„Muszę Zakochać Się”: Inwestor Mark O Kryteriach Wyboru Projektów Dla Inwestycji

„Niedawno rozmawiałem z zespołem NuOrder, firmy z Los Angeles, w którą inwestujemy, realizm w kapitałowego. To była mowa bez przygotowania, z którym występuję we wszystkich firmach z naszego portfolio, które proszą o tym. Podczas odpowiedzi na pytania zapytano mnie, jak ja podejmuję decyzje o inwestycji w biznes, który znajduje się na wczesnym etapie rozwoju. W tym samym tygodniu zapytano mnie o tym jeszcze dwa razy. Odpowiedziałem równie i postanowił, że ma sens o tym pisać publicznie.

Zakochuję się” — pisze . „Zakochuję się i założycieli, i pomysł. Jeśli jeden z warunków nie jest spełniony, to najprawdopodobniej inwestować nie będę. Teraz wiem, że inwestycje wymagają dużo czasu — wymagają utrzymywał się w nocy, budzenie się wcześnie rano, pracować w weekendy. Wiem, że będą dobre i na złe.

Wiem, że będą zwycięstwa, rekolekcje i bitwy” — wyjaśnia przedsiębiorca. Pisze on, że spędza wiele godzin, rozmyślając o produktach, konkurencji, rynku możliwości, rekrutacji i finansowania działalności gospodarczej. przyznaje, że często prowadzi bliską przyjaźń z zespołami, mimo, że ponosi przed nimi pewną ekonomiczną odpowiedzialność. „W ogóle wydaje mi się, że życie jest zbyt krótkie, aby pracować z ludźmi, do których nie czujesz głębokiego szacunku i podziwu, a także z pomysłami, którymi nie jest zainteresowany.

Na początek muszę się upewnić, że założyciel jest w zakresie przedsiębiorczości jakości, które dla mnie są najważniejsze. Wytrwałość, odporność, inspiracja, pracowitość, determinacja, dbałość o szczegóły, rywalizacja, chęć podejmowania ryzyka, zasady” — mówi inwestor. Również dla niego ważne, aby założyciel firmy był uprzejmy do kosztów, zorientowany na wynik i był zbliżony do niego kulturowymi wartościami. „Oczywiście, że powinna mi się podoba i pomysł. Sympatii do zespołu za mało.

Nie wiem, jaki jest najlepszy rodzaj inwestorów lub inwestycji, więc, proszę, nie traktujcie tego jako uniwersalny podręcznik” — pisze . Dalej przytacza listę warunków, które są dla niego ważne przy podejmowaniu decyzji o inwestycjach. „Ja kilka razy byłeś przez ostatnie dwa lata, ale dziwnym zbiegiem okoliczności większość firm teraz starają się jak najdłużej nie pojawiają się na horyzoncie, i dlatego społeczeństwo o nich nic nie wiadomo. Oczywiście, kiedy jesteś pasjonatem firmą i jej zespołem, trzymać to w sobie trudno. Ale, oczywiście, szanuję pragnienia takich zespołów” — podsumował .

Czytaj Więcej: google.co.uk/software-engineering.html

Dodaj komentarz