„Czy Mogę Prowadzić Tą Osobą?” — O Czym Myślą HR-menedżerów Podczas Spotkania Z Kandydatami

„Nieważne, czy były na ilości rozmów kwalifikacyjnych, lub odbywały się ich milion razy — to zawsze trudna sprawa. Nie tylko ze wszystkich sił starają się pokazać z najlepszej strony, ale i starają się zrozumieć rozmówcy, zebrać jak najwięcej informacji na temat stanowiska i wewnętrznej kultury firmy. Jeśli zapytać mojego menedżera, jak to jest podejmować decyzję o zatrudnieniu, najprawdopodobniej odpowie, że i dla niej nie jest to łatwe zadanie. Dokonać właściwego wyboru bywa trudne, zwłaszcza, gdy wybierasz się z kilku wysoko wykwalifikowanych kandydatów. Jak przechylić szalę na swoją korzyść.

Oprócz dobrego przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej, spróbuj postawić się na miejscu osoby, która siedzi naprzeciwko ciebie” — pisze Westlake. „Szef nie zatrudni człowieka, jeśli nie wierzy w możliwość wspólnie pracować z nim. Menedżerowie są różne. Jedni oczekują, że pracownicy będą wykonywać obowiązki w warunkach minimalnej kontroli lub jego braku. Inni chcą, aby ich stale na bieżąco, porównanie z wykresami, prowadzą regularne spotkania” — pisze autor.

Jej zdaniem, ludzie, którzy liczą na częste informacje zwrotne z kierownikiem, trudno będzie pracować z , zrelaksowany szefem. I odwrotnie. Tym, którzy cenią sobie niezależność i wolą istnieć w trybie offline, trzeba będzie ciężko z szczegółową, w części kierownikiem. Jak się zachowywać, gdy twój potencjalny szef ocenia cię w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Na początek możesz pokazać się uważnym słuchaczem, po nawiązaniu kontaktu wzrokowego, robiąc notatki, zadając pytania i dając głębokie odpowiedzi. Westlake radzi zapytać potencjalnego szefa opisać swój styl przywództwa. Jeśli okaże się, że nie pokrywa się z oczekiwaniami kandydata, ona zaleca, aby myśleć o celowości pracy na takim stanowisku. „Ludzie, którzy prowadzą rozmowy kwalifikacyjnej, chcą, aby nie tylko rozumieli, po co się pchasz, ale i robili pracę domową. Upewnij się, że szczegółowo opis stanowiska, a następnie spróbuj dopasować posiadane doświadczenie z obowiązków w tej pracy, o którą się ubiegamy.

Większość menedżerów zwykle zaczynają się rozmowy kwalifikacyjnej z prostych pytań, na przykład, pytają o sobie. To świetna okazja, aby wykazać zrozumienie ci roli” — pisze Westlake. Ona radzi opowiadać o swoich doświadczeniach, tak aby wyglądał odpowiednim oferty pracy. „Inny dobry sposób, aby pokazać, że wiesz, gdzie zorganizować, — zadawać pytania na temat pracy, pokazują, że nie wystarczy przeczytać opis stanowiska”.

„Ważne jest, aby pokazać, że firma jest przyczyną szczery zachwyt. Oczywiście, nie każda rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w firmie marzeń, ale postaraj się znaleźć takie miejsce, które jest ciekawe. Niedawno firma znalazła się w rankingu najlepszych pracodawców. Dział, w którym ubiegasz, opracowuje innowacyjne produkty. Generalnego dyrektora niedawno wspominaliśmy w renomowanej wydaniu.

Poświęć czas na naukę publikacji, znajomość których może pomóc na rozmowie kwalifikacyjnej” — zaleca Westlake. Na spotkaniu radzi zadać pytania o zespole, stylu pracy i kulturze. To pokaże, że kandydata ciekawa firma w ogóle, a nie tylko stanowisko, w którym twierdzi,. Także to pokaże, że poszukujących nie obchodzi mnie, czy jest dobrze wkomponuje się w zespół. „Do pewnego stopnia sukcesy pracownika wpływa na jego głowie.

Twój potencjalny szef chce być pewien, że jeśli weźmie wolne lub będzie zmuszony pominąć spotkanie, nie schrzanisz. Jeśli dobrze radzisz sobie z pracą i prawidłowo się ustawić, to i wygląda dobrze. Jeśli , aż szef na urlopie, przegap ważnych wiadomości, to nadrzędne szef, prawdopodobnie będzie niezadowolony z wami” — mówi Westlake. Aby przekonać przyszłego szefa, że przed nim wiarygodny kandydat, autor zaleca, aby dowiedzieć się, że szef docenia w członkach zespołu. Można zapytać o to bezpośrednio, lub zadać pytanie o to, czego ktoś oczekuje od osoby, która zajmie stanowisko.

„Pod koniec rozmowy kwalifikacyjnej, kiedy twój przyszły szef zapyta, czy ci, co dodać, spróbuj powiedzieć. „Jestem naprawdę wdzięczny za wszystko, co mi opowiedzieli o pracy i swoich oczekiwaniach. Myślę, że moje doświadczenie i styl pracy dobrze nadają się zespole. Chcę, żebyście wiedzieli. Na mnie można liczyć jak na aktywnego i odpowiedzialnego pracownika””.

„Proces rozmowy kwalifikacyjnej może być wyniszczające dla obu jego stron, zwłaszcza jeśli wywiad konsekwentnie spotyka się z kilkoma kandydatami. To nie zdarza się zawsze, ale czasami ankieter może uciec. Może on głodny, zmęczony, aby myśleć o zbliżającym się ; niezależnie od powodów, to się zdarza. Oczywiście, że nie można kontrolować czynniki wewnętrzne, wpływające na rozmówcy, ale można spróbować stać się najbardziej ciekawym i atrakcyjnym kandydatem. Poproś znajomego pomogą ci ćwiczyć w odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania na rozmowy o pracę.

Niech opowie o swoim zachowaniu. Mimika twarzy, gesty, wizualnym kontakcie, głosie, treści odpowiedzi. Opuszczasz oczy i rozmawia głuchy monotonnym głosem. Jeśli nie jesteś zainteresowany w swoich odpowiedziach, nie można oczekiwać, że zainteresuje kogoś innego” — pisze Westlake. Ona radzi odpowiadać na pytania krótko i harmonijnie.

Można do tego wykorzystać formułę. Odpowiedź + przykład + wynik. „Powiedzmy, że na pytanie o to, jak zarządzasz swoim czasem, można odpowiedzieć tak. „Prowadzę czasem, umieszczając priorytety swoich obowiązków. Na przykład, jeśli jednocześnie pracuję nad dwoma projektami, w priorytecie bardziej skomplikowany, lub bardziej pilne.

W ubiegłym mi to zawsze pomagało. W rzeczywistości, często mnie chwalą za to, że radzę sobie z dużymi obciążeniami, nie zrywając „”.

Czytaj Więcej: system developer

Dodaj komentarz