Czarodziejem Z Menlo Park: Thomas Edison Jako Teorii Wartości W Dolinie Krzemowej

, , seryjna przedsiębiorczość — te słowa (zbyt) często można usłyszeć w San Francisco i dolinie Krzemowej i w innych miejscach z utrwalonym starcie-kulturą. Od Hanoi do Sztokholmu, i od Santiago do Tokio; nastolatki, i marzycieli zbierają się w , garażach i bibliotekach, aby programować i tworzyć „następną wielką rzeczą” — czy chcą uratować świat lub po prostu być miliarderami, lub wszystkie na raz. Nowych trendów w zarządzaniu, z elastycznością i otwartością, w rzeczywistości, nie kilkudziesięciu lat, a ich nie otworzyli Larry Page lub Mark Zuckerberg.

Oni po prostu zrobili to modne. Ważną rolę w tym, aby zrozumieć, jak to wszystko powinno działać właściwie, zagrał Thomas Alva Edison; człowiek, którego wielu z was wie z na niego etykiet. Wynalazca, naukowiec lub nawet geniusz. Kiedy dorastałem w Chorwacji, u Edisona była nie najlepsza reputacja — go często opisywany jako człowieka, który, pomimo doskonałej biznesowe talent, żył kosztem wynalazków prawdziwych geniuszy, których był Nikola Tesla — znakomity wynalazca i wizjoner z naszej części Europy.

Edison był znany fakt, że próbował zdyskredytować i Teslą w wojnie prądów, publicznie demonstruje zabijania zwierząt prądem przemiennym — psy, koty, a nawet słonia. Jednak, jak w każdej przyzwoitej historii, dobro przejął prąd zmienny pokonał, a złoczyńca Edison przegrał. W gruncie rzeczy, w dzisiejszej kulturze widzimy coraz więcej ataków w stronę Edisona — wystarczy spojrzeć na konta Oatmeal i Historya Drunk. Może i przegrał w wojnie prądów i stracił swoje wpływy w branży filmowej, ale on zasługuje na bardziej spojrzenia i poznania ich wpływu na innowacyjność, wizja przyszłości i, wierzcie lub nie, nowoczesne technologiczne w firmach.

Edison urodził się w 1847 roku i wychował w małym miasteczku w Ohio w biednej rodzinie, a szczególnie nie chodził do szkoły. Wydaje się, zadawał zbyt wiele pytań „dlaczego”. W wieku 12 lat został wyrzucony ze szkoły. Thomas na pewno miał przedsiębiorczości dar i zdolność pracować jak robot.

Nastolatek sprzedawał owoce i czasopisma w pociągach i wykorzystał swoją pomysłowość i niektóre sztuczki, aby zwiększyć popyt. Nie mniej ważne jest to, że nie będąc z bogatej rodziny (w przeciwieństwie do innego słynnego wynalazcy, który lubił wykorzystywać cudze wynalazki dla własnych produktów — Marconi), był człowiekiem, który zrobił się sam i osiągnął wiele dzięki ciężkiej pracy i pomysłowości. Jednym słowem, był biznesmen-pokazowym egzemplarzem. Po szeregu zdarzeń i zmian miejsc pracy stał się pracować w Western Union w Bostonie, co dało mu dostęp do dużych zasobów pracy i kontakty z wielu wynalazców, którzy myśleli tak samo, jak i on sam.

Edison wynalazł elektryczny urządzenie do liczenia głosów w wyborach, który został uznany przez Kongres USA całkowicie bezużyteczne — chcieli zapisać papierowe biuletyny. On także opracował urządzenie do automatycznego nagrywania kursów giełdowych. Co ciekawe, Edison był zawsze uprzejmy na kaprysy konsumentów i doświadczenia użytkownika.

Po tym, jak Edison otrzymał pieniądze za swoje wynalazki i przyciągnął dofinansowanie, otworzył laboratorium w Menlo Parku, w pobliżu Nowego Jorku. Myślał, jak można połączyć badania i rozwój, produkcja i marketing nie tylko w jednej firmie, ale i fizycznie. Jego laboratorium i naukowcy pracowali na górnym piętrze, produkcja znajdowało się piętro niżej, na parterze — sklep. Edison wynalazł format pracy zespołu badawczego, który można przeciwstawić wynalazcy-indywidualnie.

Wynalazł nową metodę . On ją wykorzystał, i . Trzy rzeczy, które Edison zrobił poprawnie, budując swój biznes. „Czarodziejem z Menlo Park” zabrał wszystkie laury od 1093 patentów, zarejestrowanych dzięki grupie naukowa, i nikt inny z jego laboratorium nie miał prawa rejestrować patenty.

Od tego czasu stało się dość powszechną praktyką w pracy z własnością intelektualną, ale pytanie — właściwy, czy to metoda dla stymulowania innowacji. Czasy się zmieniają, i przedsiębiorcy, wręcz przeciwnie, wolą dzielić się doświadczeniami z publicznością — jak zrobił to, na przykład, Elon Musk w 2014 roku, otwierając wszystkie patenty Tesla Motors dla konkurencji. Warto doceniać i wspierać swoją drużynę, ponieważ to właśnie kreatywni i utalentowani ludzie z dobrą kondycją są, być może, najważniejszym atutem twojej firmy.

Na zakończenie warto powiedzieć, że Thomas Edison, może i nie był najlepszym człowiekiem w historii, wcale nie. To nie fair postępował z wieloma ludźmi, w tym pierwsze studia filmowe i Nicola Tesla, i był okrutny z wielu innych, o których nawet nie wiemy, ale jego dziedzictwo nadal żyć. Edison pierwszy zrozumiałem, jak połączyć model inkubatora, współpraca, marketing i handel, tak aby przenosić góry i szybko rozwijać innowacje. Kierował prymitywne starcie-kartą.

Dodaj komentarz