Jak Zakwalifikować Się Do Przyspieszenia , Ale Zrezygnować Z Niego

W ostatnią niedzielę było zaglądać na taśmę Facebook i zauważyłem ciekawą publikację . Taisija — dość znany na rynku przedsiębiorca. Pamiętam, jak pięć lat temu razem z kolegami tylko zaczynali nag nasz poprzedni, dość skromny projekt, a starcie-prasa pisała, że Taisija przyciąga $3 mln inwestycji. W poście Taisija pisze, że jej nie wzięli w akcelerator , ale oni () o tym pożałują (też ciągle tak myślę, kiedy mi odmawiają). W licznych komentarzach przyjaciele i znajomi ją uspokoić.

Niektóre — aktywnie na wentylator, twierdząc, że — to cięcie; nie warto; nie pomaga. Aktywność rzucanie od niektórych znanych przedsiębiorców wygląda nawet jak coś boleśnie. Postanowiłem nie przechodzić obok, koniecznie pochwalić, że nasz projekt TryTopic w ten zestaw wzięli, ale zdecydowaliśmy się zrezygnować z uczestnictwa, a także podzielić się z innymi zespołami myślami o tym, jak zwiększyć szanse się zakwalifikować. Na podstawie doświadczeń z instytucjami państwowymi (który jest u każdego), państwowy akcelerator nigdy nam się nie chciało. Kiedyś kandydata, pytał, z jakich usług korzysta w pracy.

O jednym z serwisów opowiadał z zachwytem, biorąc pod uwagę, że są takie fajne, że nawet otrzymałeś inwestycji od . Dla mnie było odkrycie, że ktoś chce się tam dostać. Drugim odkryciem były słowa jednego z upraw inwestorów. On narzekał, że państwo zamiast wsparcia startupów na późniejszych etapach zajął seed-inwestycjami, i mu konkurować z państwem w tej niszy stało się problematyczne. To dodało jeszcze plusów w karmę .

Te same 3-5 lat temu na rynku było wiele aniołów, ale większość to były albo bardzo daleko od technologicznego firmy, albo z bardzo trudnych warunkach, powoływać się, że otrzymają bezpośrednio na seed-etap 40-45% twojej firmy. Wreszcie, punktem zwrotnym, który kazał mi złożyć wniosek, był wykład na temat zarządzania produktami. W jednym z maili firm-imprezy była zapowiedź, temat ciekawy, postanowiłem pójść wieczorem. Sama wykład w końcu okazała się , ale zaraz po niej wystąpiła dziewczyna z i zaprosiła wszystkich do składania wniosków w pedał gazu. Powiedziała, że wszystkich mieszkańców przyspieszenia są za darmo szukają wszelkich najpotężniejszych ekspertów.

A ja właśnie byłem w poszukiwaniu ekspertów organizacji społeczności. Oprócz studiów w pełnym wymiarze czasu przyspieszenia są zaoczne, udział w którym żadnych zobowiązań z zespołu nie wymaga, część oddawać nie trzeba, wartościowych podpisać trzeba, a z ekspertami też mogą pomóc. I postanowiłem ubiegać się raz skupiając się na zaoczne pedał gazu. Pierwszy etap selekcji — to e-wniosek.

Sekcji i pól w ofercie jest bardzo dużo. Jeśli patrzeć edukacyjne i w celu wyjaśnienia wideo, starannie przygotować odpowiedzi na pytania, na jej wypełnienie może zająć kilka dni. Podstawowe pojęcia z filmów instruktażowych były nam znane, więc na konto trwało około półtorej godziny. Polecam od razu określić różne korzyści, które są w twojej drużyny/produktu, i położyć nacisk właśnie na nich. Pozostałe pola wypełniać możliwie krótko.

Zgłoszenia czytają żywi ludzie, oni skanują tekst w poszukiwaniu sygnałów „nadaje się”/”nie nadaje się”. Aby dokładniej zrozumieć, że lepiej zrobić akcenty, spójrz na oficjalnej stronie lista pracowników fundacji i ekspertów, poczytaj ich publikacji. Powiem na przykładzie o tym, jakie pozytywne sygnały można zauważyć eksperci mamy. Pomagamy ludziom uprawiać sport, ułatwiamy znalezienie miejsca, gdzie i z kim grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, inne sporty. Aż zajmowali się tym problemem, i zrozumieli, że pieniądze na tym rynku w sportowym stroju i skoncentrowały wysiłki na obszarze, który pomaga jej wybrać.

Po wstępnej selekcji zostało przekazane nam wyznaczono Skype-rozmowa z ekspertem fundacji. Od razu poprosili skierować nas właśnie na zaoczne akcelerator, rozmawiał 15 minut, a po kilku tygodniach na e-mail nadszedł list o tym, że firma została przyjęta do zaoczne pedał gazu. Powiem ci, że po niepełnym przyspieszenia postanowiliśmy złożyć wniosek i w . Selekcja w niego zorganizowany podobnie.

Ale po Skype-rozmowy z ekspertem, trzecim etapem była rozmowa telefoniczna z analityk z departamentu inwestycyjnego. Po dalekich wywiad w obu przypadkach trzeba było przyjechać na start szkolenia i fachową sesję. Podczas ekspertów sesji pracownicy fundacji, i przedstawiciele innych firm siadają w wielkiej sali za poszczególne stoły, a drużyny na przemian do nich. Drużyny po 15 min komunikują się z 4-6 ekspertów, z których każdy ocenia potencjał projektu i poziom drużyny. Na podstawie wyników rozmowy albo polecają projekt w pedał gazu, albo nie.

Wszystkie etapy selekcji, związane z komunikowaniem się z ekspertami, bardzo podobne na egzamin na uniwersytecie. Ekspertów trzeba za bardzo krótkim czasie określić, nadajesz czy nie. Oprócz istocie wniosku bardzo ważne jest subiektywna opinia eksperta, jakie wrażenie na nim żadna. Trzeba pokazać ogólną prawidłowość, pozytywne nastawienie, wysoki poziom energii, kompetencje, umiejętność słuchania rozmówcy i chęć do nauki. Szczerze mówiąc, nie wiedzieliśmy, że biegła sesja jak to wpływa na wybór, więc nie starali się spodobać.

Myślałem, że ta procedura powinna pomóc podziału drużyn na dużą diagnostycznym spotkania z istotnych ekspertami fundacji, które już wpływają na wybór. Dlatego nie wahał się kłócić i udowadniać swój punkt widzenia (o tym warto powiedzieć w osobnym artykule). Ale kiedy ze strony zobaczyłem, jak wygląda podobny gorący spór drugiej drużyny, miał wątpliwości, czy dobrze zrobiłem. Wieczorem dostałem maila, że na podstawie ocen ekspertów, fundacja najprawdopodobniej nie jest zainteresowany w naszym zespole, jednak nam proponowali, by przyjść na kontrolny spotkanie, aby sprawdzić, że eksperci nie pomyłka. I już na koniec tego spotkania nas jest wezwany do akcelerator.

Okazało się, że na start szkolenia zwykle nazywa się około 60 drużyn, a odbywa się w sumie około 30. Prawie wszystkich ekspertów, z którymi rozmawiali na sesji diagnostycznych, pytaliśmy, dlaczego trzeba iść w akcelerator. Na podstawie ich odpowiedzi sformułował listę: Dalej więcej na punkty: W końcu, wszystko jest dobrze przemyślane, postanowili, że dla naszej firmy wartość, którą otrzymujemy od udziału, nie nakłada się na cenę, jaką za nią trzeba zapłacić.

Jak z punktu widzenia kosztów, czasu i sił na pytania prawne, finansowe, konieczność operowania w rosyjskiej jurysdykcji (w pierwszej kolejności skupić się na rynek USA), jak i z punktu widzenia oceny wartości firmy. Kierownik przyspieszenia Dmitrij i jego drużyna — . To od razu było widać i jakości interfejsu składania wniosków o dopuszczenie do udziału — świetny produkt, i poziomu startowego uczenia się, i na kolejnych etapach selekcji. Wiele razy widziałem, jak on trudne sytuacje, cierpliwie tłumaczy i stara się pomóc początkującym przedsiębiorcom. Jako podatnik, jestem bardzo zadowolony z tego, co robią.

Gdyby wszystkie instytucje państwowe tak pracowali, byśmy żyli w innym kraju. Każdy, kto zamierza stworzyć swoją pierwszą firmę, zorientowanej na rynek rosyjski, gorąco polecam złożyć wniosek w akcelerator . Teraz podstawowe wartość dodana z udziału w generowane . To ryzykowne, tak jak przyciągnąć i utrzymać dobrego trudne.

Trzeba odsuwać wartość w stronę dostępu do absolwentów gazu (jak w amerykańskich uniwersytetach), aby wybrani absolwenci więcej uczestniczyli w pracy z obecnym zestawem. Jako KPI wybierać nie ROI z inwestycji, a nie animacje wyników poszczególnych spółek w wyniku udziału w . Zadaniem państwowego funduszu i gazu raczej nie szybki wzrost, a maksymalizacja długoterminowego pozytywny wpływ na gospodarkę. Przeprowadzając analogię ze sportem, zadaniem struktur państwowych — nie rosną mistrzów olimpijskich, a rozwijać masowy sport.

Odpowiednie KPI mógłby być wzrost wpływów podatkowych od przedsiębiorstw, otwartych absolwentami. Nie od firm, bezpośrednio ostatnich pedał gazu, a od firm otwartych absolwentami. Stąd wynika, że należy starać się rosnący szkolić przedsiębiorców, rozwijać zaoczne akcelerator, w celu ułatwienia absolwentom komunikację ze sobą, aby pomagali sobie nawzajem. Więcej mówić o wartości, którą jesteś, pokaż aktówki „było — stał się” bardziej przejrzyste, wiele teczek, wyjaśniać, dlaczego są one wyszły.

Bardzo złagodzić biurokratyczne wymagania dla firm.

Czytaj Więcej: software development australia

Dodaj komentarz