„Serwis Stał Się Tak Samo Toksyczny Jak Wcześniej Był Rewolucyjnym”

W marcu 2007 roku bloger i założyciel międzynarodowego burzy mózgów Science HackDay Ariel Waldman po raz pierwszy była w Twitter. Platforma zdobyła dziewczynę. Jej zdaniem to „trafiła w zależności od serwisu i pisała, jak obsesje”. Nic dziwnego, że kilka miesięcy później trafiła do top 100 użytkowników według liczby abonentów. Jednak niespodziewana popularność miała i drugą stronę.

Dziewczyna opublikowała linki do kilku artykułów o seksie i technologiach. I na nią posypały się obelgi. W czerwcu 2007 roku użytkownik anonimowy określonymi w sieci jej dane osobowe.

I chociaż administracja serwisu go zablokowała, następne 8 miesięcy ciągle cierpiał upokorzenia od wielu nieznajomych. Nazywali mnie dziwką, publikowała moje dane osobowe, wyśmiewali. Po tym, jak próby zwrócić uwagę administracji serwisu na problem spełzły na niczym, dziewczyna została zmuszona do dzielenia się swoją historią. Udało jej się przyciągnąć uwagę mediów, a wtedy o problemie mówić poważnie, pisze .

Wtedy Twitter wciąż był . Firma zadebiutowała na festiwalu SXSW i otrzymała pochwały, a negatywna publikacja, przedstawił jej przewodniczący tchórzliwy i waha się człowiekiem, wyraźnie nie szła na korzyść jej reputacji, wyjaśnia . W artykule Ariel pisała następujący.

„W końcu udało mi się skontaktować się z Jackiem i wyjaśnił przyczyny braku aktywności. Twitter boi się blokować użytkowników, aby uniknąć procesów roszczeń z ich strony. Jego zdaniem, firma jeszcze zbyt mała, aby z nimi sobie poradzi”. Reakcja przywódców Twitter był niejednoznaczny.

Biz Stone, współzałożyciel firmy, pisał, że „platforma nie jest dostawcą treści, odpowiednio do odpowiedzialności za niego nie może”. Ev Williams był gdzie i poddał zasadności roszczeń dziewczyny w wątpliwość. Zresztą, on przeprosił przed nią, po pewnym czasie. A Jack Dorsey .

„Do tej sytuacji myślałam, że mamy z nimi dobre relacje. Niektórych myślałam przyjaciółmi. Wzięłam wszystko zbyt do serca” — powiedziała Ariel Waldman wywiadzie dla BuzzFeed. Osiem lat później, i dwukropków. Ponadto, sytuacja stała się jeszcze gorsza, pisze Charlie i Twitter stał się „legowisko trolli, haters, rasistów i neonazistów wszelkiej maści”.

Ze względu na ich obelg platformę zaczęli opuszczać gwiazdy. Serwis stał się tak samo toksyczny jak wcześniej był rewolucyjny. Jak się okazało, szef Twittera Dick tajemnicy edytowane negatywne komentarze do publikacji Baracka Obamy. Dlatego też, jeśli nie gwiazda, lub jeszcze bardziej — nie prezydent Ameryki, to czekać na pomoc, wygląda na to, skąd.

Według dziennikarza, taki rozwój wydarzeń jest możliwe dzięki w firmie bałaganić. „Dziesięciolecie jej istnienia, obserwuje się przesunięcie w biznes priorytetach i natłuszczona strukturą. Wszystko to umożliwiło pojawienie się i rozprzestrzenianie trolli, co stało się chronicznym problemem serwisu i stało się, jak to mówią w dolinie Krzemowej — w „zasadniczą cechą””. Korzenie istniejącej sytuacji leżą daleko poza Twitter, i pojawiły się one na długo przed wystąpieniem samej firmy, uważa .

Wszystko zaczęło się w Bloggerze. To właśnie tam spotkali się przyszli założyciele firmy Ev Williams, Przedsię Stone i Jason Goldman. W miarę rozwoju bloga-platformy Google, która stała się domem dla najszerszego spektrum opinii, tylko głośniej rozbrzmiewały daleko nie najbardziej przyjemne, ale wręcz przeciwnie — szorstkie i szyderczy głos. Jednak zamiast wprowadzać cenzurę, Williams i jego towarzysze postanowili zrobić dokładnie na odwrót. Razem z Aleksandrem , byłym podczas prawnikiem Google i głównym doradcą wolności słowa, są one pozwoliły autorom publikować notatki o dowolnej treści, bez względu na krytykę z zewnątrz.

W 2005 roku, pisze , Jason Goldman w wywiadzie dla Forbes powiedział coś, co mógłby powiedzieć dziś o Twitter. W konfrontacji pomiędzy blogerami i ich ofiarami, Google zawsze staje po stronie autorów, nie chcąc ujawniać ich danych osobowych bez odpowiedniej decyzji sądu. Jeżeli platformy Blogger i problemy z wolnością słowa, to były one niewielkie i nie powodują szerokiego rezonansu, pisze . „Jedna sprawa, jeśli przykre rzeczy pojawiają się w komentarzach do jakiegoś bloga i łatwo je moderować.

Zupełnie co innego — gdy pojawiają się one w informacji i wypełniają twój profil na Twitterze”. Oczywiście, radykalne przywiązanie do wolności słowa, choć stała się jednym z powodów popularności serwisu, jednak ona stworzyła przesłanki mobbingu. W przeciwieństwie do Facebook i Instagram, które nigdy nie ustawione się jako platformy, gdzie jest dozwolone wolność słowa i usunięto obraźliwe treści, Twitter zrobił ochronę najbardziej nieprzyjemnych użytkowników swojej ideologii. Stał się nowym domem, zwłaszcza dla tych, którzy lubią zabawy z ludźmi, którzy korzystają z platformy do pracy, pisze .

Wiosną 2013 roku podcast Just Not Sports opublikował wideo, w którym fani odczytywana jest wybór obraźliwych wpisów, które otrzymali dziennikarze kanału podczas oświetlenie imprez sportowych. Wideo, , jak wysoki stopień nienawiści w serwisie zyskał moc na YouTube 3,5 mln odsłon. Według byłego szefa informacyjny serwisu Twitter Viviana Schillera, dążenie do ochrony wolności słowa w pewnym momencie w DNA firmy. „Sterujące Twitter.

Nie idioci. Oni rozumieją, że toksyczność prędzej czy później zniszczy serwis, ale w żaden sposób nie mogą przeprowadzić granicę, za którą nie wolno przejść, i zachęcam każdego, aby pomóc im znaleźć rozwiązanie problemu. Ale wydaje mi się, że w pewnych granicach tego problemu nie ma rozwiązania”. Oceniając pierwsze lata firmy, wielu byłych top-menedżerowie krytykowali kierownictwo, tylko z białych mężczyzn, za jednorodność i niechęć do opracowania narzędzia do walki z obelgami. „Grzechu pierworodnego Twitter był brak różnorodności w składzie kadry kierowniczej, —powiedział jeden były top-menedżer firmy w wywiadzie dla BuzzFeed News.

— Gdyby w instrukcji były kobiety i przedstawiciele innych grup etnicznych, to firma firma ledwo pozostawała głucha na prośby użytkowników do czynienia z i obelgami”. Stopniowo problem dotarła do opinii publicznej. W 2013 roku, kiedy w wielkiej Brytanii szły wybory obrazów dla nowych banknotów, działaczka społeczna i dziennikarz Carolyn -Perez zaproponowała kandydaturę Jane Austen. Wtedy każda godzina miała nie mniej niż 50 tweetów z groźbami przemocy seksualnej. Wtedy pod presją opinii publicznej, instrukcja Twitter dodawał funkcję „zgłoś obelgach” — sześć lat później, po pojawieniu się serwisu i po pięciu — po nawróceniu Ariel Waldman.

7 listopada 2013 roku Twitter wyszedł na IPO. Optymiści liczyli, że to pomoże rozwiązać część istniejących problemów, jednak zamiast tego pojawił się szereg nowych, twierdzi . „Jeśli chodzi o GIEŁDĘ, to wtedy wszystko — od szeregowych pracowników do kierownika troszczyli się wyłącznie o wzrost zysków — powiedział były pracownik działu rozwoju. — Wszystkie inwestycje szły na zysk, i o ile mi wiadomo, od tego bardzo mocno ucierpiała jakość usług.

Zapomnij o obelgach — nie sądzę, że wtedy zrobiliśmy dla klientów coś. Ale moim zdaniem, można to uzasadnić tym, że cel był bardzo ambitny — dobrze wejść na GIEŁDĘ”. I mimo, że firma przynosiła spore zyski, strach, zakłopotanie finansistów z Wall Street spowolnienie tempa przyrostu nowych użytkowników doprowadził do tego, że i menedżerowie od czasu do czasu zmieniły się priorytety, twierdzą byli pracownicy firmy.

Stopniowo nienawidzący dotarli i do gwiazd. W 2014 roku zaczęły się nieprzyjemne maile od agentów i Creative Artists Agency, która specjalizuje się w obsłudze najbardziej popularnych amerykańskich gwiazd i sportowców. Są one okazywały mu ultimatum, usunąć konta gwiazd w tym przypadku, jeśli to nie rozwiąże problemu. Kierownikowi musiał podjąć środki nadzwyczajne. On polecił usunąć obraźliwe tweety i połączone konta.

A następnie w sierpniu 2014 roku (organizacja zakazana na terenie Federacji rosyjskiej. — ok. Red.) opublikowała wideo z egzekucją amerykańskiego fotoreportera Jamesa Foleya. kazał usuwać publikacji z treścią, że nie mogło się nie spodoba i Geddę, głównym obrońców wolności słowa na Twitterze.

Nalegali na przeprowadzeniu specjalnego spotkania. Napięcie między nimi stawała się coraz silniejsza. chciał stworzyć dochodową firmę. Do tego potrzebny był stały napływ nowych użytkowników.

Streaker i chcieli zapisać Twitter, jak mała wyspa wolności. „Naprawdę sądzisz, że powinniśmy spokojnie reagować na wideo z doświadczenia ludzi?”, — zaczął spotkanie . „Wtedy będziemy musieli usunąć wszelkie niepożądane wideo, — odparował Streaker. — jak w przypadku z zabójstwem Kennedy ego, kiedy na nas jego rodzina”. W wyniku zebrani zgodzili się na kompromis.

Publikacja szok treści, który ma wyłącznie wartość . Tym nie mniej, był w szoku, donoszą świadkowie. „Wydaje mi się, że robisz wszystko, co możliwe, aby terroryści i obrońcy wolności słowa pozostały naszymi jedynymi użytkownikami”. W 2015 roku Dick i Anthony Noto były zaniepokojony, że Reddit stał dyżurnej zabaw dla przeprowadzenia gwiezdnych sesji pytań i odpowiedzi.

Potem polecił media-zespół Twitter spędzać jak najwięcej żywych dyskusji z najbardziej wpływowymi użytkownikami. W maju 2015 roku Twitterze zaproponował użytkownikom zadawać pytania Baracka Obamy. Przy tym wydał tajne rozporządzenia korzystać z łódź do moderacji wszystkich niecenzuralnych wpisów z hashtag #AskPOTUS. 11 czerwca 2015 roku dowiedział się o przyszłą emeryturę .

5 października 2015 roku pełnomocnym dyrektorem generalnym firmy stał Jack Dorsey. Pojawienie się Darcy byli pracownicy Twitter oceniają sceptycznie. „Gdy odszedł Dick i przyszedł Jack, w firmie było dużo żartów o tym, jak teraz zmienią się priorytety firmy. Ale wątpię, że problem obelg trafi w punkt skupienia jego uwagi” — powiedział Leslie Miley, były dyrektor techniczny Twitter.

Inne źródło wyraził obawy, że Darcy nie jest w stanie efektywnie rozwiązywać problemy firmy, z tego względu, że swoją uwagę będzie zwracać swojego głównego projektu — Square. „Jack świetny szef, i go tak niepokoi problem z obelgami. Ale w końcu, Twitter on — tymczasowy kierownik i będzie mu trudno koncentrować się na problemach obu projektów. A ten problem wymaga koncentracji na tysiąc procent”.

W zeszłym miesiącu, podczas ostatniej konferencji ds. finansowych Twitter, Darcy zrobił już znane oświadczenie, obiecując rozwiązać problem z obrażaniem użytkowników w ciągu najbliższych kilku miesięcy. „Nikt nie zasługuje, aby być ofiarą agresorów. Musimy się lepiej”, — oświadczył on. W lutym firma została utworzona Rada do spraw bezpieczeństwa, w który weszło ponad 40 partnerów.

Jego celem jest opracowanie nowej polityki bezpieczeństwa Twitter. Po 8 lat po publikacji wpisów na temat przemocy w portalu Ariel Waldman czuje, że sytuacja zaczyna być. Zdecydowała, że nie będzie usuwać konta, preferując znosić ataki trolli, dla jego korzyści.

Ale ona nie staje się łatwiejsze. W ciągu ostatnich 2 tygodniach uzyskała wiele obraźliwych komentarzy, po tym, jak wyłożyła zdjęcia w hidżab, który nabyła w przeddzień podróży do Iranu. „Kilka minut później jestem weźmie udział w strumień najbardziej rasistowskich wpisów — mnie od razu oznaczyć jako mordercę” — skarży się dziewczyna. Ona usunęła swój wpis, zablokowała kilka tuzinów użytkowników i wyłożyła zdjęcie na Instagram, gdzie ani ona ani jej treści nie jest nękane.

„Mam na myśli to, że Twitter jest już daleko od tego punktu, w którym pobyt będzie już nie można używać normalnie. Jestem już przyzwyczajona do blokowania 20 idiotów w dzień. Czuję, że męczę się oprzeć przemocy — i to już na pewno wake-up call. Mam nadzieję, że uda im się zrobić coś z tym” — poskarżyła się dziewczyna.

Dodaj komentarz