Elektryczny Jaguar Land Rover

Producent poinformował o planach elektryfikacji swoich nowych samochodów z 2020 roku, pokazał elektryczną wersję samochodu E-Type 1968 roku i koncepcja autonomicznego samochodu Future-Type. Wybraliśmy najważniejsze zapowiedzi z prezentacji firmy Jaguar Land Rover na londyńskiej wystawie Tech Fest.

Inżynierowie wzięli za podstawę dwuosobowy samochód E-Type rocznik 1968, instalując w nim elektryczny układ napędowy o mocy do 220 kw. Maszyna jest w stanie przejść do 270 km na jednym ładowaniu baterii. Do 100 kilometrów na godzinę E-Type Zero przyspiesza w 5,5 sekundy.

W E-Type Zero zainstalowany akumulator litowo-jonowy ciągnięcie bateria o pojemności 40 kwh. Pełne ładowanie baterii trwa sześć godzin. Według przedstawicieli firmy, samochód Future-Type odzwierciedla widok inżynierów o samochodzie 2040 roku.

Jest on przeznaczony do codziennych podróży po mieście i jest wyposażony w wymienny „mądry” kierownicą, sterowanie głosowe i system sztucznej inteligencji. Zakłada się, że Future Type będzie działać jako samochód dla . Za pomocą kierownicy kierowca może powodować samochód, zamówić stolik w restauracji lub dostawy towarów do domu. Przy tym kierowca może prowadzić samochód, zarówno samodzielnie, jak i w trybie.

Także na londyńskiej wystawie Tech Fest przedstawiciele Jaguar Land Rover ogłosił, że od 2020 roku firma planuje elektryzować cały szereg modeli w ofercie firmy pojawią się pojazdy elektryczne i zaawansowane hybrydy. Pierwszym samochodem spółki będzie crossover I-Pace, rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na 2018 rok.

Moc pojazdu elektrycznego wynosi 400 koni mechanicznych. Do 100 kilometrów na godzinę coupe przyspiesza w cztery sekundy. Zasięg Jaguar I-Pace przekracza 500 kilometrów. Wcześniej o swoich planach elektryfikacji całej linii samochodów ogłosił Aston Martin i Volvo.

Dodaj komentarz