Dlaczego Przedsiębiorcy Jechać Do Szwecji: Wiza, Finansowanie, Podatki

Szwecja — kraj, znany udanymi projektami biznesowymi. Ma bogatą kartotekę jako wiodącego dostawcy innowacyjnych rozwiązań i produktów w skali światowej. Wśród znanych marek, utworzonych w wielkiej brytanii, — Skype, H&M, Electrolux, Ikea, Spotify i King (twórcy Candy Crush). Sztokholm nazywany jest najbardziej popularny po dolinie Krzemowej miejscem dla startupów. To nic dziwnego.

Główne cechy gospodarki państwa otwartość i liberalne podejście do handlu. Na dzień dzisiejszy w kraju niski poziom krajowego długu w porównaniu z innymi krajami UE, mała inflacja i zdrowy system bankowy. Kultura Szwecji jest otwarta na nowości i chętnie przyjmuje zaawansowane pomysły i technologie. Dzięki dogodnej lokalizacji jest to główne miejsce dla wszystkich operacji finansowych na rynkach Europy Północnej. Międzynarodowe firmy wybierają kraj, aby pomieścić swoje siedziby mieszkań, kontaktowych i centra dystrybucyjne, biura obsługi.

Oprócz skandynawskiego rynku, to otwiera dostęp do innych krajów Unii europejskiej z 500 milionami konsumentów. W dużej mierze z powodu swoich niewielkich rozmiarów Szwecja jest zorientowana na eksport. Tutejsze młode firmy początkowo biorą kurs na międzynarodową skalę i przez kilka lat wychodzą na rynki zagraniczne. Korona starcie-środa zawiera projektami i wydarzeniami we wszystkich większych miastach w kraju. W Göteborgu, Malmö, Uppsali, ale szczególnie w stolicy.

Najbardziej popularna specjalność w Sztokholmie — deweloper. Około 18% mieszkańców miasta zatrudnionych w sferze technologicznej, a łączna liczba firm w tym sektorze dochodzi do 22 tysięcy. Takie wskaźniki tworzą rywalizację, ale w konsekwencji i szybki rozwój. Najbardziej obiecujące i atrakcyjne dla inwestorów z branży: W niektórych branżach, aby otworzyć firmę, oprócz standardowych procedur, potrzebne są specjalne zezwolenia i uprawnienia organów państwowych.

W przypadku niektórych usług turystycznych, rolnictwa, handlu i innych dziedzin. Sprawdzić, dostaje się czy biznes-projekt pod dodatkowe wymagania, można na stronie internetowej Szwedzkiej agencji rozwoju gospodarczego i regionalnego wzrostu. Rozwinięta i komfortowa infrastruktura w kraju — wynik przemyślanych reform państwowych. W latach 1990-tych, rząd ustalił tymczasowe ulgi podatkowe na zakup komputerów dla mieszkańców kraju. To doprowadziło do ich masowego pojawienia się w domach szwedów i pomogło kształtowania technicznej umiejętności ludzi.

Szwecja — wyjątkowe miejsce, jeśli chodzi o uruchomieniu i obsłudze małych firm. Rząd aktywnie współpracuje z lokalnymi inicjatywami i chętnie otwiera nowe źródła finansowania. W każdym uniwersytecie, gdzie uczy się biznes-programy, otwarty inkubator przedsiębiorczości, a uczniowie mają okazję spotkać się z agentami i inwestorami i przedstawić swój projekt. Na przykład, Lund University Innovation System lub Chalmers Innovation. Oficjalna agencji innowacji Vinnova działa przy Ministerstwie przedsiębiorczości, energii i komunikacji, Szwecji i utrzymuje relacje między firmami i instytutami naukowo-badawczymi.

Co roku Vinnova inwestuje 2,7 mld koron szwedzkich w nowe projekty. Firma oferuje dotacje dla nowych firm, działających w różnych dziedzinach. Znaleźć odpowiedni grant i zapoznać się z terminami składania wniosków można na oficjalnej stronie internetowej. Szwedzka agencja rozwoju gospodarczego i regionalnego wzrostu, organizacja Biznesowa Szwecja”, Verksamt (solucja do otwarcia działalności gospodarczej) — to organizacje rządowe, które informują o tajnikach prowadzenia działalności gospodarczej w królestwie i pomogą zorientować się w lokalnych przepisów.

W kraju kwitnącej inkubatory przedsiębiorczości, inwestycji i agencji. Almi — inkubator przedsiębiorczości, który należy do szwedzkiego rządu i służy jako dominująca dla 16 regionalnych oddziałów z 40 placówek na terenie całego kraju. Almi oferuje usługi doradcze, pożyczki i kapitał podwyższonego ryzyka dla zagranicznych firmach na wszystkich etapach tworzenia firmy. Jeden z potężnych zalet — możliwość uzyskania porady (dyskusja i ocena pomysłów, planowanie budżetu, rejestracja przedsiębiorstwa) w ojczystym języku wnioskodawcy. Almi współpracuje z wieloma rodzajami finansowania.

, pożyczki dla firm, pożyczki na rozwój innowacyjnych projektów. Swedish Incubators & Science Parks — krajowe stowarzyszenie biznesowe inkubatorów i parków naukowych w Szwecji. Członkowie SISP (43 inkubatora i 33 naukowych parku) pracują z 70 sferami biznesu i oferują pomoc w rozwoju firmy, pracy z klastrami, fundusze kapitału startowego, skróty i inne. Stowarzyszenie współpracuje z przedstawicielami władzy państwowej, uniwersytetami, sektorem przemysłowym i tworzy wspólne projekty krajowe. Northzone to technologia inwestycyjnego partnerstwa.

Działa na rynku od 1996 roku i już zainwestowała w 118 firm, w których Avito.ru. Z siedzibą w Skandynawii, w Londynie i Nowym Jorku Northzone łączy podopieczni firmy z kluczowymi graczami na rynku, partnerami biznesowymi i klientami. Creandum — venture fund, który pracuje jako ze startupami, jak i z doświadczonymi graczami. Po inwestycji uczestniczy w życiu projektu jako konsultant i obsługuje go „wszystkimi dostępnymi środkami” (np. zatrudnianie pracowników, wyszukiwanie pomieszczeń). Connect — na tej stronie można znaleźć prywatnych inwestorów.

Oprócz krajowych biur, Connect wiele międzynarodowych partnerów. Organizacja regularnie organizuje inwestycyjne tematyczne konferencji w różnych miastach kraju. Najbardziej znanym wydarzeniem dla przedsiębiorców — Språngbräda, podczas niego zaproszeni biznesmeni przedstawiają swoje pomysły inwestorów. FundedByMe — międzynarodowa platforma, założona w 2011 roku. Jej manifest.

„Crowdfunding — przyszłość biznesu inwestycji zarówno dla inwestorów, jak i dla przedsiębiorców”. Platforma jest łatwa w obsłudze i krok po kroku prowadzi swoich członków w sprawach zbiorowego gromadzenia pieniędzy, pomagając zrealizować ambicje i rozwijać nowe pomysły. Oprócz wymienionych zalet dla małych firm w Szwecji, jest i pułapki. W kraju bardzo wysokie podatki i potrącenia mogą sięgać nawet 45%. Początkującym przedsiębiorcom warto skorzystać z usług inspektor podatkowy w outsourcingu, który pomaga cudzoziemcom zrozumieć niuanse szwedzkiego prawa.

Dla wjazdu do kraju mniej niż na trzy miesiące wystarczy uzyskania wizy schengen. Aby pozostać na dłuższy okres i otworzyć własny biznes lub zakupu część biznesu, trzeba się zarejestrować jako indywidualny przedsiębiorca i uzyskać odpowiednie zezwolenie na pobyt (IP). Na podstawie tego dokumentu mogą pracować tylko na siebie — zatrudnienie w innej firmie w przyszłości nie będzie. Przedsiębiorca wystawia dokument w swoim rodzinnym kraju i tylko po otrzymaniu go, może wjechać na terytorium Szwecji. Przy składaniu wniosku należy dołączyć szereg dokumentów, aby Szwedzkie migracyjny agencja mogło ocenić perspektywy przyszłej działalności handlowej z finansowego punktu widzenia.

Wyciągi z rachunków bankowych, umowy kupna-sprzedaży, umowa najmu lub umów z kontrahentami (w zależności od rodzaju działalności), dokumentację finansową za poprzedni okres i inne dokumenty. W robieniu interesów musiał potwierdzić swoją zawodową wartość — okazać dyplom i zaświadczenie o znajomości języka (angielskiego lub szwedzkiego). Szczegółowe informacje o etapach uzyskania zezwolenia na pobyt jest na stronie internetowej Szwedzkiego migracji agencji. Tym, którzy planują otworzyć starcie w Szwecji, przyda się kilka zasobów, podzielonych według kategorii. W nich zawiera wskazówki, przykłady i organizacji-pomocnicy dla popularnych branż:

Oprócz oficjalnych organizacji, świetnie pracują z sieci społecznościowych Facebook i Linkedin, i w ogóle zachęca aktywna komunikacja.

Czytaj Więcej: software development india

Dodaj komentarz