8 Utalentowanych Kobiet W Branży IT — Ranking Magazynu Elle

Projekt, wymyślony Sapon (Marsela Sapone) w czasie studiów w Harvard business school, zamienił się w rozwijający się biznes. Hello Alfred — serwis dla tych, którzy lubią porządek w domu, ale zbyt zajęty, aby nakłaniać go samodzielnie. Sapon zauważyłam, że sukcesy biznesowe kobiety nie zajmują się prowadzeniem gospodarstwa domowego w pojedynkę, mają prawie zawsze jest pomocnicy — wspólnie mieszkający nad dziećmi lub pokojówka. „Jednak gdy ma zaledwie 26 lat, nie możesz sobie na to pozwolić” — mówi dziewczyna.

„Zdecydowaliśmy się na ten problem za ciebie”. Serwis, nazwany na cześć lokaja Bruce a Wayne a(„Batman”), bierze na siebie tygodniowe opieki w domu. Pranie, sprzątanie, zakup produktów. „Żyj własnym życiem, a resztę powierzyć Alfreda”, — slogan projektu.

Hello Alfred — pierwszy stworzony przez kobietami projekt, który otrzymał zwycięstwo w konkursie startupów Tech Crunch Battlefield w 2014 roku. Jednak prasa uznała, że takich firm i tak za dużo. „Dolina krzemowa wyczerpał pomysły”, — mówią nagłówki. Tym nie mniej, Hello Alfred rozprzestrzenił się w największych miastach USA, teraz starcie ma około 30 tysięcy klientów.

Historia Bumble zaczęło się od nieprzyjemnego zdarzenia. Whitney Wolf (Whitney Wolfe), współzałożyciel popularnego serwisu dla randkowej Tinder, pozwał byłego młodego człowieka, także współzałożyciel aplikacji. Dziewczyna obwiniała go o molestowanie seksualne w pracy. Wolf odeszła z Tinder z pomysłem stworzenia nowej, bezpiecznej dla singli środę.

Bumble obala stereotyp, że mężczyzna musi zrobić pierwszy krok. Tutaj inicjatywa komunikacji znajduje się w rękach dziewczyny. Projekt pozwala pozbyć się niechcianych i irytujących komunikowania się z młodymi ludźmi w sieci. Bumble stworzony dla dziewczyn dziewczynami — w stanie działa tylko jeden mężczyzna.

„Moja praca — mieszanka technologii, gwiazd i rozrywki” — tak charakteryzował swoją działalność -Bef (Anjula Acharia-Bath). W pracy dziewczyna wykonuje rolę między kobietami i technologii, technologii i Hollywood, Hollywood i . Fundusz venture Trinity Ventures, którego partnerem jest -Bef, zajmuje się inwestycjami w IT-biznes.

„Nie możemy po prostu inwestujemy środki w technologie, my nimi żyjemy i oddychamy” — napisano na stronie internetowej fundacji. Dziewczyna wkłada pieniądze nie tylko w firmie, ale i w ludzi. To właśnie ona pokazała Indiach Panie Zdejmują i Britney Spears. A z Indii, z kolei przyniosła Chopper — obecnie znaną aktorkę i model. „Kiedy spotykam się z utalentowaną kobietę, chcę pomóc jej osiągnąć sukces — mówi dziewczyna — to jest mój cel”.

Jen Fitzpatrick (Jen Fitzpatrick) ukończyła uniwersytet tobą stanford w 1999 roku. W tym czasie Google dopiero zaczynała pracę, dziewczyna od razu poczuła przyszły potencjał firmy. Teraz Jen kieruje Google Maps, pobyt z miliardowa publicznością.

Za pomocą Google Maps można wyznaczyć trasę, a także śledzić wycięcie lasów w Indonezji, aby znaleźć najlepszy kambodży restauracja w Londynie, a nawet badać karaiby wraku — Google ostatnio dodane podwodnej wersji Street View. „Główny problem, który próbujemy rozwiązać. Jak pomóc ludziom w badaniu świata” — mówi Jen. „Poziom szczegółowości map, do którego dążymy, stale rośnie. Nie jest to łatwe, ale w tym samym czasie widzimy, że otrzymujemy informacje, które są naprawdę ważne dla ludzi”.

Gdy młodego inżyniera-konstruktora Tracy Young (Tracy Young) przyszedł ogromny rachunek za wydrukowane rysunki, ona zastanawiała się nad tym, jak można obniżyć koszty. Dobrym rozwiązaniem wydawało jej pomysł pobrać niezbędne rysunki w iPad. PlanGrid — program do przeglądania projektów budowlanych na urządzeniach z systemem iOS.

Również serwis pomaga rozwiązać jeszcze jeden problem. Plany budynków zmieniają się tak często, że często pracownicy korzystają już nieprawidłowe rysunki. Teraz zmiany mogą być przenoszone do całego zespołu. W 2012 roku projekt przeszedł przyspieszenia w Y Combinator, od tamtej pory z programu skorzystało przy budowie ponad 400 tysięcy obiektów w 195 krajach.

„Jak większość przedsiębiorców, myślę trochę manii”, — uważa przedsiębiorca i społecznik Layla Gian (Leila Janah). Dziewczyna jest kierownikiem wielu projektów, mających na celu poprawę życia ludzi i narodów pod marką Sama Group. Organizacja non-profit, Samasource zapewnia mieszkańców najbiedniejszych krajów pracą w sektorze IT.

W ramach pracy Samahope odbywa się zbiórka pieniędzy dla płatności niezbędnych operacji dla mieszkańców slumsów. Samaschool pozwala ludziom o niskich dochodach uzyskać wykształcenie. Oprócz tego, Leyla wydała linię organicznych kosmetyków, której podstawę stanowią oleju z różnych rodzajów orzechów karite, znajdujących się w górnym biegu rzeki Nil. Zyski ze sprzedaży kosmetyków idzie na utrzymanie projektów Sama Group.

Del Harvey (Del Harvey) ponosi odpowiedzialność za samo trudny kierunek pracy Twitter, zauważa Elle. Ona jest swoistym cenzor, chroniąc użytkowników portalu od nieodpowiednich treści. Monitorowanie i prognozowanie zagrożeń informacyjnych — na tym polega praca dziewczyny. Ona walczy z nielegalnych publikacji. To i spam, i zagrożenia morderstw, gwałtów, i pornografia dziecięca.

Do obowiązków Harvey wchodzi nie tylko pokazy niebezpiecznej informacji, ale i przewidywanie możliwych informacyjnych . Do parafii w Slack April Underwood (April Underwood) pracowała w Google, Travelocity i Twitter. Przejście takiej gwiazdy sprzedaży w młodej projekt mógł przewidzieć, że gwałtowny i szybki wzrost biznesu , który w tym momencie miał już ponad milion użytkowników. Teraz, w tym dzięki talentowi dziewczyny, liczba użytkowników wzrosła prawie trzykrotnie, a firma szacuje się na $3,8 mln.

W rękach Underwood również skoncentrowany fundusz łącznej pojemności do $80 mln, z którego środki mogą być przeznaczone na inwestycje w aplikacje firm trzecich.

Czytaj Więcej: google.co.uk/partners.html

Dodaj komentarz