Rosyjscy Projektanci I Programiści O IPhone X, IPhone 8 I Innych Anonse Prezentacji Apple

„Firma twierdzi, że rola zjawiska”. Apple — top. Zacznijmy od tego, że Shazam nie zawsze rozpoznaje utwory z rolek firmy. Utwory i produkcja na światowym poziomie — i zespół go trzyma.

Jestem gotów nawet album zebrać z filmów i muzyki do produktową prezentacji. Teraz do rzeczy. Idziemy po kolei. Apple Watch. Ekologiczne i logiczne przejście.

Wszystkich biegaczy i pływaków świata, radujcie się. Pojawił się moduł łączności LTE dla muzyki i wiadomości na czas. Apple TV. Doczekali rozdzielczości 4K i jest naprawdę fajna, bo pełna treść już jest zrobione w wysokiej rozdzielczości.

I, być może, nawet pojawił się powód, by kupić konsolę. IPhone. Słowa o , muzyka, tak i w ogóle, wszystko na wysokim poziomie. Cieszy mnie styl podawania prezentacji. IPhone 8 — pack szybko i zwiększenie rentowności, wiele kupią go przed premierą iPhone a X.

Na temat iPhone a X. Tu chciałbym zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych rzeczy. W pierwszej kolejności — 30 tysięcy punktów, które są przewidywane na twarz do jego rozpoznawania za pomocą specjalnego żelaza. To fantastycznie dokładnie i fajnie, otworzą API i będzie wybuch.

Ponieważ istnieje ogromna ilość firm, które w jakiś sposób zajmują się i identyfikacją, i teraz będą poruszać się na ten standard. Apple trzyma znaczek. Banki, Stories, maski przejdą na zupełnie inny poziom. Bardzo fajnie.

Zobaczymy, jak to wszystko gigantów branży zaczną powtarzać za Apple. I zawsze gdy do niej daleko. Oczywiście, nawet na prezentacji pojawił się mały skręt, ale myślę, że za parę pokoleń system rozpoznawania staje się bardzo szybkie i dokładne. Dzięki temu wszystkiemu selfie, pewnie będą jeszcze bardziej popularne, ponieważ wystąpi o jak dużo przestrzeni dla kreatywności.

Z wydajnością urządzenia nie jest jeszcze jasne, zobaczymy jak otrzymamy. Ale myślę, że szczególnie szybko wszystko działać nie będzie. Dla AR-platformy i CoreML to właściwa droga w przyszłość. Przyszłość, w której Apple chce i może być liderem.

Warto zauważyć, jak elegancko firma zdecydowała się problemy z nawigacją. Wszystko jest bardzo naturalne dla świata machnięcia. Jako podsumowanie. Tak, wszystkie przepowiednie się ziściły. Tak, być może, i nie było intrygi.

Ale jesteśmy jeszcze w wieku smartfonów. Prezentacja jest dobra. Daj mi dwa x, a nie trzy. Czekamy na nowe urządzenie od Apple. Jak myślicie, co?.

Tym razem prezentacja była ciemniejsze niż zwykle. Głównym powodem jest to, że trzy dni temu Apple przez przypadek wysłała finalnej wersji iOS 11 programistom. Firma niemal natychmiast przestała się podpisać tę wersję, ale za kilka godzin wszystkie części nowe godzin, telewizora i, co najważniejsze, telefonu. Podobał mi się kierunek rozwoju firmy Apple.

Nacisk na offline i nowe stanowisko w sklepach — Creative Pro — to ludzie, którzy będą dawać warsztaty kreatywności z technologią Apple (zdjęć, muzyki, rysunku). Jest to ważne dla firmy, która planuje w najbliższym czasie wejść na nowe rynki urządzeń i finansować sektor konsumencki (istnieje plotka, że Apple chce wydać $1 mld na programy telewizyjne i filmy). Jeśli mówimy o samej technice, godziny i telewizora Apple ciekawe podejście. Do wyboru aktualizują, ale zupełnie nic nie zmieniają.

Jaki podejście Apple, to i postawy odbiorców. Z kolei telefon, choć o nim prawie wszystko i wiadomo było z góry, zaskoczył. Od czasów prezentacji iPhone a 6 i 6 Plus to pierwsza poważna zmiana ekranu, a od czasów pierwszego iPhone a — po raz pierwszy ta radykalna zmiana nawigacji (z powodu rezygnacji z przycisku Home), więc to będzie interesujące zobaczyć, jak nowe rozwiązanie wygodniejsze starego.

Z powodu nowego ekranu programistom, być może trzeba będzie dodać nowe rozdzielczości dla obrazów, co stworzy trudności, których nie było od czasów premiery iPhone a 6 Plus. Jeszcze dziś wyszła Xcode 9 GM, a to znaczy, że dziś deweloperów stała się dostępna pobieranie aplikacji, które korzystają wszystkie funkcje systemu iOS 11, w App Store. U mnie po prezentacji pozostał tylko jedno pytanie.

A gdzie powiadomienia, Billy (które wymieniłem Control Center w nowym iPhone X)?. Pomimo dość tradycyjny format prezentacji Steve Jobs Theater znacznie podniósł jakość imprezy. Nowa piękna zabaw, wspaniały ekran, światło. Fajnie.

A jaka dramaturgia. Gdy pokazywali iPhone 8, nawet zdenerwowany. Wypuścić dwa nowe smartfony — to kontrowersyjne i niespodziewanie. Ale jestem pewien, że doprowadzi do sukcesu. Tak jak jeszcze większe rozszerzenie linii smartfonów pójdzie tylko na korzyść firmy w walce konkurencyjnej.

Duża odwaga firmy znowu pojawił się w przejściu od odcisków palców do identyfikacji osób. I oczywiście, Apple udało się podnieść tę technologię na zupełnie nowy poziom jakości. Spodziewałem się USB-C w iPhone.

Raz go nie ma, prawdopodobnie, Apple zrezygnuje z gniazd w ogóle — w niedalekiej przyszłości. Apple stał się znacznie aktywniej realizować naprawdę poszukiwane przez użytkowników funkcji. Na przykład, zaprezentował bezprzewodowe ładowanie.

IOS staje się bardziej otwartą platformą dla programistów. Pojawiła się głębsza integracja aplikacji w samą platformę. To duży plus. Apple stało się postawić na zwrot statusu lidera technologicznego.

Usługa uczenie maszynowe, podsystem do pracy z sieci neuronowe w procesorze. funkcji w nowym iOS — na szczyt postępu technologicznego. Że Apple jest w stanie, tak to spowodować chęć. Z każdym rokiem prezentacji stają się coraz bogatsze w historii, cytaty i zapierające dech w piersiach filmy. Przy tym w odniesieniu do produktów bardziej lub mniej przewidywalny.

Częściowo z powodu oczywistości rozwiązań, częściowo z powodu nieszczelności. Ekosystem wciąż rośnie i przechwytuje wszystkie nowe sposoby spędzania wolnego czasu i rozrywki. Szybciej, dłużej, głośniej. Rozmówcy godziny, TV, iPhone 8, bezprzewodowa przewodowa ładowanie, Animoji — wszystko to jest fajne, ale na tle oczekiwanej premiery wyglądało jak szum informacyjny. One more thing.

Futurystycznie. Kamera, jak prawdziwy , do ostatniego sprzeciwia już przyszłości. Teraz jest niestosowne wygląda już z dwóch stron urządzenia i psuje cały wdzięk rozwiązania. „Dziesiątka” jest naprawdę bardzo różni się od swoich odpowiedników. I wyglądem, i interakcji.

O drugie trudno ocenić, nie trzymać urządzenie w rękach. Ale wydaje się, że zobacz najnowsze ogłoszenia lub czas już się nie uda. Problem sterowania jedną ręką będzie jeszcze ostrzejszy z powodu martwych stref i nowych nietypowych gestów. A to znaczy, że wszystkich nas czeka fala ciekawych front-end rozwiązań, nowych form współpracy i masa przyjemności z pracy. Hura!

W budynku imienia Hoovera dziś, chyba, wakacje. FBI może teraz nie wtrącanie się z Apple za hasła podejrzanych, a po prostu pokazać ich twarz smartfonem i uzyskać dostęp do wszystkich danych. Jeśli na poważnie, to raz w roku masz to jak w zegarku zamiar na prezentacji nowych iPhone a i jak pierwszy raz czekamy na cud. Pierwszym razem znowu się nie zdarza, a my znów radośnie rozchodzimy.

Jeśli do końca na poważnie, to ciekawe poprawy, ale wszystko trzeba obmacywać rękami. W Apple Watch w końcu pojawiła się sieć komórkowa — ale trzeba testować, jak to wpłynie na baterii. IPhone 8 — dobry, szybki, ale raczej iPhone 7S. IPhone X — stylowy, stal dobrze wygląda, rozmiar dobry (ekran 5,8 cali w telefonie wielkości zwykły iPhone), Face ID ciekawy, ale na razie trudno powiedzieć, jak wszystko będzie działać. Na prezentacji wydajnością platforma nie błysnęła.

Może być, będzie API dla programistów, aby zrobić coś obok Animoji. Nie ma przycisku Home. Wiele się mówi o AI — znowu trzeba testować, jak to wszystko działa. Możliwe problemy. Wiele problemów.

Najbardziej bezdyskusyjne kroki — 4K i HDR w nowym Apple TV i chyba chip A11 Bionic, który teraz z GPU własnego rozwoju (więcej na Metal i AR). I ładowanie bezprzewodowe — dalej już tę technologię ignorować nie można było. Choć i tu pytanie — ile będzie się ładować smartfon?. Na razie to wszystko wygląda tylko jak cytat Wayne a Gretzky o podkładkę. Pewnie to duże zabezpieczenie na przyszłość, i Apple naprawdę porusza się tam, gdzie tylko będziemy.

Ale na razie więcej pytań niż odpowiedzi, a przyszłość nie jest określony. Poczekamy jeszcze rok. Prezentacja odbyła się w nowym kampusie, w Teatrze im. Steve A Jobsa. Apple po raz kolejny potwierdziła status lidera w tworzeniu nowych wzorów interakcji ludzi z cyfrowym i światem materialnym.

Według opracowania krytycznie nawiązują opowieści o nowej koncepcji sklepów, firma twierdzi, że rolę nie tylko lidera technologicznego, ale i zjawiska. Poprawy wydajności sprzętu i doświadczenia użytkownika dotknęły godzin, Apple TV, iPhone 8. Ale to było tylko „” przed prezentacją iPhone X.

Choć w sieci przecieki zdjęcia nowego telefonu, plotki o trójwymiarowych emoji i technologii FaceID, nadal imponujące, gdy opowiadają, który inżynieria i designerskie praca za tym kryje. IPhone X rozwija koncepcję całościowego interfejsu, w którym fizyczne elementy sterowania „rozpuścić”, stopniowo ustępując jeszcze bardziej intuicyjnych gestów, a do interakcji staje się dostępna cała powierzchnia wyświetlacza. I na koniec złe wieści.

Długość ludzkich palców, nie rozwija się tak szybko, jak rosnące przekątnej ekranów w składzie urządzeń Apple. Mimo to, palce już ciągną się dotknąć nowe urządzenia i nowe możliwości. Po tym, jak wykazały iPhone X, wszyscy od razu powiedzieli. „Cholera, nowe uprawnienie”. Oznacza to trudności z adaptacją na platformach, z tym, że rozmiar ekranu, który trzeba wspierać, zupełnie niestandardowy.

A za sprawą zaokrąglonych ścian i górnego bloku do kamer, który na pierwszy rzut oka irytujące, problemy z integracją treści. IPhone X zostawił podwójne wrażenie. Z jednej strony, wydaje się, że Steve nie zatwierdził. Ale z drugiej — przyciski też nie, i żeby to nie przerodziło się w Androida, zespół zaprojektowała cały UI/UX w stronę gestów.

I nam, najprawdopodobniej, będzie musiał coś wymyślić z interfejsem, aby on dobrze pracował, i upewnić się, że cała nasza UX-logika leży na nową logikę Apple. W ogóle wykazały wiele funkcjonalności. Na przykład, Animoji, które niby niepotrzebne, ale to, jak one działają, jest uderzająca — rozpoznawanie osób i rzeczy. Wielu powie, mówią, że Android to wszystko było dawno temu. Tylko u niego to tak sobie działa, a po iPhone to stanie się standardem przemysłowym.

Poza tym trend jest zrozumiały, choć nic i nie zrobili. Chociaż kto wie, co jeszcze w iOS. Może rozwiąże wiele problemów na poziomie systemu operacyjnego.

Bardzo bym chciał, żeby zegar więcej „zamknęli” pod cele medyczne, ale na razie tego nie widać. Podobno nie jest to takie proste. I zrobili smartfon formatu SE, ale z ekranem w rozmiarze telefonu, jak u X. Otrzymywać powiadomienia i połączenia bez telefonu, strumieniować muzykę z Apple Watch na AirPods — to fajne doświadczenie. Korzystać z przenośnymi urządzeniami i nie zależy od telefonu — wygodny.

Szkoda, że czas pracy nie wzrośnie i nie jest jasne, kiedy eSIM działać na naszym rynku. W iPhone 8 zadowolony tylko ładowanie bezprzewodowe. IPhone teraz będzie ładowany od tych samych , że i urządzenia z systemem Android. Nie trzeba kupować Lightning co pół roku. Ze wszystkich nowości na prezentację mnie najbardziej interesowały przycisk Home i wszystkie wynikające z niej rozwiązania.

Wejście z Touch ID w iPhone X rozwijał w Face ID, połączenia ekranu mapy Apple Pay wcześniej pracował na podwójne kliknięcie na Home, a teraz będzie działać na podwójne kliknięcie przycisku „Odblokuj”. Nie jestem pewien, jak prawidłowo będzie działać identyfikacja twarzy, Samsung to nie bardzo wyszło. Gest od dołu do góry, aby przejść do innej aplikacji lub na Home Screen, wydaje mi się wygodniejsze, niż klikając w przycisk. Ponadto, można przełączyć aplikację za pomocą machnięcia na dolnej krawędzi ekranu (w obszarze Home).

Na pewno po premierze iPhone X w projekt społeczności istnieje wiele kontrowersji co do miejsca od przycisku Home. W prezentacji nie wykazały opcji. Ale w internecie już wiele pojęć.

Nie myślałem, że mnie mogą zaimponować animowane emotikony z skan twarzy, ale to naprawdę zabawne — i może rozweselić nie jeden raz. Jest to pierwsze zdarzenie Apple, przed którym było wiadomo już prawie wszystko. Nie można powiedzieć, że to źle, bo ostatni miesiąc cały internet żyje tą prezentacją. Teraz na pozycji. Co Apple pokazała nam dzisiaj, i co to wszystko znaczy.

Jak zawsze, wszystkie zmiany ewolucyjne, nic radykalnie nowego Apple nie wprowadził, to wszystko widzieliśmy już w innych urządzeniach. Apple TV 4K — pozytywna zmiana, która to było oczywiste. 4K — to nowa kampania marketingowa producentów telewizorów po 3D. Treści w 4K i HDR praktycznie nie ma, i aby pokazać streaming wideo w jakości 4K, potrzebny jest bardzo duży kanał.

Ale o 4K mówią na każdym rogu, Apple po prostu nie mogłam dalej ignorować ten trend. Ja, szczerze mówiąc, czekałem na to urządzenie przede wszystkim — jak raz będzie okazja upgrade ze starego urządzenia Apple TV na nowy. A jeszcze mam nadzieję, że Apple to ruszy rynek z martwego punktu, i 4K treści będzie więcej.

Z nowych smartfonów udało się interesujące, a jeśli iPhone 8 i iPhone 8 Plus — logiczną kontynuacją serii, iPhone X mocno wyróżnia się na ich tle. To i korzystanie z nowych technologii, z którymi wcześniej Apple nie pracowała, i zupełnie nowy segment cenowy. Wydaje mi się, że to urządzenie warto postrzegać jako rodzaj jubileuszowa, eksperymentalne wydanie. Takie urządzenia Apple wydała wcześniej.

Można przypomnieć sobie, na przykład, Twentieth Anniversary Macintosh. To było urządzenie nie jest dla wszystkich, w zupełnie nowej obudowie z dodatkowymi akcesoriami, i kosztowało ono też znacznie droższe, niż zwykłe „mac” na ten moment. Myślę, że nowy iPhone będzie kupować raczej IT-, które chcą spróbować nowych technologii, a fani Apple.

Apple Watch 3 — teraz z LTE. Pewnie, to jest fajne. Zegarki stały się bardziej samodzielne, a teraz podczas uprawiania sportu można zostawić swój telefon i nie bać się pominąć żadnego ważnego połączenia, ani długo oczekiwany zawiadomienie z Telegram. Dla mnie te zmiany są niewielkie — u mnie prawie zawsze telefon przy sobie, i dlatego nie widzę dla siebie sensu aktualizowana z pierwszej generacji godzin dla autonomii. Główny problem prezentacji Apple w ostatnich latach — to liczne przecieki.

Niestety, pomimo aktywną walkę z nimi, przed prezentacją wiedzieliśmy praktycznie wszystko, pomijając drobne szczegóły techniczne. Z tego powodu traci wow-efekt i ta sama magia, za którą wielu kochają produkty Apple. Ta prezentacja nie była wyjątkiem, a dzień wcześniej było wiadomo praktycznie wszystko. Nie tylko z datą rozpoczęcia sprzedaży iPhone a X.

Nawet zapowiedź nowego iPhone a po zdanie „One more thing” okazał się spodziewać, biorąc pod uwagę dążenie do Apple oddać magię tego momentu. Z linii urządzeń wyróżnia się iPhone 8. Jak ten model okaże się pomocna, czas pokaże, ale jej perspektywy wydają się dość mgliste. A oto iPhone X okazał się właśnie tym urządzeniem, którego od Apple czekali ostatnich latach.

Pierwsze wrażenia, jak u użytkownika wszystkich najnowszych modeli, bardzo nietypowe, i po raz pierwszy od kilku lat ten model chcę od razu kupić. Jak praktyczne i wygodne okaże się odstąpienie od przycisku Home, staje się jasne dopiero po zakupie i chociaż tygodniu stosowania. Ale, w każdym razie, jest to dość radykalny krok, który wyraźnie wpłynie na zawsze doświadczenia użytkownika. Bardzo ciekawym rozwiązaniem wygląda Face ID, który otwiera wiele możliwości.

Pozostało poczekać na wersję beta iOS 11.1 i dowiedzieć się, jakie API otworzy Apple dla deweloperów. IPhone X is really amazing. Nowy design, nowe rozwiązania, nowe gesty. Inne podejście, zupełnie niecodzienny stosunkowo wczesnych urządzeń, w tym nawet nowy iPhone 8. Interesujące wydawało technologia rozszerzonej rzeczywistości, która z pewnością znajdzie szerokie zastosowanie nie tylko w grach, ale i w innych dziedzinach — na przykład w ecommerce.

Powiedzmy, aplikacje pozwolą wirtualnie przymierzyć ubrania i zobacz, jak ulubiony lodówka będzie wyglądać w pobliżu okna. Mam nadzieję, że nas jako projektantów aplikacji mobilnych będą dostępne nowe funkcje i technologie jak najszybciej, w tym utrwalenie twarzy i tworzenie jej animowanych modeli 3D. To pozwoli przedstawić naszym użytkownikom nowy bezprecedensowe doświadczenie interakcji z aplikacjami. Trzy rzeczy, które robi Apple. Tworzy publiczność, utrzymuje ją i zamienia w rzeczników, na przykładzie dzisiejszego wydarzenia.

Kształtowanie odbiorców. Apple tworzy kulturę. Pokazała to, opowiadając o wydarzeniach pod marką Today at Apple. Na tych spotkaniach drużyna uczy programowania, prowadzi wykłady, lekcje kaligrafii i animacji dla dzieci i dorosłych. Firma formatuje swoje sklepy, aby stawały się miejscem nie tylko spotkań z produktami, ale i z ludźmi.

To wpływ na kulturę. To tworzenie kultury. I to jest to, że Apple daje ci za darmo. Apple pokazuje, że tacy jak ty — cyborgi lub deskorolkarze — część tego wielkiego, mądrego i silnego społeczności.

Utrzymanie uwagi odbiorców. Stałe aktualizacje. Małe i duże. Racjonalne i emocjonalne.

Wziąć Apple Watch 3, które zewnętrznie nie różnią się od poprzedniej generacji. To jest zaletą, ponieważ wewnątrz — e-karta SIM i szkło-antena, zegarek w telefonie. IPhone 8 c ” dla bogatych geeków” i bezprzewodowego ładowania. IPhone X — Face ID i gigantycznym wyświetlaczem. Wszystko to rozwój znanych nam produktów, i te aktualizacje reaktywują odbiorców.

Interesuje nas poznać szczegóły, wyrazić swoją opinię, spróbować nowego, użyć tego nowego. I to zwraca naszą uwagę do marki. Transformacja w . Twoje portalu już zalane memy z wyświetlanych na kilka sekund Joni , demonstrującym pracę Animoji.

Kupie dowcipów o tym, jak będą żyć z FaceID dziewczyny w , ogolone i oposa po walce — to dopiero początek. A wszystko to czyni z nas agentów, z energią lokomotywy wypełniających internet darmowej reklamy. A Animoji — paliwo w palenisku tej lokomotywy. To jest miłe i pozytywne paliwo.

Dodaj komentarz