Opinia: „Instagram Staje Się Bezdusznego Maszyną Do Skołowanie Czasu”

„Zawsze lubiłem Instagram. Ten portal społecznościowy stał się moim ulubionym z tego dnia jak kupiłem smartfon. Jestem szczęśliwy, że Facebook nic nie zmieniła w serwisie po zakupie i nie stała się wprowadzać przybiera tą taśmę” — pisze . Zdaniem przedsiębiorcy, unikalne doświadczenie użytkownika — najważniejsze, że jest w sieci społecznej. „Instagram pozwala mi dzielić się zdjęciami z przyjaciółmi — w trybie rzeczywistym”.

W marcu 2016 roku zespół Instagram poinformowała o zamiarze zmienić kolejność wyświetlania wpisów w mediach użytkowników. „Teraz wpisy nie są klasyfikowane według czasu dodania, a zgodnie ze złożonymi algorytmami. To smutna wiadomość, i wytłumaczę ci, dlaczego”. Piękno Instagram, pisze , polega na tym, że każdy użytkownik może jednorazowo przesłać tylko jedno zdjęcie. To znaczy, że jego abonentów nie będzie musiał tracić czasu na oglądanie całych albumów.

„Wygląda na stary aparat. Dziś zrobić zdjęcie było zbyt proste. Ludzie kręcą i publikują miliony zdjęć — ale nikt nie ma czasu ich przeglądać”. Ale mam czas przeglądać swoją taśmę w Instagram. Dla mnie to nie tylko zdjęcia, wspomnienia i emocje.

Wiem, że to brzmi głupio, ale Instagram była czymś w rodzaju mojego pamiętnika. Teraz wszystko się zmieniło. „Instagram zawsze była szczera sieci społecznej. Mogę sam ustalić, co jest ciekawe, a co nie, i zapisać się na ciekawych ludzi.

Jeśli mi się nie podobały czyjeś zdjęcia, mogłem po prostu od niego wypisać. Ten człowiek, jak zwykle, nawet nie zauważyłem, że coś się zmieniło” — powiedział . „Facebook, wręcz przeciwnie, wydawał mi się bardziej publicznej sieci społecznej. Użytkownicy decydują, jakie treści im najbardziej interesujące — i on umieszczony na górę kanału. Nie można powiedzieć, że Facebook jest zły decyzji, ona jest po prostu inna.

To jest w porządku”. Kiedy Facebook zyskał Instagram, pisze autor materiału, stało się jasne, że firma wdraża reklamy w kanał. „Ale i to mnie nie przejęła — rozumiem, że treść takiej platformy kosztowne, i właścicielom chciałbym zarabiać na niej pieniądze”. „Jednak dziś otworzyłem Instagram, zaczął przewijać taśmę i zrozumiałem, że coś jest nie tak. Publikacje były sortowane według nieznanych mi zasadami, i nie mogłem zrozumieć, przeglądam jakieś zdjęcia czy nie.

Teraz algorytm określa „znaczenie” tej czy innej publikacji — jak w Facebook”. Przedsiębiorca uważa, że wiadomość oznacza zmianę filozofii Instagram. „Sieć społeczna przestała być szczera. Nawet słowo insta w tytule nie jest prawdą”. Jak pisze , Instagram stał się „siostrą Facebook”.

Autor notatki skarży się na to, że teraz użytkownikom trudno będzie śledzić znajomych w czasie rzeczywistym. „Wcześniej Instagram była miejscem, gdzie mogę dowiedzieć się, co dzieje się z moimi przyjaciółmi. Teraz to podstępna maszyna do skołowanie czasu. Ja już tęsknię za starym sieci społecznej”.

Czytaj Więcej: google.co.uk/software-engineering.html

Dodaj komentarz