Dlaczego Amazon Zasługuje Na Bilion Dolarów

Opinia generalnego partnera fundacji Google Ventures M. G. . W kwietniu 2017 roku, akcje Amazon wzrosły ceny i kosztowały około 900 dolarów za sztukę, a firma otrzymała ocenę w $430 miliardów.

W rezultacie szef firmy Jeff Bezos był drugim najbogatszym człowiekiem na świecie. I wkrótce na pewno stanie na czele tej listy. Nawet pomimo faktu, że Bezos rocznie sprzedaje osobiste akcji spółki na $1 miliard, inwestując w projekt w dziedzinie kosmicznych podróży Blue Origin.

W moim subiektywnym odczuciu, Amazon może zająć jeszcze więcej przestrzeni. I to bardzo. Z punktu widzenia inwestycji, na dzień dzisiejszy Amazon pozostaje jednym z najbardziej interesujących firm.

I choć jej cena przekroczyła $400 miliard, wydaje mi się, że to tanio. Ponieważ firma nie tylko sprawia, że bardzo wiele rzeczy, to sprawia, że bardzo wiele rzeczy dobrze. Wydaje mi się, że ocena bilion dolarów nie wydaje się czymś absolutnie niewiarygodne. I to bardzo.

Można, jak Brad Stone, napisz o firmie całą książkę — i tak nie uda ci się dotrzeć do wszystkich ciekawych rzeczy i projekty, nad którymi pracują. I wierzę, że Amazon, Netflix (i do pewnych granic — Tesla) — to najbardziej niesamowite nowoczesności firmy, które osiągnęły niesamowitych skali. Nazywam je kit, kalmar i lewiatan, odpowiednio.

Nie dziwi i nie jest przypadkiem, że Amazon i Netflix prędzej czy później musieli zmierzyć się w jednej z najbardziej znanych i ważnych sfer produkcji treści. Obserwować, jak Netflix staje się ważnym graczem w Hollywood było ciekawe, ale nie tak niesamowite. W końcu to ich świat. Ale to zwycięstwo drużyny Amazon Studios w trzech kategoriach do Oscara — coś znacznie bardziej nietypowe. Póki co.

Firma rozwija projekty w różnych dziedzinach, ale łączy je kilka wspólnych rzeczy — Amazon Prime, Cloud i tak dalej. Przy tym Amazon pozostaje bodaj czy nie jedyną firmą, zdolną organicznie połączyć ze sobą obszary, które wydawało się nie da połączyć. I przy tym ustawić nowy standard wydajności i zarządzania.

Jak to się stało, że firma, która kiedyś sprzedawała książki przez internet-sklep, i gdzie ja teraz kupuję pastę do zębów, jednocześnie rozwija technologię chmury i tworzy „” filmy?. W czasie, kiedy wydaje ci się, że oglądasz za grą w warcaby, szef Amazon wygrywa partię w szachy.

Niech nie wszystkie projekty Amazon rozwija się płynnie. Magiczny skrypt, kiedy wchodzisz do sklepu, bierzesz wszystko, co potrzebne i wyjdźcie na zewnątrz — bez konieczności stania w kolejce — na razie nie jest realizowany ze względu na konieczność „wyeliminować pewne błędy”. Ale ich pozbyć.

Czy masz jeszcze jakieś pytania na temat tego, jak powinien wyglądać serwis na świecie, gdzie w kieszeni u każdego człowieka leży superkomputer. Czy kiedykolwiek korzystali z Uber. Czy jesteś gotowy, aby umieścić przeciwko tej usługi. Lub przeciwko Amazon, który zmusza sprzedawców niższe ceny na produkty.

Amazon — to ta firma, która najpierw zabiła duże księgarnie jak Borders i Barnes & Noble, a następnie zaczęła otwierać własne duże księgarnie. W rzeczywistości, ona pluje na ich groby, nawilżając posadzone nasiona od ścięte drzewa — z pomocą Amazon niezależnych wydawców książek otworzyło drugi oddech. To i bezlitośnie, i genialne. W duchu Amazon.

Zazwyczaj, gdy słyszysz o tym, że firma poziomu Amazon zdecydowała się poszerzyć zakres działalności, ty się dziwisz, ale nie więcej niż. Kiedy Amazon zaczyna robić to samo, co i ty — to cholernie przeraża. Bo Bezos jest w stanie zarządzać.

Kiedy Amazon w posiadanie Netflix — produkcja filmów — założyciel i dyrektor generalny firmy Reed Hastings powiedział. „Czuję, że możemy konkurować z niezwykłym człowiekiem. Ponieważ Amazon zarządza Jeff, mnie to trochę przeraża”.

Oczywiście, że Amazon zdarzają się błędy. Tutaj od razu przychodzi na myśl historia z produkcją własnego smartfona pod marką Fire. Wtedy firma straciła $83 mln, nie licząc dostawy do punktów sprzedaży i marketingu koszty.

Ale wydaje się, że nie obchodzą błędy. To dobry nastrój, którego nie tak łatwo osiągnąć — praktycznie w każdej firmie po poważnej awarii występuje opór nowe pomysły. Bezos jak sportowiec, dopóki ty ciągle wbijać, nikogo nie obchodzi, ile razy spadasz za grę.

„Firma Credit Suisse niedawno obliczał, że od 1950 roku tylko jedną z dziesięciu firm z przychodami ponad $50 miliard można rosnąć średnio o ponad 15% rocznie przez 10 kolejnych lat. Wśród firm z przychodami ponad $100 miliardów to nie udało się nikomu. Jeśli się to uda Amazon, to będzie najbardziej agresywnej ekspansji w historii współczesnego biznesu” — pisał „The Economist”.

Czy jesteśmy gotowi postawić przeciwko Amazon. Myślę, że nie.

Osobiście nie dziwi mnie wykres powyżej. Uzbroić się w cierpliwość, a zobaczysz, jak firma będzie konkurować z FedEx i innymi firmami . Ma w arsenale są drony, Alexa i bóg wie co jeszcze. Wśród ludzi o planach firmy wie tylko jedna osoba.

I nie mówi się o nich nawet w swoich pięknych podaniach do akcjonariuszy. On po prostu stawia na prosty, ale ambitny cel, a następnie domaga się jej. To firma kit.

Dodaj komentarz