Drewnopochodne Dyskusji I Zaawansowane Wyszukiwanie — życzenia The Verge Do Slack

Nie tak dawno temu do rozważań o współczesnej atmosferze charakteryzowały skargi na dyktaturę e-mail. Pracownicy czuli potrzebę ciągłego sprawdzania pracy skrzynek pocztowych, nawet wieczorami i w weekendy. W ogromnych łańcuchach listów niezdarnie omawiano bieżące pytania robocze. Potem pojawił się Slack — nowe podejście do komunikacji wewnętrznej, oparty na idei pokojów czatu. Slack błyskawicznie rozprzestrzenił się po firmom.

Najpierw technologicznych i osobowość mediów, a następnie i w wielu innych sektorów. Chociaż serwisu ma konkurentów, Slack, jak się wydaje, jest najszybciej rozwijającym biznesowych aplikacji w historii. Użytkownicy Slack, w tym mnie, w serwisie lubię wiele. Jak lubią chwalić się w firmie, ich obsługa — szybki, otwarty i dobrze nadaje się do burzy mózgów. Ale użytkownicy mają i krytyka.

Wiele, na przykład, skarżą się, że Slack może podporządkować sobie swoje życie. Wiele osób ma pomysły, jak zrobić serwis lepiej. Oto kilka sposobów, aby poprawić Slack, sformułowane na podstawie doświadczenia własnego i kolegów z The Verge i Vox Media. Prawie wszyscy koledzy, z którymi rozmawiałem na temat wątku dyskusji w Slack, powiedzieli, że to jest jedna z rzeczy, które chcieliby najbardziej. Dziś rozmowy w Slack przypominają rozmowę na czacie AOL z 1990.

Mówisz o temat A z jednym lub wieloma rozmówcami, nagle pojawia się ktoś i zaczyna dyskutować temat B, a następnie pojawia się jeszcze ktoś z tematem C. Uwaga jest rozproszona między nimi, i nikt nie wychodzi szybko myśleć. Z treelike dyskusji (jak w e-mail) będzie łatwiej podążać za tokiem rozmowy na określony temat, uzupełniać je i zamykać. W firmie wiedzą, że użytkownicy chcą wprowadzenia grupy dyskusyjne, i obiecują dodać tę funkcję w następnym kwartale. Założyciel Slack Stewart Butterfield mówi, że testowanie funkcji trwają już kilka miesięcy.

U Slack jest wyszukiwanie, ale jest on niekompletny i działa . Ludzie narzekają, że nie mogą znaleźć dyskusje recepty w kilka miesięcy. Mam ten sam problem. Poza tym wyszukiwarka nie znajdzie liczne dyskusje w prywatnych wiadomościach. Butterfield przyznaje, że funkcja wyszukiwania może być lepiej.

On również przypomniał, że szukać na osobiste podobno można za pomocą kombinacji klawiszy Cmd / Ctrl-Shift-K. Według jego słów, niedawno firma otworzyła nowe biuro, w którym będą pracować nad rozwojem wyszukiwania i sztuczną inteligencją. Aż Slack liczy się wprowadzić w poszukiwaniu podpowiedzi. Slack wysyła powiadomienia, gdy ktoś używa pewnych słów lub wymienia swoje imię. Powiadomienia te mogą odwracać uwagi od innej pracy lub rodzinnych.

Ludziom potrzeba więcej kontroli nad czynnikami rozrywki. Serwis nie umożliwia skonfigurowanie ponowne przypomnienie w bardziej dogodnym czasie lub wyłączyć powiadomienia o wiadomościach, w których wspomina się użytkownik, na różne okresy czasowe. Można ustawić status „away”, ale to nie zawsze pomaga. Niektórzy nawet zmieniają nazwę użytkownika, wskazując w nim, że nie ma ich w miejscu pracy.

Slack nie wyparte przez e-mail, jej nadal cieszyć się do wewnętrznych, a tym bardziej dla komunikacji zewnętrznej. Ludzie nadal korzystać z Facebook Messenger i iMessage. Butterfield przyznaje, że sam do tej pory spędza mnóstwo czasu na e-mail. Zapytałem go, co Slack lepiej e-mail. W końcu on też kultywuje strach przegapić coś ważnego i narusza równowagę między życiem i pracą.

Butterfield odpowiedział, że każdy sukces technologii, potrzebuje czasu na adaptację.

Czytaj Więcej: google.co.uk

Dodaj komentarz