Badanie Skuteczności Reklamy Kontekstowej Na Różnych Typach Urządzeń

Kierownik działu reklamy kontekstowej agencja i-Media Wiara larkin jest tak o wynikach porównania telefonu i ruchu. Wewnątrz agencji często spędzamy mini-badania, które pomagają określić wektory rozwoju zarówno dla pojedynczych projektów, jak i branży, którą się zajmujemy, w ogóle. Tematem dzisiejszego — porównanie skuteczności kontekstowego ruchu dla różnych typów urządzeń. Przy analizie możemy powoływać się na model atrybucji, który jeszcze nadal trzymać większość reklamodawców, i brali pod uwagę tylko konwersje z ostatniego kliknięcia.

adaptacyjnych i stron mobilnych bezpośrednio wpływa na wskaźniki efektywności reklamy kontekstowej. Niska wydajność startowego strony prowadzi do konieczności dostosowanie do stawek i budżetów dla reklam na smartfonach. Sytuacja z niskiej stron mobilnych jest charakterystyczna dla całego rynku mobilnych stron internetowych w Rosji.

W naszym badaniu dane statystyczne projektów z różnych , i w ogóle odzwierciedla ogólny trend. Większość reklamodawców nadal lekceważyć mobilnej odbiorców i nie są skłonni inwestować środki w poprawę adaptacyjnej wersji strony. Ten, z jednej strony, wadą jest to punkt ogromnego wzrostu dla każdego reklamodawcy. Tam, gdzie nie chcą pracować twoi konkurenci, musi działać.

Tak więc, zebraliśmy dane dotyczące następujących wskaźników: Następnie dane według typów urządzeń i porównywali ich ds. systemów i tematów. Na początek spójrzmy na ogólny obraz. Zakres ruchu mobilnego dla wszystkich badanych tematów wyniósł 26%. W Google AdWords otrzymano prawie dwa razy więcej ruchu mobilnego, niż w Yandex.”.

Jest to spowodowane ilością ruchu, który można uzyskać z witryn partnerów należących do sieci reklamowej google. CPC na urządzeniach mobilnych o 8,5% niższe niż na pulpitów. Przy tym współczynnik konwersji jest wyższa u stron internetowych na pulpicie, i, w konsekwencji, tam tańszy CPA. Na początek sprawdzimy udział kliknięć, otrzymywanych z urządzeń mobilnych, od ich liczby. W różnych tematów wynosi od 17% do 41%.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że udział kliknięć może być wyższa. W części projektów są ustawione ujemne korekty stawek ze względu na niskie strony z urządzeń mobilnych. Przy porównaniu udziału liczby konwersji z reklamy mobilnej od ich ogólnej liczby w każdym z tematów absolutnym liderem była „Medycyna”. Udział mobilnych konwersji w tej kategorii wynosi 38%. Za nim w kolejności idą „Nieruchomości” i ecommerce, b2b-segment” i „Auto”.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że w obliczeniach wykorzystano tylko konwersje z ostatniego kliknięcia (bez uwzględnienia stowarzyszonych). Jedynym tematem, w którym koszt konwersji z urządzeń mobilnych okazał się mniej, niż z pulpitu, stała się „Medycyna”. W pozostałych tematów telefon CPA przekracza kosztów. Jeśli w b2b jest on ponad 20%, w „Nieruchomości” i „Auto” — więcej niż dwa razy. Wracając do sekcji „dane Ogólne”.

Grafika w porównaniu CPA na pulpitów i w pokazują, że telefon CPA średnio dwa razy wyższa. Dlaczego „Medycyna” stała się takim wyjątkiem. Powód jest prosty — niska cena kliknięcia. Mimo, że CR na pulpitów powyżej, CPA okazał się o prawie 17% poniżej właśnie ze względu na różnicę w CPC. W innych tematów cena telefonu kliknięcia okazała się również poniżej .

Na przykład, w kategorii „Nieruchomości” telefon CPC na 33% niższe niż w stacjonarnych. Przy tym absolutnie we wszystkich badanych przedmiotu CR na pulpitów okazał się wyższy, niż telefon. W „Auto” i „Nieruchomości” stacjonarnych są przeliczane lepiej niż telefony, w 2 i 2,2 razy, odpowiednio. W ogóle kontekstowe ruch z urządzeń mobilnych jeszcze mniej , niż . Przy tym w Google AdWords kosztem większej ilości kliknięć, niskiego CPC i dodatkowych możliwości ustawienia kampanii reklamowych można uzyskać większą liczbę konwersji przy mniejszym CPA.

Porównanie skuteczności w kontekście tematów wykazało kierunki, w których telefon ruch z reklamy kontekstowej jest konwertowany częściej i taniej. Oprócz czołowej „Medycyna” ciekawe okazały się dane b2b-segmentu. Ilość konwersji z mobilnych tu blisko ecommerce-tematyce, a ich cena różni się od CPA nie tak mocno, jak w przedmiotu „Nieruchomości” i „Auto”. Wyjątkowo jasne, że potencjał mobilnego ruchu nie jest używany do końca. Świadczy o tym dość wysoki odsetek kliknięć z urządzeń mobilnych i niski CPC we wszystkich przedmiotu, a także różnica w konwersji strony między i .

Rada. Nie zapomnij ocenić wkład ruchu mobilnego w konwersji na innych typach urządzeń za pomocą raportów wspomaganych konwersji i cross-większości urządzeń. Wyślij nam swoje kolumny i aktówki o reklamie i marketingu na marketing@vc.ru.

Dodaj komentarz