Harmonogram: Zależność Kosztów Zakwaterowania Od Wolumenu Transakcji Inwestycyjnych W USA

Firma Mattermark analizował działalność ponad dziesięć tysięcy transakcji venture capital od 1 stycznia 2005 roku do września 2016 roku. Instytucje finansowe zostały umieszczone w 29 miastach w USA, gdzie koncentruje się większość startupów i funduszy. Następnie analitycy porównali uzyskane dane z informacjami na temat kosztów mieszkania w miastach od serwisu Zillow.

Badaczy interesowała relacja między rynkiem venture i rynkiem nieruchomości. Zależność kosztów zakwaterowania od liczby transakcji inwestycyjnych w regionie. Zależność kosztów zakwaterowania od wolumenu transakcji inwestycyjnych. Naukowcy odkryli, że liczba transakcji venture capital nie miało znaczącego wpływu na rynek nieruchomości.

Jednak kwota transakcji inwestycyjnych bezpośrednio wpłynęła na wzrost kosztów zakwaterowania. W regionie, w którym dominują IT-przedsiębiorstwa i spółki inwestycyjne, okazało się, że liczba transakcji jest głównym wskaźnikiem cen mieszkań. Innymi słowy, aktywność na rynku kapitału podwyższonego ryzyka bezpośrednio wpływa na to, jak zachowuje się rynek nieruchomości.

W maju 2016 roku obsługę finansów osobistych SmartAsset studiował koszt wynajmu mieszkania w najbardziej popularnych dzielnicach największych miast w USA, aby policzyć, jaką kwotę chcesz zarabiać do wynajęcia dwupokojowego mieszkania. Oficery śledczy używali stawki 28% — zgodnie z krajowymi standardami, mieszkaniec USA nie musi wydawać na mieszkania ponad 28% od wynagrodzenia. W badaniu SmartAsset San Francisco zajął pierwsze miejsce w rankingu — do tego, aby wynająć mieszkanie w mieście, w którym koncentrują się siedziby największych firm z branży IT, trzeba zarabiać ponad $216 tysięcy.

W innym badaniu amerykańskiego wydania Today dziennikarze uznali kosztów zakwaterowania w regionach USA i poziomu płac, niezbędnego do jej zakupu. W celu uzyskania kredytu na zakup mieszkania w San Francisco potrzebował płace powyżej $153 tysięcy rocznie, uznali w Today.

Dodaj komentarz