„Przedsiębiorczość — To Nie Chodzi O Pieniądze, Sławę I IPO”: Opinia Byłego Biznesmena O Korzyściach Płynących Z Pracy Najemnej

W ostatnich latach w internecie pojawiło się mnóstwo publikacji, książek i o tym, jak stać się przedsiębiorcą i po co to potrzebne. Na pewno to tu, to tam spotkać na nagłówki w stylu „Jak zarabiać w internecie”, „Jak zarabiać $5 tysięcy miesięcznie, nie wychodząc z domu”, „Jak wysłać szefa i zrealizować swoje marzenie”. Gospodarka się zmienia. Dzięki technologii wiele miejsc pracy .

Przepisy zachęcają firmy do zatrudniania tymczasowych, a nie stałych pracowników. Wysoki poziom inflacji prowadzi do tego, że musimy wydać więcej pieniędzy na edukację, opiekę zdrowotną, i towary konsumpcyjne, czyli muszą więcej zarabiać, abyśmy mogli pozwolić sobie na taki sam poziom życia, jaki był u naszych rodziców. Poza tym, czy ktoś, kto nie chce żyć na plaży. Słuchajcie, byłem i przedsiębiorcą, pracownikiem najemnym.

Więc nie zrozum mnie źle. Być przedsiębiorcą — to cudownie, zwłaszcza, jeśli wszystko idzie dobrze. I na pewno słyszeli wszystkie te historie sukcesu. Na przykład, na temat założyciela serwisu WhatsApp, którego chcieli brać w Twitter i Facebook, a on stworzył swoją firmę od kilku miesięcy stał się .

Lub o „digital-„, które podróżują po świecie z laptopem w pogotowiu i odpoczywają na najpiękniejszych plażach. Tak, wśród moich znajomych bardzo dużo takich i ich zdjęcia na Instagram jednocześnie motywują i sprawiają, że drżą. Ale jakoś nikt nie mówi o tyłu przedsiębiorczości. Oczywiście, połączenie efektu „błędu systematycznego ocalałego” i brak popytu tworzy mało możliwości do tego, żeby ludzie zaczęli czytać takie rewelacje.

Rzeczywistość polega na tym, że przedsiębiorczość to nie chodzi o pieniądze, sławę i IPO. I nie wszystkie najemni stanowiska — to nic innego niż jakieś płynne wszystkie soki centra zniszczenia swojego życia. Proponuję zastanowić się nad pięcioma powodami, dla których przedsięwzięcie nie jest tak dobrze, jak zwykło się myśleć.

Będąc pracownikiem najemnym, czy od pierwszego dnia otrzymujesz gwarantowany dochód. Ponadto, masz możliwość kupić towary, na które możesz sobie pozwolić. Przedsiębiorcy na odwrót.

Ilość dostępnych produktów dąży do zera, nie ma pieniędzy, a te co są — są wysyłane w rozwój firmy. Tak jak i czas wolny. Teraz go nie ma. A wydatki rosną. Trzeba płacić za wszystko, począwszy od hostingu i wynagrodzeń pracowników, do logistyki i spotkań.

I za nadgodziny nikt nie płaci. Stanowisko „kierownik” brzmi fajnie tylko jeśli chodzi o firmy z listy Fortune 500. Wtedy tak, można podjąć poważne decyzje, określić strategię, negocjacje, zarządzanie.

Ale kiedy szef w młodym to zrobić dosłownie wszystko. Szukasz biura, przypisać spotkania, szukasz klientów, obsługi klientów. I tak długo, dopóki nie przyciągać pierwsze inwestycje. Kiedy pracownik, masz taka wspaniała opcja, jak wakacje.

Po prostu instalujesz na swoją skrzynkę e-mail poczta głosowa, kolegów ręką, i z samego rana w ciepłe kraje. Masz pełne prawo wyłączyć telefon i zniknąć na dwa tygodnie lub miesiąc. Kiedy byłem przedsiębiorcą, mój urlop był logiczną kontynuacją pracy. W rzeczywistości po prostu znalazł się w innym miejscu na Ziemi, cała reszta pozostał niezmieniony.

Oczywiście, można wszystkie sprawy zastępcy. Jeśli, oczywiście, znaleźć się w tym 1% szczęśliwców, którym udało się wyhodować firmę do tego poziomu. Jeśli jesteś zatrudniony pracownik, to przyjdź na mszę, swoje osiem godzin i wracasz do bezczynności życia. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, dla ciebie zawsze znajdzie się zajęcie.

Guru biznesu radzą, by mniej pracować, aby utrzymać więcej. Ale poczucie nieuchronnego zagrożenia, które występuje za każdym razem, gdy , zatruwa każdy wypoczynek. Praca w dzień, nawiązać przydatne kontakty w nocy, wykonaj kreatywne zadanie na weekend — oto twój plan na najbliższe kilka lat. Mimo ciężkiej pracy, wydatki, czas i inne wady, szanse, że uda ci się odnieść sukces, niska.

Oczywiście, jeśli jesteś mądry, utalentowany, sprawne i masz żądaną związku, to będzie sukces. Ale nadal pozostaje ryzyko, na które nie można wpłynąć. Makroekonomiczne ryzyko, ryzyko rynkowe, ryzyko związane z zatrudnieniem. Nawet pomimo bardziej stabilne (a często — i dochodowe) możliwości, najemna praca może przynosić przyjemność.

Jeśli jeszcze nie są gotowi stać się przedsiębiorcą (lub już zaczęli, ale znowu chcesz wrócić do bezpiecznego portu), to mam kilka alternatyw. W świecie biznesu istnieje tabu — nikt nie mówi o zdolnościach. Nikt nie chce urazić uczucia innych ludzi. Ponadto, czasami bardzo ciężko jest przyznać, że jesteśmy gorsi od innych.

Ale rzeczywistość jest taka, że daleko nie wszyscy przywódcy — skończeni idioci. Istnieje bardzo wiele osób, które zajmują się niesamowitych rzeczy. Na przykład, zmieniają świat. Dlatego praca w szybko rozwijającej się firmie, której przewodzą utalentowani ludzie, może pomóc ci osiągnąć znacznie więcej, niż praca na samego siebie.

Nie wszystkie organizacje stawiają na to, aby wycisnąć z ciebie wszystkie soki. Jeśli masz talent, to może spróbować znaleźć pracę, związaną z ich rozwojem. Istnieje wiele pozycji, tak czy inaczej wymaga zapał.

Firmy zainteresowane w doprowadzeniu inicjatywa pracowników. Do tego oferują nowoczesne otoczenie i miły bonus. Dlatego, można poszukać firm lub dużej firmy, gdzie będą. Nie trzeba być przedsiębiorcą, aby podróżować.

Ponadto, nie jest fakt, że u ciebie będą pieniądze na . Ale wielu pracodawców pozwolą ci pracować z dowolnego miejsca, plus będą za to płacić. Jeśli teraz nie jest zbyt przesłane do pracy, to dlaczego nie spróbować się w roli przedsiębiorcy na pół etatu. Rzeczywistość jest taka, że prawie każdy biznes wymaga czasu i pieniędzy, aby rozpocząć.

Tak, wstawać wcześniej ciężko, tak jak i pracy w weekendy — ale można zarobić więcej. Jak zdobyć doświadczenie i mieć odpowiednie znajomości, a kto wie, może z czasem biznes hobby stanie się twoim głównym źródłem dochodu. Czytając guru biznesu i książki o samorozwoju, odkryłem, że moja osobowość była przywiązana do przedsiębiorczości. Myślałem o tym, że praca najemna zamienia mnie w niewolnika.

Myślałem ,że tylko staje się przedsiębiorcą, mogę udowodnić, że jestem coś. Ale potem zdałem sobie sprawę, że nie trzeba być kimś, żeby zasłużyć na szacunek dla tych ludzi, których opinia ma dla mnie znaczenie, czy aby szanować siebie.

Dodaj komentarz