KFC Po Raz Pierwszy Przeprowadził Rebranding W Rosji Po Rezygnacji Z Marki „z” W 2011 Roku

. Rebranding KFC odbywa się na całym świecie. Globalna pomysł, na którym opiera się nowa strategia marki i w Rosji, — zmienić stosunek do jedzenia i pokazać, że może podkreślić osobowość konsumenta. Restauracja KFC — jest to teren wypowiedzi, to miejsce, gdzie mieszkają żywe emocje i wrażenia, gdzie można być sobą i dzielić się swoją historią ze światem.

Marka-platforma została stworzona na podstawie badań przeprowadzonych przez KFC wśród gości we wszystkich swoich regionach. Każdy kraj dostosowuje globalną koncepcję do własnych kulturowych cech i aktualnych trendów. Na przykład, w stanach ZJEDNOCZONYCH KFC zrobiłam nacisk na historii marki.

W Rosji postanowiono podkreślić globalne marki, jego i dopasowanie do nowoczesnych trendów, które są interesujące dla konsumentów. Przedstawiciele zespołu, którzy pracowali nad projektem, opowiedzieli o planie rebrandingu i wiadomości, mających ujawnić nową strategię. Głównym wyzwaniem projektu polegała na tym, że praca z markami o takiej skali (które inaczej można nazwać iconic marek), codziennie stykającymi się z setkami tysięcy ludzi, którzy mają armię fanów i lojalnych konsumentów, dyktuje pewien stopień uniwersalności, neutralności.

Tego wymagają i globalne wiadomości, na których opiera się nowa strategia marki — „zmienić paradygmat relacji do żywności”, przedstawia produkty KFC jako sposób wyrażania siebie, źródło wrażeń, możliwość powiedzieć coś o sobie. Ponadto, nie powinniśmy zapominać o takich bezwarunkowych UPT marki, jak „tajne” receptura, smak, kochany przez miliony ludzi, stała praca z menu. Celem projektantów było przenieść się w tożsamość te pojęcia, ale w taki sposób, aby przejście nie stał się ostry.

Trzeba było uniknąć , która może zrazić do lojalnej publiczności lub wpływać na codzienne sprzedaży. Nowy projekt marki składa się zarówno z istotnych zmian, jak i z dużej ilości „biżuteria” ulepszeń, które właściwie nie widoczne publiczności, ale znacznie poprawiają percepcję KFC. Zmiany dotknęły wszystkich nośników marki, w tym tak ważnych, jak opakowania produktów, reklamy, komunikacji, menu-deski w restauracjach i tak dalej.

Na opakowaniu produktów pojawiło się więcej istotnych wiadomości, które są i komunikacyjny, i zabawny charakter. Odświeżony i został starannie zaprojektowany, food-stylistyka. Zostało skorygowane kolorami i nawigacja w grupach produktów — do tego zespół projektu przeprowadziła wielką pracę z menu, rodzaje opakowań i spostrzeżeniami w produktową grupy. Został stworzony jednolity system lokalizacji logo i pułkownika Sandersa na opakowaniu.

Ogólnie rzecz biorąc, nowy design opakowania wzmacnia postrzeganie marki KFC, ze względu na silne logo-bloku w kolorach firmowych. Jest to pierwszy rebranding i pierwsza systemowa lokalizacja komunikacji słynnej marki w naszym kraju, po całkowitym przejściu od marki „c KFC” w 2011 roku. Jestem pewien, że nowy obraz KFC pozwoli wzmocnić więź emocjonalną z gośćmi restauracji i obsługa zrobić jeszcze lepiej i wygodniej. I, oczywiście, bez zmian pozostanie świetny smak i jakość naszej marki laski.

Również my na pewno będziemy kontynuować pracę z menu. Naszych gości z pewnością będą czekać na nowe, ciekawe sezonowe propozycje kulinarne eksperymenty i dobry nastrój. Redakcja vc.ru więcej prowadziła z dyrektorem ds. strategii Depot WPF Reflektorem , który wyjaśnił, jak właśnie pomysł zgodne z rzeczywistymi zmianami w tożsamości.

Mówisz, że „restauracja KFC to obszar ekspresji, miejsce, gdzie mieszkają żywe emocje i wrażenia, gdzie można być sobą i podzielić się swoją historią ze światem”. Za co konkretnie te wszystkie myśli, wcielają się w brandingu. Reflektor . U takich , jak KFC, nie żyje w oderwaniu od innych mediów, dlatego nasza praca dotyczy komunikacji w zespole, w tym reklam displayowych.

Nie można powiedzieć, że wpadliśmy zasady, według których pułkownik Sanders znajduje się na opakowaniu, a konkretnie z tego powodu marka KFC przepełnioną inaczej. Konsument zauważy jakieś zmiany, jeżeli występują one na wszystkich poziomach. Co dotyczy bezpośrednio tożsamości — jedną z głównych zmian było to, że KFC jest już „naciskać”, narzucać konsumentom jakieś obrazy. Dajemy klientom swobodę napełniać marka tymi symbolami samodzielnie.

Na przykład, wcześniej projekt firmowego KFC został zbudowany na obrazach modnych nastolatków z . Usunęliśmy je, dając konsumentom możliwość samodzielnie zdecydować, co to jest „modne” — dla kogoś to jeździsz w czapce, dla kogoś — hipster w okularach. W ten sposób, że konsument sam wypełnia konkretnymi obrazami to, co założono w strategii marki. A my na uniwersalnym poziomie utrzymujemy to w projekcie, w i tak dalej.

Jeśli zwrócić uwagę, prawa autorskie na opakowaniu — to nie zdanie. Są one zaczerpnięte z prawdziwego życia konsumentów, z ich języka. I będą dalej żyć i przekształcać, zmieniać w miarę, jak będą zachodzić zmiany w języku konsumentów. Zwiększyły litery na opakowaniach w słowach.

Dla czego. To powinno przekazać publiczności. Jesteśmy podkreślono w komunikacie, że KFC to iconic marki. I jego logo ma prawo być tak pewny siebie, silny i jednoznaczny.

Ty mówisz „KFC” — i człowiek rozumie, co to znaczy. Nie tylko zwiększyły litery logo, ale i wymyślili jeden zasada pisania markowych produktów. Przy tym charakter tych liter i wizualny odbiór mówią jednocześnie o , dorosłości i o pozytywnym nastroju. Takiego postrzegania trudne do osiągnięcia bez konkretnych obrazów, ale testy wykazały, że w ogóle opakowania była właśnie taka.

Konsumenci widzą wyraźne różnice w charakterze między KFC i innych fast food-marek. Tego właśnie chcieliśmy. Wspomniałeś zmienionymi kolorami i nawigacji. Opowiedz mi, co się zmieniło.

Ważnym zadaniem przy projektowaniu nowej identyfikacji wizualnej było podkreślić różnorodność menu KFC. Przecież KFC — to od dawna nie tylko kurczaka, a u konsumentów nie było odczucia, że KFC jest szeroki wybór, na przykład, w , które są nieodzownym atrybutem kategorii fast food. Pasek nawigacji pomogła rozwiązać ten problem, rozprzestrzenia emocjonalne akcenty. Jeśli człowiek idzie do restauracji z tacą, a na nim cztery identyczne pudełka — to jedno wrażenie, a jeśli pudełka z różnymi kanapkami różne — łatwiej ocenić różnorodność.

Jeśli chodzi o systemy lokalizacji logo i znaku firmowego KFC pułkownika Sandersa, ich do tego po prostu nie było. Na różnych formatach istniały one zupełnie inaczej, więc nie wyglądały obok długiej linijki. Stworzyliśmy uniwersalny zasada, logikę układu korporacyjnych elementów w różnych formatach, dzięki czemu wszystkie opakowania KFC jest postrzegany jako całość i lepiej zapamiętywany.

Dodaj komentarz