Jakie Błędy Popełnił Paweł Durow W Reakcji Na Wypowiedzi Antona Rosenberg

PR i HR, prawnik i przedsiębiorcy o konflikcie między założycielem „Vkontakte” i Telegram i jego byłym pracownikiem. 18 września 2017 roku były pracownik „Vkontakte” Anton Rosenberg opublikował na boisku Medium tekst o swojej pracy w portalu i spółki „Telegraf”, związanej, jego zdaniem, z messengerem Telegram. Twórca opisał również swoje relacje z braćmi Pawłem i Mikołaja i powiedział, że został odłączony od pracy systemów Telegram i zwolniony po osobistego konfliktu z Mikołajem. Rosenberg pozwany „Telegraf”, żądając odszkodowania wynagrodzenia za okres „absencji” i zemsty na łączną kwotę 1-1,5 mln zł, a także odzyskiwania w miejscu pracy.

W odpowiedzi SP. z o. o. „Telegraf” złożyło pozew przeciwko Rosenberg na kwotę 100 mln zł, oskarżając go, że on wyjawił poufne dane, przekazując sądu wydruków roboczych zapytań w pozwie przeciwko „Telegraf” i podając w swoim profilu na Facebook, że działa w Telegram. Oba spotkania miały odbyć się 19 września w trybie otwartym, ale później okazało się, że rozpatrzenie wniosku spółki „Telegraf” Rosenberg odbędzie się w zamkniętym formacie. Rozpatrzenie spraw w sądzie nie odbyło się, tak jak na spotkaniu nie pojawili się przedstawiciele „Telegraf”. Pr-owcem Rockefellera Ivy Czy dawno temu sformułował fajna zasada, która brzmi jak always tell the truth (zawsze mów prawdę. — vc.ru). od byłego pracownika było błędem — negowanie faktów nigdy nie przyciągnie ludzi na twoją stronę, nie zawsze jest otwarty, więc ja opowiadam się za uczciwy układ we wszystkich sytuacjach.

Dla użytkowników konflikt między i odbędzie się najprawdopodobniej bez echa, a to, że wielka idea, którą Paweł transmitowała z wszystkich żelazek i czajników, wygląda na to, okazała się fałszywą, może być najbardziej przykrą konsekwencją. Często ludzie idą pracować do legendarnych założycieli nie z powodu pieniędzy lub doświadczenia, a ze względu na ich pomysłów. Teraz wszyscy zobaczyli, że asceza, który głosił Paweł, tylko postawa. Czy można wierzyć w szczerość innych jego pomysłów. Pojawiają się wątpliwości.

To może zrazić młodych programistów z zespołu . Najlepszym rozwiązaniem naprawić sytuację może być uczciwe, zdaniem publiczności, stosunek do Rosenbergowi, czyli wypłata mu odszkodowania. A pracę on sobie i tak szybko znajdzie. Telegram — to nie bank i nie klinika, aby mieć krystalicznie czystą reputację. Chociaż z opinią banków nie chciałam.

Imprezy podobają Durow i skandale wokół niego, więc powiedzieć, że ta historia spowoduje jakiś znaczne szkody, nie można. W całym tym dramacie jest dziwny szczegół. Zwykle komentarze Pawła bardzo utrzymują i . Na przykład, pamiętam jego odpowiedź Mail.Ru Group. A tutaj był bardzo dziwny tekst o niczym.

Podzielam zdziwienie Antona [Rosenberg] stosunkowo pozwu do jego adres. Na podstawie dostępnych dokumentów, można odnieść wrażenie, że stanowisko powoda cichy i uczyła się szybko. Obecność uogólnionego punktu w umowie o pracę, a nawet NDA nie wymagają od pracownika milczeć. Dla wprowadzenia trybu tajemnicy handlowej trzeba podjąć szereg niezbędnych działań, wśród których: €? wprowadzenie przepisów dotyczących tajemnicy handlowej i zapoznanie się pracowników pod malowanie;.

€? określenie wykazu informacji stanowiącej tajemnicę handlową i zapoznanie się pracowników pod malowanie;. €? dopuszczenie pracownika do informacji stanowiącej tajemnicę handlową (znowu pod malowanie);. €? obecność gryfa „tajemnica handlowa” na nośniku informacji. Brak przynajmniej kilka warunków nie pozwala mówić o ujawnienia tajemnicy handlowej. Jest sprawa, gdy oświadczenie o tajemnicy handlowej było, ale nie prowadzono ewidencję osób, które uzyskały dostęp, i nie był odłożyć odpowiednią gryf.

Pracownik wygrał w sądzie. Nie jest jasne, dlaczego wprowadzenie szeregu dowodów w postępowaniu zmierzającym do pracy powód uznał dystrybucją poufnych informacji wśród ogółu osób. W końcu, po co udowadniać „rozpowszechnianie niezgodnych z rzeczywistością informacji o miejscu pracy” w Facebook, jeśli to w ogóle nie ma nic wspólnego z trybu tajemnicy handlowej. Moje prognozy dotyczące pozwu w bieżącym wydaniu wyjątkowo sceptycznie. Jednak u nie ma innej opcji.

Po takiej ogromnej wpisów na Medium można iść przez Olega Jurevicha i bronić swojego honoru, godności i dobrego imienia. Nie moja sprawa, aby zrozumieć, kto ma rację i nie ma racji w historii z braćmi i , ale o to, jak poprawnie „rozwodu” z kluczowym pracownikiem, powiedzieć mogę. Jeśli pracownik był kluczowym i pracował długo, nie . Uwierz mi, każdy roboczy konflikt jest rozwiązany pieniędzmi.

Od trzech do 12 wynagrodzenia (w zależności od stanu twojej firmy i jego roli) za opiekę i obowiązek milczeć, i nie ma problemu. Tak, wiem, że w tym konflikcie kwoty globalnie inne — 60 mln zł do 30 mln zł, ale i rola jest inna i chodzi o coś innego. A teraz o typowym konflikcie w typowej firmie.

Przed tym jak wypłacał tych wynagrodzeń, jeszcze na prawnika, który „” wszystko w polu prawnym, aby wszystkie dokumenty pracownikiem zostały podpisane i były one właściwe. Nie ciągnij. Jak tylko konflikt , rozwiązuj. Rozwiązuj bez emocji.

Dlatego lepiej jest zrobić tak. Można spotkać się z człowiekiem i mówi „na wyłączność”. Rozumiem, że trudno powiedzieć o zwolnienie z pracy, więc jeśli was to mówi prawnik. To właśnie prawnik lub bardzo doświadczony pracownik działu HR. Powtarzam, że przy was.

Tylko wtedy człowiek ma poczucie, że jesteś tchórzem i ktoś powiedział, że to za plecami. Poprawnie mówi o wycofaniu się wszystkich pracowników w firmie. Samodzielnie i pierwszym. Jest to ważne dla atmosfery w firmie.

Stres, że wcześniej pracownik był cennym, a teraz już nie, i to jest życie. I życzy mu powodzenia. Tak ludzie nie będą się martwić, że gdy coś z nimi zrobią tak samo. Poprawnie podam dane do inwestorów.

Dokładnie tak samo — wcześniej [pracownik] był kluczowym, teraz nie ma [on] jest bardzo drogi, bardzo skomplikowany, posuwamy się do przodu. Nie twórz niezbędnych. Podejście „a u nas jest geniuszem, a cała technologia opiera się na nim” bardzo niebezpieczny dla biznesu. Nawet jeśli to brat i nigdzie nie odejdzie, a jeśli (nie daj boże), jutro cegła mu na głowę spadnie.

Dlatego proces tworzenia stałego rezerwy kadrowej jest bardzo ważna. Kup dobrego prawnika i PR-specjalista. I kiedy rozpocznie się konflikt, słuchajcie ich i nie pchać się sami. W przeciwnym razie kłopoty.

Nie uprawiać seksu w pracy, proszę. Nie uprawiać seksu. Nawet w głowie. Nie ma takiej miłości, która kosztuje miliardów firm.

Potencjalnie kochających was ludzi na świecie o wiele więcej, niż miliardów biznesów, które można utworzyć. Moralność. Każdy kluczowy pracownik — inteligentny pracownik. Każdy inteligentny pracownik może upuścić cena i atrakcyjność każdego inteligentnego biznesu. Mowa o biznesie, zbudowanym na ludziach, a nie na zasobach.

Na przykład, „Gazprom” tak nie zabić. Zrozumcie, opanowany i obrażony człowiek może spalić swoje imperium. W nim mówi ból, żal i pragnienie, aby chronić siebie. Pamiętaj, że poprawnie rozstać — ważne umiejętności, założyciela firmy.

Nie mniej ważny, niż umieć prawidłowo zatrudniać ludzi. (oryginał w Facebook). Na statkach będzie upał. Tam będzie dużo dziennikarzy.

Anton [Rosenberg] postąpił absolutnie prawda, spycha historię na publiczność. Walczyć z na niwie formalnych umów — szaleństwo, tam jest wszystko bardzo dobrze osłonięte. Komentarze awarie z punktu widzenia PR. Cała impreza i nawet dalej na bieżąco, kto gdzie siedzi i kto gdzie beneficjent.

Obalić w imprezę to, co jest znane wiarygodnie, choć lekko zniekształcone formalno — szaleństwo. To nie jest spór w komentarzach, jak wymawiać słowo „dzwoni”. Wyobraź sobie, że w komentarzu o upadłego związek „” przyszedł „Beeline” i powiedział, że nic nie spadało, bo , a nie na pół godziny, a w 28 min. Doprowadzenie do sytuacji z pracownikiem do takiego etapu — porażka.

Należy całkowicie pominąć czynnik ludzkich relacji i emocji. Paweł Durow zawsze źle to zrozumiał. Nie , jak służbistą. Nie było nikogo, kto dałby mu inny wygląd. To źle.

To w ogóle jest bardzo smutne, kiedy człowiek staje się więźniem swojego umysłu i sprawia, że jest zakładnikiem wszystkich innych. Wiosną 2013 roku, kiedy zdarzyła się historia z kupowaniem akcji „Vkontakte” fundacją UCP, była podobna sytuacja. Dziwne zachowanie, nieodpowiednie komentarze, wszystko na bieżąco, co się dzieje z policji DROGOWEJ, ale publicznie idzie zaprzeczenie. Wtedy było wstyd, ale , tak i wyciszona.

Co wspólnego. I w tym i w innym przypadku „oderwanie od rzeczywistości”, udał się na tle szeregu niejasności lub nieplanowanych rzeczy. Wydaje mi się, że wydarzenia ostatnich miesięcy wokół Telegram (cyrk z Roscomnadzor, nieśmiałe komentarze o Iran, historia z Antonem) odbywają się na tle jakiegoś poważnego procesu w Telegram. Możliwe, sprzedaż. Nie wiem, ale na pustym miejscu to nie występuje.

O sprzedaż Telegram, okazuje się, że jest bezpośrednio w tekście ugody zaproponowanej Antonem . Mówią, że przy ubieganiu się o pracę bezpośrednio wspomniano w wywiadzie, że jest taka perspektywa. No, albo [u ] odleciała i brzegu utracone, ale to też musi się stać z jakiegoś powodu. balet będzie trwać po dwóch statków w Petersburgu, gdzie mnóstwo dziennikarzy.

Na produkt nie ma to żadnego wpływu, Telegram, jak i „Vkontakte” w swoim czasie, nie jest już projekt w pełni. Jest teraz bardziej podobny do Travisa z Uber, z tą tylko różnicą, że nie wiemy inwestorów Telegram. (oryginał w Facebook). Masz normalna temperatura.

A u twojego partnera. Dla harmonii własnego życia, wszystko jedno, czy mówimy o rodzinie lub pracy, polecam regularnie sprawdzać i jego, i jego stan. Publiczny skandal w zespole i publikacja Rosenberg — poważny materiał do analizy i osobistych wniosków. Wszyscy mamy w życiu coś takiego było i może jeszcze będzie. U mnie był rozwód z pierwszym mężem i było rozstanie z jednym z partnerów w projekcie roboczym.

Za każdym razem odbywało się to bez utraty twarzy człowieka. Cognitive — duże gospodarstwa, w którym działa 1284 osoby. Trzeba cały czas robić pomiary stanów. Po przeczytaniu wczoraj objawienia Rosenberg, u mnie złożyło się kilka pośrednich wniosków, które wystawiam na swój sąd.

Nie ma cudownych rozstaniu. Im więcej próbujesz możliwą przyszłość rozstanie (intercyzy, spółka akcyjna umowę, i inne), tym głębiej i rozczulił wewnętrzne roszczenia partnerów. Ale pewność prawna, przewidziana na początku relacji, pomaga w rozstaniu się uniknąć publicznej . Boli-to będzie dla każdego.

Jak u każdego dziewięć imprezy tutaj nie wygrały. W historii z przegrali wszystko, i zespół, który teraz na wszystkich rogach, i Rosenberg, który nie wiadomo, gdzie teraz podania o pracę. Bezsensowna, piękna bitwa za nic. Gdy słyszę „nasza firma, fundusz, hotel i tak dalej — rodzina”, moja ręka sięga do pistoletu.

To znaczy, że ludzie zjednoczyli się wokół konkretnej sprawy w zawodowych, a w jakiś mętny emocjonalny kim, gdzie ktoś kogoś koniecznie wycycka. Jestem za profesjonalny związek ekipę. Przyjazna temat i impreza w środku procesu technologicznego — podstawa problemów zespołu . Przy tym z dwóch stron roszczenia emocjonalne, damskie.

„On jest szalony”,— pędzi ze strony Pawła. „Zdrajcy”— powtarza Anton. To zawsze nieszczęście. I czas nie wyleczy, jeśli nie zostawić to za sobą.

Jeśli ludzie żyją przeszłością, nie mają tej. I ani 30 mln rubli Antona, ani 100 mln rubli Pawłowi nic dla nich nie dowie. (oryginał w Facebook).

Dodaj komentarz