Śmierć Starcie: Serwis Backplane, Lady Gagi, Zamknięte Z Powodu Braku Funduszy

Jak donosi TechCrunch, starcie, utworzonego biznes menedżer Lady Gagi troy em Carterem, skończyły się pieniądze. Backplane — platforma, za pomocą którego każdy klient mógł uruchomić własną sieć społeczną. Po tym, jak firma skończyły się pieniądze, sprzedała technologie swoim inwestorom, którzy teraz próbują ponownie uruchomić projekt, zauważa redakcja TechCrunch. O tym w publikacji poinformowano kilku różnych źródeł — w tym przedstawiciele firm prawniczych zajmujących się problemami Backplane, i były dyrektor generalny projektu. Zdaniem autora materiału, dwa główne problemy, które zabiło starcie — zbyt wysoka ocena w warunkach, gdy żaden z inwestorów nie kupuje większe udziały w firmie i nie bierze na siebie odpowiedzialność za jego dalszego rozwoju, i ekstrawagancji instrukcji.

Starcie Backplane został założony w 2011 roku, a już w 2012 roku przyciągnął $12,1 mln finansowania w rundzie serii A. Inwestorami projektu wystąpili fundusz Sequoia Capital, Google Ventures, Founders Fund, SV Angel, Greylock Partners, Menlo Ventures, Formation 8 i TomorrowVentures Erica Schmidta. Serwis został doceniony w $40 mln. Przy tym faktycznie, jak pisze TechCrunch, wtedy serwis był fan-stronę Lady Gagi.

Jednak trzy lata później stało się jasne, że zespół nie stworzę jakiegoś postępu, i starcie postanowiłem zmienić kierunek działalności. Przewodnik poinformował o zmianie dyrektora i przekształcaniu usługi w platformę do tworzenia sieci społecznych. Łączna kwota pozyskanego przez spółkę finansowania wyniósł 18,9 mln. Piosenkarka Lady Gaga zainwestowała w Backplane $1 mln środków własnych, dodaje Fortune.

Dyrektor generalny firmy Scott Harrison mówi, że po tym, jak projekt skończyły się pieniądze, a liczba inwestorów, którzy brali udział w rundzie serii A, kupił technologii serwisu. Zbierali nowy zespół, przyciąga nowych inwestorów i planują uruchomić ponownie Backplane. Nowi właściciele starają się znaleźć dla technologii godne zastosowanie i zbudować na jej podstawie stabilny biznes z jasną strategią i wiarygodnymi partnerami. Jak podaje TechCrunch, to pomoże szanowanym funduszy „zachować twarz” i być może odzyskać zainwestowane środki. Według Harrisona, u starcie miał szansę przyciągnąć nowych inwestorów i przetrwać, ale większość z tych, z którymi prowadzone były rozmowy, w końcu zrezygnowali z inwestycji — głównie z powodu warunków, w których zostały zawarte transakcje z poprzednimi partnerami.

W przypadku sukcesu projektu te inwestorzy otrzymywali korzyści przed resztą. W szczególności, w firmie był gotów zainwestować $2,5 jeden z chińskich funduszy, ale odwołał ofertę „dosłownie w ostatniej chwili”. Harrison także zauważa, że pomimo braku instrukcji, serwis nadal działa, a klienci aktywnie korzystają z systemu. Teraz na bazie Backplane utworzono ponad 15 tysięcy wspólnot. Zdaniem redakcji TechCrunch, historia Backplane pokazuje, jak bardzo może zmienić starcie-kula za cztery lata.

„Inwestorzy nie są skłonni inwestować w projekty, których twórcy zajmują się otwieraniem nowych biur, a nie rozwojem biznesu”.

Czytaj Więcej: google.co.uk/careers.html

Dodaj komentarz