„Jedyny Człowiek, Który Przeszedł Przez Drzwi”

W MMO o nazwie Tibia istnieje tajne drzwi, na której jest napisane. „Przed sobą widzisz drzwi umiejętności 999 poziomu. Tylko wybrani mogli przejść”. W tym tygodniu gracz pod nickiem Kharsek przeszedł przez drzwi.

Zajęło mu dziewięć lat na to, aby dotrzeć do poziomu 999. Ale warto było mu przejść przez drzwi, Kharsek zniknął i zabrał tajemnicę ze sobą. Tajemnicza drzwi była jednym z największych tajemnic Tibia odkąd twórcy dodali ją do gry w 2005 roku. Przez długi czas twórcy mówili mi, że za drzwiami nic nie ma.

Po prostu żart wewnątrz wspólnoty, ciekawa zagadka, której przeznaczeniem jest zostać nierozwiązanej. „Zrobiliśmy to, aby drażnić graczy, nikt z twórców nie myślałem, że znajdzie się człowiek z wystarczającą motywacją, aby osiągnąć 999 poziomu” — powiedział szef rozwoju Tibia, Martin . Ale jeden człowiek to zrobił.

Tibia to jedna z najstarszych MMO w internecie, została uruchomiona w 1997 roku. Po prawie dwudziestu lat ludzie wciąż grają w niej. Już w chwili pisania artykułu w grę gra 12 701 osób. Tibia — gra nie jest dla słabych duchem. Tibia — hardcore online-RPG, która ciągle bije graczy w zęby.

Kiedy gracz umiera, traci procent doświadczenia postaci, potencjalnie tracąc kilka prawdziwych dni pracy. Ale właśnie to ryzyko i ciągnie graczy wrócić w świat Tibia. „Surową karę za każdą śmierć i brutalna krzywa pompowania razem sprawiają, że gra jest tak fajna. Czujesz, że zasłużył na każdy nowy poziom, i za każdym razem, unikając niebezpieczeństwa, czujesz teraz ulga” — mówi Matthias , właściciel bloga TibiaMaps, w którym opowiada o trwających zmianach w świecie Tibia.

Tibia zaczęło się jako hobby dla czterech niemieckich studentów, którzy informatyki. Nieoczekiwany sukces gry zachęcił deweloperów założyć firmę CipSoft. Gra jest już prawie dwadzieścia lat, ale CipSoft mi powiedzieli, że się w niej do tej pory regularnie gra 500 tysięcy osób z 200 krajów.

„Jak powiedział kiedyś jeden gracz, przyjaźń w Tibia trwa całe życie. Dlatego gracze nie wychodzą z Tibia, albo wkrótce wracają do niej po jego „przejścia na emeryturę”. Wielu graczy, którzy spędzili w Tibia długie lata, i ten świat stał się dla nich drugim domem. Stały się one ” — mówi .

najczęściej mają szalonej manią dowiedzieć się o grze wszystko. Tajemnic, nieznanych nikomu, już prawie nie znaleźć. I dlatego graczy tak ciągnie tajemnicze drzwi. To jedyny raz w historii, nikt nie zna jej tajemnicę.

W Tibia nie ma ograniczenia poziomu. Jeśli gracz będzie chciał, będzie mógł się huśtać na zawsze. Ale rzecz w tym, że im wyższy poziom gracza, zwłaszcza, gdy liczy się na setki, tym więcej czasu i wysiłku trzeba dołożyć do osiągnięcia następnego poziomu, dlatego drzwi były nieosiągalne. Ale to nie powstrzymało Kharsek, który po raz pierwszy wszedł do gry w 2007 roku. On stał się pierwszym graczem, 999 poziomu.

„To, co Kharsek osiągnął 999 poziomu, imponujące. To, że ma na to już dziewięć lat, jest po prostu niesamowity” — mówi . Twórcy mówią, że w opinii graczy, dziewięć lat — to stosunkowo niewiele.

Kharsek mało rozmawiałem z innymi graczami, i prawie że stał się pustelnikiem po tym, jak zwrócił na siebie zbyt wiele uwagi swoimi osiągnięciami. „Wiem tylko, że jest on bardzo cichy gracz z Brazylii. I mogę go zrozumieć, bo on na pewno dostaje maile i wiadomości od entuzjastycznych fanów 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Szczególnie teraz, kiedy osiągnął 999 poziomu” — mówi .

Ja również nie byłem w stanie skontaktować się z Kharsek. Więc, co jest wymagane do tego, aby osiągnąć 999 poziomu i przejść przez tajemnicze drzwi. No to porównajmy.

Aby przejść od 19 poziomu na 20 poziom, wymagane 15 400 punktów doświadczenia, maksymalna ilość punktów doświadczenia za jednego potwora wypada z jednego zaawansowanego bosa — 35 000 punktów. Przejść z 49 na 50 — 112 900 punktów. Do 50 poziomu, gracz musi w sumie zdobyć 1 847 300 punktów doświadczenia. A na 100 — już 15 694 800.

A co do przejścia z 998 999 poziomu. Wymaga tyle samo punktów, ile trzeba, aby przejść od 1 do 145 poziomu — 49 650 700. Według strony internetowej, postęp graczy, istnieje tylko cztery osoby, poziomu powyżej 900. Najbliżej Kharsek gracz odstaje od niego na 60 poziomów.

Nawet z uwzględnieniem pomocy graczy, którzy dawali Kharsek magiczne bonusy, uzdrawiając i robi wiele innych rzeczy, szacuje się, że , otrzymał około 5 milionów punktów doświadczenia za poziom. W ten sposób miał odejść około 9 godzin ciągłego zabijania potworów tylko na to, aby przejść z 998 poziomu na 999. I nie jest jedynym człowiekiem, który śledził postępy Kharsek. Za jego pompowania uważnie obserwowali inni ludzie, świętując każdy nowy poziom, jak wielkie osiągnięcie.

Wideo postępu Kharsek ciągle trafiały na YouTube. Osiem miesięcy temu Kharsek był na poziomie 930. Trzy miesiące temu — już w 968. I nie zapomnij.

Za każdym razem, gdy Kharsek umarł, on stracił swoje postępy za wiele godzin, i dalej od swojej bramki. Drzwi 999 poziomu męczyło umysły graczy Tibia długie lata, i o niej mówić jeszcze więcej, gdy autor jednej z publikacji na Reddit zapowiedział, że Kharsek wkrótce osiągnie pożądanego poziomu 999. „Nigdy w życiu nie słyszałem o tej grze.

I oto teraz dla mnie nie ma ważniejszej rzeczy, niż ten głupiec, który próbuje otworzyć tę głupią drzwi” — napisano w jednym z komentarzy do postu. Deweloperzy zaczęli przygotowywać się do tej pory na długo przed tym, jak Kharsek osiągnął poziomu 999. „Sekret, który istnieje tak długo, o którym mówi się już od wielu lat, nie może być ujawniona bez frustracji ze strony graczy.

Nie można spełnić wszystkie marzenia i nadzieje, które są przypięte do tajemnicą. Cokolwiek zrobiłeś, nie jesteś w stanie zadowolić wszystkich i każdego” — mówił . Ale twórcy postanowili, że za drzwiami powinno być to, że pójdzie grze na dobre w ogóle, co sprawi, że jej przyszłość lepiej i jaśniej.

W dzisiejszym świecie, w czasach szerokiej popularności Twitch i YouTube, nie byłoby nic dziwnego, gdyby Kharsek celowo przyciągnął do siebie sporo uwagi, i uwalniał film o tym, jak on przechodzi przez drzwi. Ale do tego nie doszło. Zamiast tego Kharsek zrobił to, co nie dzielił żaden inny gracz w historii Tibia — osiągnął 999 poziomu i po prostu w milczeniu przeszedł przez drzwi. I na tym wszystko się skończyło.

Od tamtej pory Kharsek nic nie słychać. Absolutna cisza. „Może tam warto skrzyni z nagrodą. Może tam jest jakiś NPC (zarządzane systemem postać — ok.

Red.). Może tam jest ukryta dźwignia lub coś innego. Nie wiemy. Kharsek przeszedł przez drzwi i wyszedł z gry” — pisze jeden z graczy, który osobiście widział, jak Kharsek przechodzi przez drzwi.

I dziś nikt do tej pory nie wie, że tam, za tymi drzwiami. Deweloperzy są również nadal trzymać to w tajemnicy. „Nie, nie powiemy, co kryje się za drzwiami. Możemy, że jeśli się potwierdzić informacje, ale chcemy, aby gracz sam decydował, co zrobić z tajemnicą drzwi” — mówi .

Po to, aby uspokoić graczy, którzy nie chcą przegapić czegoś zajebistego, mówi, że za drzwiami nie ma „jakiegoś dużej ilości nowych treści, endowych graczy”. Czy jednak coś tam jest.

Możliwe, Kharsek obraził się na to, jak niektórzy gracze Tibia zwracali się z nim. Na jego drodze do 999 poziomu jego stale znajdowali napastników, którzy próbowali powstrzymać go pompowania. „Grupa ludzi stale pojawiała się w miejscach, w których polował Kharsek, i zabiła jak najwięcej istot, aby zmniejszyć szybkość pompowania. Czasami te same gracze przyciąga potwory bliżej uzdrowicieli Kharsek, zmuszając je do ucieczki lub umierać.

Pozostawiony bez pomocy innych, Kharsek znalazł się w wielkim niebezpieczeństwie, nawet pomimo jego poziom. Nad nim po prostu wyśmiewali. Nie wiem, co on takiego zrobił, by zasłużyć sobie na taką nienawiść. Może mu po prostu zazdrościli ze względu na duży poziom?”, — mówi .

I teraz u ludzi pojawił się nowy powód do zazdrości. Kharsek — to jedyna osoba w grze, które wie, co kryje się za drzwiami.

Dodaj komentarz