Dlaczego Bank Może Odmówić Otwarcia Rachunku Dla Firmy

Wskazówki od eksperta „” o tym, jak uniknąć podejrzeń ze strony instytucji kredytowej. Z jednej strony, banki muszą zakładać konta wszystkich (lub prawie wszystkich), kto poprosi, a z drugiej — 115 FZ, zgodnie z którym bank nie może otworzyć konto, jeśli wątpi w kliencie. Według naszej oceny, banki odmawiają w otwarciu konta do jednej trzeciej klientów.

Jeśli otworzysz konto, uczysz się banki i wybierz najbardziej niezawodne i opłacalne. Informacje o banku otwarta. Aby ją zdobyć, wystarczy wejść na stronę banku lub Banku centralnego i zobacz kto jest jej właścicielem, kto prowadzi, ile ma pieniędzy. Tym samym chce wiedzieć o kliencie i bank.

Poznaj swojego klienta wymaga 115 FZ. Według tego prawa, bank jest zobowiązany upewnić się, reputacji klienta. Jeszcze jakieś wymagania Banku centralnego.

Banki muszą stosować się do strategii KYC — know your client, lub „poznaj swojego klienta”. Banki tak robią. Studiują firmy, jej partnerów i kluczowych pracowników. Jeśli informacje o firmie powodują wątpliwość, banki odmawiają w rachunku.

Istnieje stereotyp, że banki nie otworzą konto z obojętności lub szkodliwości. To nie jest tak. Bankom bardziej opłaca się puszczać do siebie wszystkich. Im więcej klientów, tym więcej płatności dla opłat i prowizji za przelewy. W przypadku awarii w rachunku bank traci pieniędzy.

Banki odmawiają podejrzane firmom, aby chronić klientów i swoich pracowników. Bo jeśli oni będą mieć do czynienia z wątpliwymi organizacjami, bank centralny może zdecydować, że bank pomaga nielegalne wypłacenie pieniędzy, i za karę anuluje licencję. Wtedy klienci będą musieli stać w kolejce za wynagrodzeniem, a pracownikom — szukać pracy.

Głównym zadaniem w trakcie kontroli, — upewnić się, że firma klienta istnieje naprawdę, że nie jest oszustem i otworzył firmę właśnie dla prowadzenia działalności gospodarczej. W celu sprawdzenia banki analizują otwarte i zamknięte źródła. Źródeł może być trzydzieści, sto lub więcej — nie ma ograniczeń. W zasadzie otwarte źródła — to te, w których banki sprawdzają obowiązkowe informacje o kliencie, na przykład, blokadę konta od podatku. O takich źródłach banki ma prawo mówić.

Wśród źródeł. Strona podatkowej, , służby migracyjnej i usługi komorników, a także prasa lub profesjonalne fora. Dobra wiadomość jest taka, że otwarte źródła można śledzić i sami. Jeśli coś jest nie tak, od razu nauczyć się i poprawić problem.

Zamknięte źródła banki ukrywają, aby zachować tajemnice kontroli i nie pozwolić niezdecydowanym klientom znalezienie obejścia. Banki są zobowiązane do utrzymania ich w tajemnicy zgodnie z prawem. Są powody do odmowy, które bank rozpatruje wyłącznie w kompleksie, to jest jeden czynnik nie może wpłynąć na decyzję.

A istnieją powody, które bezpośrednio prowadzą do odrzucenia: Jeśli powodem rezygnacji z tej listy, bank o niej powie. Więc klient szybciej dowie się o problemie. On nie będzie musiał zgadywać co do przyczyny, to może od razu zorientować się z podatku i otworzyć konto.

Bank ma wątpliwości, jeśli firma lub jej właściciel przypomina „” (tego, kto zajmuje się prawem zarabiają pieniędzy — vc.ru). Zdarza się, że klient nie jest „”, jednak nieświadomie zachowuje się podejrzanie.

Najczęstsze błędy zwykłych klientów: Jeśli bank odmawia jedną z tych przyczyn, to on o niej nie powie — to niezgodne z prawem. Jeśli masz wątpliwości co do tego, że bank otworzy rachunek, do procedury można się przygotować — czyli sprawdzić się w kryteria banku i upewnić się, że wszystko jest w porządku, a jeśli nie — naprawić.

Po otwarciu firmy właściciel wybiera kody działalności, lub, w języku urzędników, . Kody te informują, za co dostajesz pieniądze i na co wydajesz. Jeśli rosną warzywa — kod 01.13.1, należy tapety — 17.24.

Z kodami wiąże się dwa problemy. Pierwsza to obecność kodów z różnych dziedzin. Załóżmy, że główny kod — transport, czyli najwięcej pieniędzy firma dostaje za świadczenie usług transportowych. Przy tym ma kody do wykończenia i remontu pomieszczeń.

Kody te nie są powiązane ze sobą, dlatego wyglądają podejrzanie. Drugi problem — bank nie współpracuje z kodami. Tak bywa, jeśli bank nie koncentruje się na klientach z określonej dziedziny. Na przykład, do pracy z organizacjami trzeba otwierać , ale nie wszystkie banki udzielają tego rodzaju usług.

Podczas sprawdzania bank patrzy wszystkie kody firmy — nie ważne, działa klient na nim, czy nie. Ivan otworzył firmę pięć lat temu i myślałem pracować sprzedawcą, więc dodał kod — 64.99.2. Ale za pięć lat Ivan i nie stał się dealerem, a o kodzie zapomniałem. Iwan przyszedł otworzyć konto. Kod dealerów — wyjątek dla banku, dlatego odmówił klientowi.

Bank nie ważne, że Ivan nie pracował sprzedawcą. Raz jest kod, to znaczy, że Ivan planuje otrzymywać lub przelać pieniądze jako dealer. Aby upewnić się, że bank otworzy rachunek, sprawdzić kody-wyjątki. Najpierw zadaj pytanie telefonicznie — jeśli w call center nie jest w stanie odpowiedzieć, spróbuj zapytać pracowników oddziałów.

Możliwe, pracownicy zaproponują złożyć wniosek na konto za pośrednictwem strony internetowej, a dopiero po jej przetwarzania bank powie, działa on z takimi kodami, czy nie. Taka kontrola trwa czas, ale lepiej poświęcić czas teraz, niż dostać odmowę i tydzień wybrać inny bank. Otwarte źródła można zbadać samodzielnie.

Głównym zadaniem — aby sprawdzić swoją firmę, siebie jako osoby fizyczne, kluczowych pracowników i partnerów. Aby to zrobić, można złożyć wniosek na konto na stronie internetowej banku lub sprawdzić firmę przez specjalistyczne serwisy. Wypełnienie wniosku na stronie internetowej banku trwa pięć minut. Zostawiasz kontakty, NIP i inne informacje na temat firmy — i gotowe.

Bank analizuje wniosek dziesięć minut. Jeśli z firmą wszystko jest w porządku, to on zaprasza na spotkanie w celu otwarcia konta. Również firmy można przeprowadzić za pośrednictwem specjalnych serwisów w celu sprawdzenia niezawodności.

Na przykład, „Moja sprawa”, SPARK lub „Kontur-focus”. Jeśli z firmą jest coś nie tak, usług będą mogły to wydobyć. To samo z partnerami. Przepędzić ich firmy za pośrednictwem usługi weryfikacji i upewnij się, że partnerzy nie żył.

Dla tych, którzy nie korzysta z usług i nie pozostawia wniosek na stronie internetowej, przygotowaliśmy listę z głównymi źródłami. Co sprawdzać:

Oprócz bezpośrednio do firmy należy sprawdzić siebie jako osoby fizyczne i kluczowych pracowników. Wielu powie, że to strata czasu. Nie jest to jednak tak. Jeśli u pracowników wystąpienia problemu, to konto nie dostanie cała firma. Oto pełna lista osób:

Oto, co należy sprawdzić. Historia kredytowa w biurze historii kredytowej. Regułą jest, że.

Im więcej zaległości, tym właśnie najbardziej zagadkowe pracownik do banku — a wraz z nim cała firma. Jednak sprawdzić historię kredytową kolegów można tylko za ich zgodą. Ktoś może zrezygnować, i z tym trzeba się pogodzić. Jeśli zauważyłeś negatyw o firmie, zacznij naprawiać wszystko, co można.

Zajmijcie się z podatku i pracowników, zmieniaj adres. Jeśli się nie udaje, przygotuj logiczne wyjaśnienie. Zdarza się, że firma ma długi wobec partnerów, ale wcale nie z powodu niedbalstwa przedsiębiorcy. Na przykład, u dawnego banku ze wszystkimi środkami firmy odwołano licencję, więc nie może płacić rachunki. Bank podejmie takie wyjaśnienie.

Jeśli chcesz sprawdzić firmę w otwartych źródłach i wszystko z nią w porządku — można pominąć ten krok. Jeśli znalazłeś negatywne czynniki, oferujemy mobilizować klientów, partnerów i banku. Instrukcja tutaj zależy od okresu pracy w firmie.

Jeśli firma działa stabilnie, ma konto i klienci, to zbieraj na stronie opinie i przykłady prac. Im dokładniej opinię, tym bardziej niezawodne wygląda. Opinię w duchu „SP. z o. o. „Transport” — świetnie wszystko przewozi” nie nadaje się. Najlepiej wybrać taki, że dobrze opisuje sytuację. Co brały, kiedy, jakie wyzwania stoją, jak postanowili, płacili w terminie lub z opóźnieniem.

Opinie nadają się wszelkie — od klientów, dostawców lub wykonawców. Usuń z pamięci absolutorium za rok ze starego banku. Tak nowy bank zobaczy, że płacisz partnerom legalnie, a nie w kopercie.

Jeśli firma dopiero się zaczęła pracować i klientów u niej jeszcze nie, powiedz mi więcej o jej działalności na stronie internetowej. Tu zasada to samo. Im dokładniej opis, tym jest ono bardziej wiarygodne.

Banki sprawdzają klientów na różnych etapach. Niektóre mogą zaakceptować wniosek na stronie i zaprosić klienta natychmiast po jej przetwarzania. Więc klient nie traci czasu na wycieczkę do banku, a otrzyma odpowiedź na SMS i tak szybko jak to możliwe. A może być inaczej. Najpierw klient przychodzi do banku, oddaje dokumenty, bank je zabiera i sprawdzić trzy dni.

Kiedy rozwiązanie gotowe, klient po raz kolejny przychodzi do banku i dowiaduje się ostateczną decyzję. Przy każdym podejściu klient umawia się z bankiem, aby przekazać dokumenty do otwarcia konta i opowiedzieć o firmie. Ale jak by nie były urocze, pracownik nie ma wpływu na decyzję — decyzję podejmuje program banku, który działa za pomocą skomplikowanego algorytmu.

Czasami sprawdzanie nie przechodzą nawet klienci z legalnym biznesem. Aby tak się nie stało z tobą, oto kilka wskazówek: Odpowiadaj na wszystkie pytania. Pracownik banku ma obowiązek zadać szereg pytań o biznesie, i jeśli odpowiedzi nie będzie, bank odmówi otwarcia konta. Niektórzy klienci nie lubią mówić o sobie, bo boją się podzielić w natłoku informacji.

Ryzyka nie ma. Twoje słowa trafiają pod ochronę tajemnicy bankowej i danych osobowych, dlatego pracownik nie zdradzi ciebie konkurentów. Jeśli masz NDA c klientem, dopisać w dokumencie, że może ujawnić fakt i charakter transakcji bank na żądanie, w ramach kontroli na 115 FZ.

Weź ze sobą dokumenty do otwarcia konta. Wymagania dotyczące dokumentów dla firm i PIS różnią się. Jeśli indywidualny przedsiębiorca otwiera konto w banku, zwykle potrzebny jest tylko paszport. Dla firmy lista szerszy. Od paszportu kierownika do statutu spółki.

Jeśli jest zalecenie od klientów lub wyciągi, też zabrać je ze sobą. Dokumenty pomagają puszkę szybciej zrozumieć, legalny biznes, czy nie.

Dodaj komentarz