„Brak Snu — Nie Jest Powód Do Dumy”

„Za każdym razem, kiedy występuję na konferencjach, staram się zapoznać się z innymi prezentacjami. Zwykle stoję z boku, patrzę i słucham. Ostatnio usłyszałem coś, co mnie martwi. Wielu przedsiębiorców pokazują i opowiadają o 16-godzinnym dniu roboczym” — pisze Frid. Jest on przekonany, że takie podejście do prowadzenia biznesu — jeden z najbardziej szkodliwych.

„Ciągłe zmęczenie — to nie jest obrzęd inicjacji, to oznaka głupoty”. Przedsiębiorca powołuje się na badania, które wykazały, że człowiek zyskuje mniej punktów w czasie testu na IQ, jeśli śpi mniej niż zwykle. Frid uważa, że ludzie, którzy regularnie pracują po 16 godzin na dobę, z powodu zmęczenia nie zauważają, jakie obrażenia zadaje biznesu. „Brak snu nie tylko szkodzi zdrowiu i kreatywność. To wpływa na innych.

Brak snu prowadzi do braku cierpliwości. Człowiek staje się agresywny, nietolerancyjny, „. Jego zdaniem, źle uśpione menedżerowie — straszne w pracy, w tym, bo serwuje straszny przykład podwładnym. „Po co marnować czas i pieniądze na zatrudnianie wspaniałych pracowników, jeśli ich mogą doprowadzić do szaleństwa?” Frid uważa, że w dążeniu zrobić więcej spraw poprzez skrócenie czasu, odprowadzająca na sen, brak logiki, bo w takim przypadku zaczyna cierpieć na jakość pracy. „Ludzie, którzy tak robią, są tak zmęczeni, że źle myślą”.

„Co do długiego dnia pracy często słyszę ten argument, że trzeba dawać z siebie w pełni. To uczucie jest dla mnie jasne, i w nim jest racjonalne ziarno” — przyznaje Freed. Ale często, według jego obserwacji wynika, że ludzie nie potrafią w porę się zatrzymać. „Jesteśmy niewolnikami swoich nawyków”. Jeśli człowiek zaczyna pracować do późna, to on skłonny z czasem przekonać się, że jest to jedyny możliwy sposób.

„Widziałem wiele przedsiębiorców, którzy tym samym doprowadzili się do wypalenia zawodowego” — pisze autor. Zaleca się wypracować nawyk dużo spać. „Staniesz się myśleć lepiej, stać się najlepszym kolegą i szefem. Sen dobrze wpływa na kreatywność. Pomaga rozwiązywać problemy.

Czy to nie jest to, czego potrzebujesz w pracy?”. Frid przypomina, że we śnie ludzki mózg jest aktywny, ale działa inaczej niż podczas czuwania. „Nie chcesz obudzić się ze świeżymi rozwiązaniami w głowie zamiast worków pod oczami?”. Przedsiębiorca zgadzam się z tym, że czasami pojawiają się sytuacje, które wymagają pracy w godzinach nadliczbowych. „To się zdarza.

I to jest w porządku, bo nie prowadzi do ciągłego zmęczenia, ale tylko do czasu. Takie przypadki muszą być wyjątkiem, a nie regułą” — mówi Frid. „W zasadzie, praca nie jest ważniejsze niż sen. Jeśli nie całkiem zgadzają się z tym, zastanów się, bez czego można umrzeć szybciej — bez snu lub bez jedzenia. I trzeba przyznać, że bardzo niewielu zadania wymagają natychmiastowego rozwiązania na 12 m, 13 m, 14 m, 15 m godzinie dnia roboczego.

Prawie wszystko może poczekać do rana” — podsumowuje autor.

Czytaj Więcej: startup development

Dodaj komentarz