Co Zrobić , Jeśli Klient Nie Chce Zapłacić

b_572c89c17932f.jpg

Wszystkie te „powtórzcie tak i owak”, „muszę już na wczoraj” lub „to jest zbyt drogie, niech zredukować koszty” nawet nie było z sytuacją, kiedy, jak, i zrobili wszystko zgodnie z umową, ani więcej, ani mniej, spędził sporo czasu i jednocześnie nawet naprawiono drobne problemy, wykonane do ciebie, a tu raz – i wiecie co, wygląda na to, trzymają za . Wierzę, że dla tego rodzaju klientów w piekle przeznaczone specjalnie wyznaczonym ciepłe, przytulne miejsce, gdzie będą ich karmić tylko solone ogórki i wodę mlekiem, a na zawsze wyłączyć ciepłą wodę. Jak coś nie pasuje ze stereotypami na temat z wrzącą wodą, ale ja właśnie tak to sobie wyobrażam.

Jest to najlepszy wariant, ale dla zleceniodawców i freelancerów, niestety, najbardziej rzadki. Bo zwykle w przypadku aktu wykonanych prac, podpisanego w obustronnym porządku, tego rodzaju problemów, nawet nie występuje. Ale samobójcy nadal istnieją i udaje, żeby nie płacić nawet w obecności wykonawcy podpisanej umowy.

Takie odważne klienci po prostu liczą na to, że wykonawca nie będzie męczyć się z papierem i wolą zapomnieć wszystko jest jak zły sen. A tutaj właśnie warto trochę się sprężyć – kartka papieru w takiej sytuacji bardzo pomaga. Z takim atutem w rękawie grzech nie pójść z wnioskiem do odpowiednich władz. Ale taka opcja – dla szczęśliwców. Niewielu zawierają umowy z wyprzedzeniem, tak, że jedziemy dalej.

Opcja dla zaawansowanych, którym nie szkoda czasu, lub tych, u których kwota za wykonaną pracę warto i adres zamawiającego (domowy lub prawny). Tu na pomoc przychodzi stara dobra telegram, jeśli jeszcze pamiętacie, co to jest. Należy wysłać do klienta telegram z zaworem informacją o tym, że zadanie zostało wykonane i trzeba podpisać akt wykonanych prac. Można skorzystać z ekspresową z podaniem czasu i daty odbiorów robót.

Najprawdopodobniej, zamawiający nie podpisze akt (dupkiem bo). W takim przypadku trzeba zrobić odpowiedni znak na akcie i wysłać go cennym poleconym z potwierdzeniem i inwentaryzacji inwestycji. Można to zrobić przez tę samą express-mail i koniecznie z inwentaryzacji. Całą tę „mysiej burdel” lepiej wykonać wcześniej, zanim się zorientujesz i zarobić coś na górze, na dodatkowych kar. Zgodnie z pkt 4 łyżki.

753 kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ, jest dozwolone dokonywanie jednostronnych aktów świadczonych usług, t. Wykonanych prac. Sęk w tym, że klient nie może odstąpić od podpisania bez uzasadnionych przyczyn. Również marka reklamację na zapłatę długu i wysyłasz .

Jeśli sprawa się nie rusza i sprzężenia zwrotnego nie ma, to albo klient już zdążył paść trupem, albo wziąć na głowę wszystkie te wpływy i prosto iść sami wiecie gdzie w sądzie, oczywiście. Najważniejsze to istnienie dowodów na to, że kierowano zawiadomienia i akty (pocztowe rachunki, poświadczone teksty telegramów itp.). Prawo autorskie jest potwierdzone na dwa sposoby. Oficjalnie (patenty, licencje), że w przypadku nie bardzo dotyczy, i dowód na to, że to ty – autor. Autorstwo można udowodnić za pomocą oryginału pracy, zapisaną na komputerze, z podaniem daty utworzenia.

Idealnie będzie, jeśli klient sam wskaże prawdziwego autora podczas korzystania z zaległej pracy – to bardzo ułatwi proces. Dobrym dodatkiem będzie wiadomość e-mail wykonawcy do zamawiającego z zaległej pracy. Również chetnie potwierdzenie faktu wykonywania pracy bez wynagrodzenia. Screeny nieetatowy-giełdy z wiadomościami, zapewnienie dostępu do korespondencji itp.

Wszystkie te „uprzejmie przypomnieć o sobie” zachowajmy dla zapytań z lub swojej byłej. Jeśli czytasz tę notatkę, to znaczy, pieczonym już zrobiło, a na czole już zaczyna się pojawiać skrót amatora odeskiej persimmon. Jeśli opóźnienie już jest, choć niewielka, to jest to niepokojący znak. Znowu pomyśl o swojej byłej.

Bądź pewny siebie i wyraźnie dać do zrozumienia, że w przypadku rezygnacji z płatności będzie zmuszony do podjęcia działań w dyscyplinarnym. Od publicznej rozgłosu do korzystania z prawnych metod. Za wcześnie na tego rodzaju ostrzeżenia nie może być. Jeżeli zwłoka już się rozpoczęła, a klient nie dostarczył zrzut ekranu lub inne dowody wysyłania elektronicznych pieniędzy na konto, czas działać zdecydowanie. Zazwyczaj po tak wykonanym sygnału klienci, którzy „ta, poczeka” lub „a nuż zapomni”, raz dają informacje zwrotne postarają się w jak najkrótszym czasie dokonać płatności.

Termin zwłoki – 2-3 dni. Jeśli klient myślał, że to blef, czyli nadal cię ignorować lub wymyśla nowe odroczenia płatności (krewny zachorował, księgowa jest na urlopie czy dlatego, że mieczyk), nadszedł czas, aby dostać się do bardziej drastycznych środków. Nawet jeśli zmarł jego ukochany , wyrazić kondolencje i „” klienta, że płaci nadal trzeba natychmiast. Tutaj zdanie „w przypadku zwłoki w płatności, będę zmuszony..” już nie należy. Ona jest zbyt miękka.

Na tym etapie zdecydowanie podawajcie konkretne zagrożenia. Nie, bity i łopaty nie waż się mówić, jest jeszcze zbyt wcześnie,. zamawiającego zrobić coś paskudnego z wykonanej pracy, lub zrobić coś jeszcze. Cokolwiek. Dla osiągnięcia celu wszystkie środki są dobre.

Powiedz, co powiedz na konkretnych forach, blogach i w MEDIACH o złej wierze klienta i jego nikczemny „firmy”. A przecież dla niektóre materiał-wykę wezmą z przyjemnością. Wymyśl, co strasznego, co można zrobić zamawiającego bez bezpośredniego kontaktu z nim i powiedz mu o tym. W tym samym czasie przystąpić do podjęcia prawnych działań komorniczych i śpieszy powiadomić o tym samego klienta. On musi wiedzieć, że w przypadku odmowy zapłaty, będzie musiał długo prowizji konsekwencje.

Termin zwłoki – 3-7 dni. Jeśli śmierć nie daje klientowi dokonać płatności za wykonane przez ciebie zadanie, zniszczyć owoce swojej pracy w miarę możliwości, wcześniej zapisując kopię. W przypadku deweloperów zrób kopię zapasową i przywróć cofnąć czas. Jeśli dostęp do FTP ma, to lepiej nie usuwać, a raczej „upiększać” już dostępny.

Na przykład, w pośpiechu sklep internetowy można przekształcić w stronę usług profesjonalnego lekarza- lub i otworzyć dostęp do opracowanego dla klienta strony internetowej, lub zburzyć go wcale. , na przykład, można zakłócić tłumaczenie lub napisany tekst i manifestować w imieniu klienta. Krótko mówiąc, włącz swoją mroczną wyobraźnię i realizuj. Swoje negatywne opinie ze wszędzie, gdzie tylko można, również w zestawie. Wyślij całe to piękno klienta i jego jednocześnie.

Poproś, aby przywrócić wszystko na miejsce i usunąć swoje instrukcje tylko po dokonaniu płatności. Termin zwłoki – ponad tygodnia. Wolą taka platformie freelancing gdzie jest serwis, który będzie w stanie zapewnić 100%-ową opłatę swojej pracy.

Nie na te nieszczęsne 10%. No i uzyskaj nie $100, $90. Ale dostaniesz, bo płatność rezerwuje się już w momencie wyboru ciebie jako wykonawcy. Jeśli obcy zamawiający was znalazł gdzieś na portalach społecznościowych, ustaw komunikację na platformę i niech zamawiający publikuje zamówienie poprzez bezpieczną transakcję. Jak chronić się od amatorów łatwego zysku.

Metoda ta pozwala na zmniejszenie o kwotę, o którą może rzucić, jeśli używasz bezpośrednią umowę z klientem. Wcześniej cele, do osiągnięcia których będzie dokonywana płatność. Na przykład, jeśli freelancer-tłumacz i trzeba tłumaczyć, powiedzmy 6000 słów, podzielić pracę na trzy części za 2 tys.

I za każdą wykonaną część umów z klientem o płatnościach w sprawie wykonania. Jeśli o etapowej płatności z klientem nie zgodził się i transakcja masz bezpośredni, to wyślij połowę wykonanej pracy, a resztę wysłać w niewygodnej klienta formacie lub po prostu w screenach. To znaczy, tak, aby to udowadniał fakt wykonywania pracy, ale tak, aby klient nie mógł z nich skorzystać w przypadku nagłego ataku .

Jest mało prawdopodobne, ale jeśli będzie taka możliwość, to nie bądź leniwy, aby potwierdzić swoje intencje o współpracy w formie pisemnej. Szczególnie, jeśli chodzi o dużej kwoty zamówienia. To uwolni cię od przyszłych problemów w przypadku złej wierze klienta. A u was, drodzy tłumacze, czy były przypadki, kiedy klient nie płacił.

Dlaczego. I czym on twierdził tak nie dwucyfrową oświadczenie. Prosimy podzielić się doświadczeniami (opinią) i odpowiedzieć na te pytania tutaj.

Czytaj Więcej: google.co.uk/blog/what-startup-consultants-can-and-can-t-do-for-your-startup/

Dodaj komentarz