Co Przeszkadza Apple Watch Z Obsługą Sieci Komórkowej Pojawić Się W Rosji

Odpowiadają rosyjscy operatorzy i ekspertów. 12 września 2017 roku Apple zaprezentował trzecią generację inteligentnych godzin Apple Watch. Będą one dostępne w dwóch wersjach, z możliwością podłączenia do sieci komórkowej (GPS + Cellular) i bez niej (GPS), ale w Rosji pojawi się tylko druga.

W Apple Watch Series 3 do połączenia z siecią komórkową zamiast zwykłej karty SIM używany chip eSIM, w którym zawarte są informacje niezbędne do rejestracji w sieci operatora. Jest on stały i może dzielić jeden pokój z kartą SIM w iPhone. „Technologia eSIM dopóki w Rosji nie jest obsługiwany przez producentów sprzętu” — powiedział vc.ru przedstawiciel MTS Dmitrij .

Aby system ten jest zdobył w Rosji, potrzebna jest w tym inicjatywa ze strony Apple, Samsung i innych firm produkujących urządzenia z chipem eSIM, a operatorom trzeba będzie modyfikować swoje oprogramowanie, mówi. „eSIM zakłada możliwość przełączania pomiędzy sieciami operatorów bez konieczności odwiedzania operatora. W Rosji numer karty SIM jest umowie”, — ostrzegł szef służby prasowej „” Anna . Spółka analizuje możliwość wykorzystania tej technologii, dodał wiceprezes ds. strategii i rozwoju biznesu operatora Aleksander .

Tele2 rozważa możliwość wsparcia eSIM w Rosji, powiedział rzecznik firmy Olga . „Teraz operator analizuje popyt na technologię wśród swoich subskrybentów i ocenia rozwój dostawców, aby zaoferować użytkownikom najbardziej efektywne rozwiązanie” — powiedziała. W „” od komentarzy w sprawie eSIM odmówili.

Zbliżone do jednego z operatorów telefonii komórkowej źródło vc.ru zauważyłem, że do pracy eSIM w Rosji trzeba nie tylko rozwiązanie techniczne, ale i uzasadnienie prawne. „Teraz eSIM praktycznie równa klonowanie karty SIM, co w Rosji jest zakazane prawem” — mówi.

Obsługuje pracownik innego operatora, wyjaśniając, że telecom-firmy nie będą w stanie „przywiązać” zegar do umowy, w który już wpisana karta SIM w smartfonie. Teoretycznie, można utworzyć wirtualnego operatora, który będzie współpracować z kilkoma telecom-firmami i będzie opisywać w umowie eSIM jak moduł połączenia do sieci operatora, mówi. W Rosji eSIM naprawdę może wynieść do klonowania karty SIM, potwierdził dyrektor generalny analitycznego agencji TelecomDaily Denis Kawałków.

Dla rozwoju technologii eSIM w Rosji potrzebna jest inicjatywa ze strony regulatorów, a następnie — od operatorów i producentów urządzeń, mówi. „Jeszcze chyba z jakiegoś powodu nie ma wizji rozwoju eSIM u nas w kraju. Ale myślę, że i do nas to przyjdzie” — powiedział Kawałków.

Dodaj komentarz