Strona First Users Opowiada, Jak Znane Serwisy Przyciągają Pierwszych Użytkowników

Przykłady Dropbox, Instagram, Spotify, Airbnb, Facebook i innych stron internetowych i aplikacji. Strona First Users został uruchomiony w połowie lipca 2017 roku. W chwili pisania notatki na nim publikowane krótkie historie pozyskiwania pierwszych użytkowników Dropbox, Instagram, Spotify, Airbnb, Tinder, PayPal, Uber, Facebook, YouTube, Etsy, Yelp, Product Hunt, Quora i Sidekiq.

Usługi podzielone są na kategorie. Finanse, platformy społecznościowe, rozrywka, e-commerce. Użytkownicy serwisu mogą oferować własne historie lub zgłaszać poprawki do już opublikowanych.

Cechą opowiadań w skrócie — na przykład, na stronie opublikowana historia Dropbox, którego założyciel Drew Houston stworzył wideo o zasadach działania serwisu, wykorzystując wiele odniesień, zrozumiałych odwiedzającym agregatora Digg. Film szybko wspiął się w top strony i przyniósł chmury 70 tysięcy użytkowników. Inny przykład — PayPal. Jego twórcy dali użytkownikom możliwość zapraszania znajomych.

Po rejestracji zaprosiła i darczyńcy otrzymywali po 10 $. Tak serwis domagał się szybkiego wzrostu, ale tracił na $20 na każdej nowej rejestracji.

Dodaj komentarz