„Po 3 Miesiącach Pracy Na Stojąco Ja Swój Stół”

„W czerwcu miałam w biurze biurko do pracy na stojąco. Czułam ból w szyi i plecach i przeczytałam sporo artykułów o tym, jak niebezpieczne jest siedzący tryb życia. Dlatego postanowiła zrezygnować z krzesła” — pisze redaktor Business Insider. Według , większość czasu nienawidziła swój nowy stół. „Moje nogi bolały.

Gdy nogi zmęczony, musiałem oprzeć się o stół łokciami, przez co jeszcze bardziej się pan, czemu. Moja mama powiedziała, że z powodu mojego nowego stołu u mnie żyły na nogach”. We wrześniu edytor Business Insider stół. Jednak ona nie uważa, że eksperyment się nie udał. Dzięki temu, że czułam stały dyskomfort od stołu, musiała zbadać całe biuro w poszukiwaniu odpowiednich miejsc do pracy.

Przy tym ona wybrała miejsce na podstawie zadań, które musi rozwiązać. Na przykład, brała ze sobą laptopa do kuchni, aby napisać tekst, czasopismo lub książkę w negocjacyjne, aby spokojnie przeczytać artykuł, notatnik i długopis, aby przemyśleć plan. Zdałam sobie sprawę, że stała się bardziej produktywne, kiedy pracowała z różnych miejsc. Według autora książki „Najlepsze miejsce do pracy” Ron Friedman, zmiana otoczenia wpływa na wydajność, niż zmiana pozycji za biurkiem. Mózg postrzega zmianę sytuacji jako sygnał do zmiany działalności, ponownie aktywuje uwagę.

Ponadto, pracownik znikają znane „pokusy”, które mogą zmniejszyć wydajność. Dostęp do , komunikatorów itp. Friedman radzi w ciągu dnia pracy okresowo zmieniać miejsca pracy — na przykład, sprawdzić pocztę przy stole, przeczytać artykuł — w kuchni, a zapoznać się z nowościami — w drodze po kawę. Aktywność fizyczna, która ma miejsce przy przejściu od jednego miejsca do drugiego (nawet w obrębie biura) daje dodatkowy zastrzyk energii.

Dodaj komentarz