Sklep Spożywczy Projekt: 20 Najważniejszych Materiałów Za Kwiecień

Digest kierownika wrotnej projekt-team Mail.Ru Group Jurija . Już siedem lat Jurij Wiatrów publikuje na swoim blogu regularne przeglądy świeżych artykułów na temat interfejsów, nowych narzędzi i kolekcje wzorów, ciekawych przypadków i opowieści historycznych. Z taśm kilkuset tematycznych subskrypcji on zajmuje około 5% stojących publikacji, którymi zastanawiam się podzielić wśród ekspertów.

Specjalnie dla vc.ru Jurij Wiatrów zebrał z 20 najciekawszych linków kwietnia. Jeden z najlepszych artykułów na temat interfejsu animacji od . Mówi o tym, że nadszedł czas, aby zapomnieć zasady Disneya, i oferuje swoją klasyfikację z 12 zasad (tłumaczenie na polski). także uczy analizować frontonu animacje na przykładzie dość skomplikowanych aplikacji mobilnej i pokazuje, jak podkreślają zastosowane techniki.

Strona internetowa-zbiór opowiadań o tym, jak optymalizacja wydajności serwisu dała pozytywny efekt dla biznesu. Złota artykuł Michaela , w którym we wszystkich szczegółach wspomniał historię rozwoju stylu ilustracji w Dropbox. Opowiada on, jak i jakie zadania decydował każdy z podejścia na poszczególnych etapach cyklu życia firmy.

Podobny problem został rozwiązany w Creative Market. Piąta część serii o transformacji roli projektantów — jak przetłumaczyć ból użytkowników na język biznesu. Składa się ona z trzech etapów:

W szóstej części jest opisany krok po kroku plan wdrażania UX-strategii. Mało popełnienia czynu w postaci miłego redesign starszego serwisu — trzeba zapewnić powtarzalność dobrych wyników. Dlatego trzeba myśleć o przebudowie systemu, a nie tylko o aktualizacji na wielu ekranach. Przyczyna złych produktów — to zła maszyna, która je produkuje, więc naprawiać trzeba w pierwszej kolejności.

Projektant Quora Henry doprowadził sensowne myśli o tym, jak powinien działać system powiadomień w produkcie. On rozebrał różne kategorie użytkowników i sytuacji, w których pracują, i dał wskazówki dotyczące metryki trasy dla oceny skuteczności powiadomienia. Jeff i Christian Rohrer stworzyli całkowania metoda oceny użyteczności PURE. To działa dobrze dla wyszukiwania i ranking najbardziej wyraźnych problemów w tych produktach, w których przeprowadzenie użyteczności testów utrudnione.

Bardzo fajnie, że jest przywiązany do konkretnych scenariuszy, co pomaga lepiej ocenić ich krytyczności. Artykuł Jeffa . Google uruchomiła oddzielną stronę dla metodologii Design Sprints. On szczegółowo opisuje proces, publikuje szablony i historii skutecznego zastosowania.

Zapowiedź. Serwis pomaga pracować z informacji zwrotnych od użytkowników. Zbiera wnioski i opinie w wielu kanałach (oficjalne kanały obsługi klienta, sieci społeczne, Intercom i tym podobne), po czym łączy związane oferty, aby zrozumieć ich wartość dla produktu. Najważniejszy przekaz jest bardzo zbliżony do legendarnej bazy wiedzy Mailchimp.

Typowa zawartość do projektowania makiet i prototypów. Nazwy, filmy, adresy i wiele innych. Wyszła jedna z najgłośniejszych wersji Sketch 43.

Zaktualizowany format pliku zażądał odstąpienia od wsparcia starych wtyczek. Peter rozebrane nowe możliwości eksportu granic SVG obiektów. Nowe wtyczki dla Sketch. Batch Create Symbols pomaga stworzyć kilka znaków z zaznaczonych obiektów.

Zeroheight pomaga zorganizować współpracę z ogólnymi symbolami. Oraz. Bootstrap-taka siatka wewnątrz każdego bloku, automatyczne rozkładanie dokumentów znaków na stronie transportowej, zmiana nazwy kopii znaku w układzie, które stały się nazywać tak, jak oryginał, eksport układów wysyłkowych w HTML, tworzenie wykresów sparkline, analiza struktury folderów i warstw, zbieranie kilku warstw razem, wymiana jednego koloru na inny, emulator zaburzeń postrzegania kolorów, generator popularnych wzorów na tle. A także dyskusja na Designer News, w którym zawiera dużą ilość przydatnych wtyczek.

Bardzo ciekawa dyskusja Todda , Davida Travisa i Filipa Porażkę z Userfocus o tym, czy użyteczności nauką. I tak i nie. Z jednej strony, UX-badania przestrzegają zasad, metod naukowych; z drugiej — rzadko wyrażane są w postaci teorii lub przyczyniają się do bazy wiedzy. Nagrywanie występy Klapy na temat współczesnego projektowania interfejsów mobilnych.

Szyk, chronologia książek, publikacji i bibliotek poświęconych wzorów świetlnych od Erin Malone, rękę do legendarnej Yahoo. UI Patterns. Od początku roku przeczytałem większość z nich i sporządził listę zaleceń.

Inne wiadomości projektowania systemów: Dobry zestaw konkretnych front-end technik w celu zapewnienia dostępności interfejsów podczas korzystania z klawiatury od Kumar. Na początku wystarczy standardowy przegląd, od drugiej połowy idą wzory.

W marcu wydawnictwo Morgan Kaufmann wydał książkę Jeffa Johnsona i Kate Finn „Designing User Interfaces for an Aging Population”. UXmatters opublikował pierwszy rozdział z niej. Głęboki i systemowy zdaniem Adama z Shopify na budowanie dowolnych projektowania procesów przez organizację wielowarstwowych systemów, gdzie każdy następny poziom jest oparty na poprzednim.

Nirwana dla tych, którzy lubią bardziej kompleksowe modele opisu procesów, niż tylko sekwencja kroków. Kierownik projektu-zespół Creative Market opisał zasady projektowania, które stworzyli dla produktów i samej drużyny. Są części i samego procesu tworzenia. Ciąg dalszy.

Rick ze Skyscanner podniósł kwestię o tym, że koncepcja MVP straciła pierwotny sens — zamiast szybkiego sprawdzenia produktowej hipotezy zespołu coraz częściej starają się „grzebień” wcześniejszą wersję. Oferuje on korzystać podejście i termin RAT (Riskiest Assumption Tests), która zwraca pierwotny sens. Juliette Weiss dokopała historię najważniejszych kamieni milowych w historii projektu Microsoft.

W artykule nazwiska ważnych ludzi, dzięki którym zmienił się design produktów i które miały wpływ na przemysł w ogóle. Inne artykuły o historii interfejsów. Alan Kay opowiedział o tym, jaki był sekret sukcesu laboratorium Xerox PARC, a Leszek Zawadzki zebrał stare wersje stron znanych produktów, aby zrozumieć, jak zmieniało się ich UPT.

Strona poświęcona etyki dla projektantów. Gromadzi narzędzia i artykuły, a także opisuje ważne umiejętności. Przeczytaj pełną wersję podsumowania na moim blogu.

W nim jak zwykle wiele nowych materiałów na temat projektowania dla Apple Watch, Android Wear, Material Design, rozszerzenia dla Sketch, świeżych skryptów i jeszcze mnóstwo wszystkim. Za świeżymi linkami można również śledzić w grupie na Facebook — dziękuję wszystkim, którzy pomagają wypełniać jej. Możesz także otrzymywać najnowsze recenzje na mail. Wyślij nam swoje kolumny i front-end woreczki na interface@vc.ru.

Dodaj komentarz