Osiem Urządzeń Technologicznych Od Rosyjskich Programistów

Ładowarka działa od ognia, do smartfona, „okulary” dla osób niewidomych, kieszonkowy system do analizy skóry i inne hardware-wynalazki. Tengu — ładowarka, która działa od ognia. Ścianki wykonane są ze stali nierdzewnej i tytanu. W konstrukcji wchodzą moduł chłodzenia pasywnego i regulator napięcia, który chroni od spadków i chroni urządzenie . A termoelektryczny generator konwertuje uwalnianego w procesie spalania ciepło w energię elektryczną.

Urządzenie działa w każdych warunkach pogodowych. Równolegle pozwala podgrzewać wodę lub gotować. Szybkość ładowania mniej więcej taka sama, jak od zwykłego gniazdka. Na przykład, „średni” smartfon ładuje się 1,5 godziny, zauważa autor projektu. Sticky Lens — gwint , która może przekształcić smartfon, tablet lub laptop w mikroskop.

Urządzenie mocuje się do urządzenia za pomocą lepkiej podłoża. Soczewka pozwala sprawdzić autentyczność walut, zwiększyć drobny tekst, rozważyć pręciki kwiatu i urządzenie arkusza. Na lepką powierzchnię naniesiono wielokrotnego pokrycie wykonane z użyciem nanotechnologii. Gdy taśma klejąca przestaje przylegać do smartfona, wystarczy opłukać pod wodą i wysuszyć. „Inteligentny” zegar ścienny Glance Clock odzwierciedlają czas i powiadomienia ze smartfona.

Połączenia przychodzące, wiadomości, przypomnienia o spotkaniach, kalendarz, prognoza pogody i inne. Także w nich można synchronizacja z innymi inteligentne urządzenia, sprzęt dla „inteligentnego” domu i różnymi usługami. W stanie wyłączonym urządzenie przypomina zwykłe zegary ścienne. Jednak po włączeniu na nim jest aktywowany kolorowy wyświetlacz.

Zegarki wyposażone są kolorowymi diodami led i głośnika. Na przykład, kilka minut przed przyjazdem Uber klakson samochodu, na obwodzie tarczy przy tym porusza się ikona maszyny. A dla refleksji prognozy pogody w program wbudowane obrazy i dźwięki, wskazujące na deszcz, śnieg, słońce i burze z piorunami. Bransoletka QRepublik — „inteligentny” nieelektroniczny identyfikator, który zapewnia ubezpieczenie i dane kontaktowe, informacje o osobie w nagłych sytuacjach. Urządzenie może przechowywać dane o imieniu właściciela, daty urodzenia, grupa krwi, wzrost i wagę, przewlekłych chorobach, przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach krewnych i innych faktach, które mogą się przydać w sytuacjach awaryjnych.

Aby aktywować opaski należy skanować z niego kod QR. W tym przypadku urządzenie automatycznie powiadamia krewnych i wyśle informacje o miejscu, w którym zdarzył się wypadek. W przypadku braku możliwości zeskanować kod ofiary lub świadkowie mogą zadzwonić do operatora call center, który dostarczy odpowiednie informacje na ID użytkownika. Ponadto, identyfikator jest w stanie przesłać dane na miejscowy język, jeśli użytkownik znajduje się za granicą.

ScanDerm — to przenośny system analizy skóry, zawierająca małe urządzenie i aplikacja mobilna. Przyrząd pomaga analizować skórę twarzy, rąk i okolic oczu, aby uzyskać indywidualne porady dotyczące pielęgnacji. Także urządzenie ostrzega o pojawieniu się przedwczesnych zmarszczek i tkanki podskórnej choroby.

W przypadku wykrycia poważnych problemów aplikacja zaproponuje użytkownikowi zgłosić się do lekarza. Firma Oriense opracowuje urządzenia do pomocy niewidomym, niedowidzącym i ludziom. Projekt łączy widzenie komputerowe i technologii nawigacyjnych, aby zwiększyć samodzielność i poziom adaptacji społecznej osób niepełnosprawnych. Do kompleksu wchodzą nawigator OrNavi i kamery OrCV.

Urządzenie jest w stanie wyznaczać trasę, opisywać świat, ostrzegać o niebezpieczeństwach, na przykład, dołach i schodach, a także odczytywać informacje z ulicznych signage. Prixel pozwala stworzyć dokładną kopię obrazu, zachowując wszystkie elementy, aż do pociągnięcia. Do produkcji reprodukcji projekt korzysta z technologii modelowania 3D i druku w kolorze. Aby rozpocząć z powierzchni obraz jest usuwany model 3D.

Następnie program jest odpowiedni obraz jako tablica warstw, po czym otrzymany plik jest wysyłany do drukowania na UV-drukarce. Na końcowym etapie rysunek nanosi się na płótnie przy użyciu farb fotopolimerowych. Firma oferuje gotowe repliki, a także wykonuje prace na zamówienie. Mobilny robot X-Turion jest przeznaczony do śledzenia biurami, mieszkaniami i widoczne są przykłady architektury domów.

W urządzenie wprowadzone kamera, czujnik dymu, wycieków i . Robot wyposażony jest w system nawigacji i zarządzania, która pomaga mu planowanie trajektorii ruchu, automatycznie ładować akumulatory i strumieniowe przesyłanie wideo z miejsca zdarzenia. Głównym celem opracowania — inteligentny monitoring, obejmujący ochronę przed pożarami, kradzieżą, wycieków wody i gazu. Również technologia pomaga opiekować się dziećmi, osobami starszymi i prowadzić kontrolę pracownic i pracowników.

Ponadto, robot jest w stanie zarządzać „inteligentny” dom. Oświetleniem, klimatem i urządzeniami multimedialnymi. Wyślij nam swoje kolumny o tym, jak zmieni się nasz świat, na future@vc.ru.

Dodaj komentarz