od 18 do 34. Rozwiązanie, które leży na powierzchni (w tym przypadku chodzi o obniżenie kosztów), — nie zawsze jest to najbardziej efektywne. Trzeba uważnie reagować na potrzeby odbiorców i poznać jej słabe strony.

Przez długi czas sieć fast foodów był związany z problemami zasilania. Po dokumentalnego Morgan Spurlock Super Size Me, firma stała się symbolem i główną przyczyną otyłości w Ameryce, w opinii jej mieszkańców. Za kilka lat Mcdonald s zmieniła wyobrażenie o sobie, stając się społecznie zorientowanych delirium.

Firma stała się wskazywać -skład potraw i reklamować produkty maksymalnie 400 kaloriami. Marka wprowadził w menu więcej sałatek, jogurtów i owoców, a także uwzględnił potrzeby miłośników kawy kosztem McCafe. Wszystkie zmiany firma zanotował w materiałach informacyjnych i reklamowych kampaniach. Teraz zysk Mcdonald s zwiększa się co najmniej na 5% w skali roku.

Należy monitorować społecznymi nastrojami i pokazać solidarność z publicznością, słuchając jej i aktualizując pozycjonowanie.

Dodaj komentarz