„Aby Związać Koniec Z Końcem, Pracownikom Trzeba Iść Na Gotowe środki”

Ze względu na niskie wynagrodzenia niektórzy pracownicy szkockiego sortowania centrum Amazon byli zmuszeni rozbić namioty w pobliżu miejsca pracy, pisze autor publikacji The Courier Craig Smith. „Trzy namioty pojawiły się na obrzeżach miasta Dunfermline, przy drodze 90. Aby związać koniec z końcem, pracownikom trzeba iść na gotowe środki” — pisze.

W zeszłym miesiącu lokalnych działaczy skrytykował warunki pracy w firmie. Pracownicy muszą pracować po 60 godzin w tygodniu za kołnierz, który ledwo przekracza minimalnie ustawioną stawkę. „Wtedy przedstawiciele Amazon odrzucił te oskarżenia, twierdząc, że firma ceni swoich pracowników i wspiera kulturę „bezpośredniego dialogu”. Jednak wieści o tym, że niektórzy ludzie dosłownie okazały się na mrozie, wywołały nową falę pytań o dobro pracowników” — mówi Smith.

Korespondent ” The Courier udał się w „pole namiotowe” i znalazłem tam jednego człowieka. On chciał rozmawiać i mówić swoje imię, jednak zaznaczył, że „Amazon — zły pracodawca” i skrytykował organizację pracy w szkockim centrum, pisze Smith. „Ponadto, dodał, że dla niego żyć w lesie — jest znacznie łatwiejsze i tańsze, niż dojazd do miejsca pracy z innej miejscowości. Dwie inne namioty wyglądały okażą się puste, a wokół były porozrzucane śpiwory i banki z pod cydru”.

Członek szkockiego parlamentu i przewodniczący liberalno-demokratycznej partii Willie Rennie wielokrotnie zachęcał instrukcja lokalnego oddziału Amazon poprawy warunków pracy i ewidencji podatków. „Firmy powinno być wstyd, że ona płaci ludziom tak mało, i są zmuszeni żyć w lesie w środku zimy. Amazon trzeba ocenić i zważyć swoje działania. Płacą za mało podatków i dostają miliony funtów od Szkockiej partii narodowej — dlatego przewodnik musi co najmniej zainstalować sprawiedliwego wynagrodzenia”, — zaznaczył w rozmowie z autorem The Courier. Opłata, którą firma pobiera od pracowników za dostawę do miejsca pracy, „zjada” większość ich tygodniowego wynagrodzenia, więc ludzie są zmuszeni iść do ekstremalnych środków, aby praca przynosiła jakiś dochód.

Wcześniej w tym roku Rennie domagał się ograniczenia budżetu lokalnego oddział międzynarodowej korporacji, dopóki przywódcy nie podniosą wynagrodzenie. „W tym czasie pojawiły się plotki, że niektórym pracownikom płacą poniżej stawki minimalnej, która wynosi £8,45 na godzinę” — pisze Smith. Na stałe w centrum przetwarzania zamówień w mieście Dunfermline działa około półtora tysiąca pracowników. Aby poradzić sobie z obciążeniem w okresie Świąt i wakacji, przewodnik dodatkowo zatrudnia cztery tysiące osób do pracy tymczasowej.

Według przedstawicieli firmy Amazon, w firmie „utworzono bezpieczne i pozytywne środowisko pracy”. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych stałych i tymczasowych pracowników jest dla nas priorytetem. Ponadto, jesteśmy dumni, że w ciągu ostatnich pięciu lat udało nam się stworzyć tysiące miejsc pracy w naszych ośrodkach w całej wielkiej Brytanii. Płacimy konkurencyjne wynagrodzenie. Wszyscy nasi pracownicy, nie ważne tymczasowe lub stałe, otrzymują po £7,35 na godzinę, niezależnie od wieku.

Ponadto, płacimy za £11 na godzinę za recykling. Według autora The Courier, centrum realizacji zamówień w mieście Dunfermline (szkocja jest jednym z największych w wielkiej Brytanii i zajmuje powierzchnię równą powierzchni 14 boisk piłkarskich. „Wielu z nas uważa, że zamawiać prezenty na boże narodzenie online wygodniej. Ale pomyśl o ludziach, którzy pracują w ciężkich warunkach, aby zrealizować zamówienie” — pisze Smith.

Mimo krytyki, kierownik angielskiego jednostki Amazon Podłoga Ashraf upiera się, że firma dba o pracowników. Jest rozczarowany tym, że u wielu osób się składa fałszywe pojęcie o biznesie. „Globalna marka, więc od nagłówków w MEDIACH zależy to, co inni ludzie myślą o naszej firmie. Staram się skupiać na tych rzeczach, które mogę kontrolować. Zdajemy sobie sprawę, że grudzień to ciężki czas dla wszystkich, kiedy ludzie muszą dużo pracuje.

Ale robimy wszystko, aby nasi pracownicy byli bezpieczni i czerpali radość z pracy — to nasze priorytety”. Według ashrafa tu, podczas „Czarnego piątku”, kiedy w centrach przetwarzania zamówień wzmożona praca, firma robiła wiele, aby zachęcić personel. „Na każdym piętrze u nas grał dj, a ponadto, przeprowadziliśmy pieniężne i schowki loterii dla pracowników, aby mogli zabawić się w pracy”.

„Jednak zdaniem przedstawicieli lokalnej Ludowej zgromadzenia i Rady związków zawodowych, nie ma nic zabawnego w tym nie ma — pisze Smith. — Podczas „Czarnego piątku” wydali swój demonstracji przeciwko rzekomej pracy pracowników i rozpoczęła kampanię, aby zwrócić uwagę na ten problem.”. „Amazon posiada wszelkie możliwości do tego, aby stworzyć najwyższej jakości środowisko pracy, ale to sprowadza się na nie z chęci redukować koszty dla większych zysków — mówi przedstawiciel organizacji związkowej. — I wszystko to dzieje się kosztem pracowników, z którymi zwracają się jakby z drony”.

Dodaj komentarz