Na Weekend: 5 Filmów Dokumentalnych O , , Google Books, Linux I GovWorks

Redakcja vc.ru zebrała wybór z pięciu filmów dokumentalnych o przedsiębiorcach, spółkach i niezwykłych wydarzeniach w branży. Film dokumentalny HBO o największym i najbardziej znanym amerykańskim inwestorem, którego stan szacuje się na $76 mld. Obraz opowiada o historii przedsiębiorcy, jego decyzjach, biznesie i w miłości.

Film dokumentalny o Google Books — projekcie firmy skanowania książek. Mimo, że serwis zamierza stworzyć największą w świecie online biblioteki wiedzy, ma też wielu przeciwników, o których mówią autorzy obrazu. Film o tym, jak świat dowiedział się o największej nielegalnej programu ukrytego nadzoru, który prowadzi NSA we współpracy z innymi służbami specjalnymi na całym świecie.

Film opowiada historię hakerów, którzy powstali przeciwko zastrzeżonej modelu oprogramowania i Microsoft, aby utworzyć GNU/Linux. Historia dwóch przyjaciół, którzy stworzyli stronę GovWorks.com aby zwykli obywatele mogli komunikować się bezpośrednio z władzami lokalnymi. Zaledwie rok przedsiębiorcy zarabiają $60 milion, zatrudniają setki osób i zapoznają się z prezydentem Clintonem.

Jednak spadek rynku papierów wartościowych i różnice założycieli prowadzą do kryzysu w firmie.

Dodaj komentarz