„To Nie Jest Dieta, A „

„The Guardian” o trendzie wśród zwolenników zdrowego stylu życia i poprawy wydajności z doliny Krzemowej — długotrwałego postu. Ostatni raz były dyrektor Evernote Phil jadłem dzień temu — to były szaszłyki yakitori z restauracji w dzielnicy Mission District w San Francisco. Następnym razem to może za trzy dni — w czwartek wieczorem. Na ten dzień ma już zarezerwowany stolik w jednej z najlepszych restauracji sushi miasta. W ciągu czterodniowego przedziału będzie tylko pić wodę, kawę i czarną herbatę.

W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, obecny dyrektor generalny AI-studio All Turtles odwraca się od jedzenia na okresy od dwóch do ośmiu dni, między którymi jadł trochę. Stracił prawie czterdzieści kilogramów i mówi, że w wyniku tego „przekształcony”. „Powstaje lekka euforia. Nastrój lepiej niż zwykle, jestem skoncentrowany, a moja energia się nie kończy. Czuję się gdzie zdrowsze.

To pomaga mi być lepszym dyrektorem generalnym. Głodówka — zdecydowanie jeden z dwóch lub trzech najlepszych rozwiązań, które brałem za swoje życie” — mówi, siedząc w biurze All Turtles w dzielnicy Soma i popijając kawę — jedną z wielu filiżanek dziennie. — przedstawiciel rosnącej społeczności działaczy doliny Krzemowej, z długich głodówek. Ich zdaniem, są one schudnąć, ich nastrój staje się bardziej stabilny, a wydajność rośnie.

Okresowe głodzenie dzięki diecie „5:2”, w której ludzie żywią się normalnie przez pięć dni w tygodniu, a w pozostałe dwa są znacznie zmniejszają ilość kalorii (około pięćset dziennie). i jego zwolennicy postanowili nie ograniczać się dwa dni i raczej na poprawie własnej produktywności, a nie na utracie wagi. Oni łączą długotrwałe głodzenie z niemal fanatycznym śledzenia swoich wyników takiego składu tkanek ciała, zawartości we krwi glukozy i ketonów — tak nazywa się substancja, uwalnianego podczas przetwarzania przez organizm własnego tłuszczu rezerwy zamiast uzyskać energii z trawionych węglowodanów. Zwolennicy pomysłu twierdzą, że to nie jest dieta, a „”. Jeffrey Wu, dyrektor generalny firmy HVMN (czyta się jak „human”), zajmującej się i nootropics, na początku 2017 r. stanął na czele głodówka, w którym wzięło udział ponad stu członków WeFast społeczności poświęconej długiej abstynencji od jedzenia.

Niektórzy uczestnicy nosili monitory do sprawdzenia zawartości glukozy, które zwykle cieszą się cukrzycy. Urządzenia, pod skórę, regularnie kręcą krwi, aby nośnik mógł dbać o zdrowie w czasie rzeczywistym. Także mierzyli zawartość ketonów we krwi, aby upewnić się, że ich ciała w rzeczywistości używali tłuszczu jako paliwa — jest to stan materii zwany „”.

Wu i inni członkowie jego firmy chcieli zmierzyć, jak głodówka wpływa na wydajność. Dlatego równolegle z monitorowaniem wskaźników fizjologicznych (ketony i cukru we krwi) używali programu RescueTime, , jak ludzie wydajne w pracy. „Można by pomyśleć, że po siedmiu dniach głodówki osób będzie rozproszony na co chcesz i stale przeszukują internet w poszukiwaniu jedzenia, ale za jakieś dwa lub trzy dni głód rekolekcje, ponieważ zwiększa zawartość ketonów. Mózg i ciało dostają energii z alternatywnego źródła” — wyjaśnił Wu. Przy wzroście 180 cm i wadze do 74,8 kg Wu nie trzeba się odchudzać, tymczasem on zrzucić pięć kilo w tydzień.

Według jego słów, on skupia się na życiu i efektywności poznawczej. Raz w tygodniu Wu głoduje w ciągu 36 godzin, a raz na kwartał — trzy dni z rzędu. Teraz jest lepiej rozumie, jak w ogóle działa głód. Często mylić chęć jedzenia z koniecznością , chodzić i robić przerwy. Dlatego jemy, gdy w tym nie ma obiektywnej potrzeby.

Libin pokazuje, w jaki o swoich w czacie grupowym w WhatsApp pod nazwą Fast Club, w skład której wchodzą jeszcze około dwadzieścia pracę prezesów i inwestorów z Obszaru zatoki. Zwykle wspomina tylko tych z nich, którzy publicznie mówił o swoich . Na przykład, partner w Y Combinator i inwestor Daniel Cross i Loic Le — współzałożyciel technologicznych konferencji LeWeb i założyciel Leade.rs, starcie, który pomaga organizatorom konferencji komunikować z głośnikami. Właśnie Le w grudniu 2016 roku za kawę powiedział o przez głodówka.

Wtedy ważył około 117 kg — jego osobisty historycznego, a Le na ten moment głodował już dwa i pół dnia. Brzmiało to wszystko szalenie. Poszedłem więc do domu i zacząłem szukać informacji, chcąc mu udowodnić, że się myli. Ale zamiast tego znalazłem kilka badań i okazało się, że jest to dość skuteczna metoda.

W końcu zdecydował się spróbować. „W pierwszy dzień byłem tak głodny, że wydawało mi się, że umrę. Na drugi dzień było jeszcze gorzej. Ale na trzeci dzień czułem się lepiej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich dwudziestu lat” — wspomina . Prac naukowych, osób uczących wpływ długotrwałego głodowania na ciało człowieka, staje się coraz bardziej.

Każdego roku publikowane są dziesiątki badań, dowodzących, jak głodówka może wzmocnić układ odpornościowy do walki z predyspozycją do cukrzycy i zwalniać starzenie się — to prawda, u myszy. Jednak wraz z tym istnieją dowody na to, że bez nadzoru specjalisty głodówka może być niebezpieczne. Jeśli organizm będzie pochodzić niedostateczna ilość ważnych minerałów jak sodu, magnezu i potasu, u człowieka może odmówić serce. Ponadto głodówka zwiększa podatność na infekcje i pogarsza stan uszkodzonych nerek. Specjalista zaburzeń żywienia z San Francisco w imieniu martwi się, że lecznicza głodówka może być kolejna wymówka tych, którzy po prostu nie chce jeść.

„Nadmierna koncentracja uwagi na śledzeniu parametrów organizmu stało się normą, więc trudno powiedzieć, nie zmieniła się czy to dla niektórych w obsesja”. Jednak osoby z zaburzeniami odżywiania zwykle odczuwają wstyd i inne negatywne emocje w stosunku do jedzenia i własnego ciała, że nie wygląda na i Wu. „Jeśli jednak zamierzasz robić głodówek leczniczych, — a ja nie polecam tego robić — aby rozpocząć, należy skonsultować się z lekarzem” — dodaje.

Minęło osiem miesięcy od momentu „nawrócenia” , a on mówi, że głodówka jest łatwo. Przedsiębiorca często chodzi na „słodkie obiady” z przyjaciółmi, gdzie zwykle zamawia tylko wodę. Ludzie myślą, że to jest tortura, ale w rzeczywistości mam przyjemność. Rozmawiam z przyjaciółmi, patrzę na jedzenie, czuję jej zapach. Wszystko to jest bardzo miłe.

Zazwyczaj z obiadów, gdzie nic nie jem, idę, czując pełne. Czy kiedykolwiek zdarzyło mu płacić część konta. Mówi, że bywało i tak. Teraz ruch WeFast Jeffrey Wu już ponad sześć tysięcy zwolenników w Facebook oraz na kanale w Slack.

Uczestnicy omawiają najnowsze badania leczniczego na czczo i dzielą się radami i swoimi wynikami. Również oni co miesiąc zbierają się w San Francisco, gdzie wspólnie w restauracji. Według Wu, głównie do nich przychodzą dwudziestu – i inżynierów z doliny Krzemowej. „Tutaj i w innych konkurencyjnych rynkach świata, coraz więcej ludzi robi wszystko, aby zwiększyć produktywność”. Zawsze wiadomo, że jeśli na kolację szkodliwej żywności, na następny dzień produktywność spada.

Jednak gdy ludzie z budynkiem mentalności zaczynają uczyć się naukowych podstaw tego, dlaczego zdarzają się takie ” śpiączki”, zaczynają rozumieć, jak je kontrolować. Zamiast demontować chipy komputerowe, badają własne ciała. uważa głodówka kolejnym trendem w dolinie Krzemowej — to samo było z medytacją, która zdobyła popularność kilka lat temu wraz z pojawieniem się aplikacji jak Headspace. Ludzie wierzą w to, że mogą rozwiązać wszystkie problemy.

Ot, taka kultura. Chcesz mniej się martwić. Do tego jest medytacja. Chcesz żyć na czterdzieści lat dłużej. Prawdopodobnie można to osiągnąć za pomocą leczniczego na czczo.

Około 80% od tego, co robią tu ludzie, okazuje się puste, bez sensu, ale i tak nadal próbować. Teraz je tylko wykwintne dania zamiast naprędce zebranych kanapek. „Nudnych posiłków u mnie już nie ma. Za każdym razem, kiedy kładę jedzenie do ust, to staje się wyjątkowe wydarzenie”. Tak, że jedzenie z obrobionymi w węglowodany jak rogali on je tylko w Nowym Jorku („w San Francisco są obrzydliwe”), a ramen tylko podczas podróży do Tokio.

Po wypowiedzi o tym, że on ćwiczy lecznicza głodówka, obrzucili pytaniami ludzie, nie wiedzą, od czego zacząć. On jednak wątpliwości, że głodówka wejdzie w modę, jak to było z medytacją. „To zbyt ekstremalnie. Nikt nie dorastał w otoczeniu ludzi, którzy uważali, że medytacja jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Podczas gdy wszyscy mówili, że głodówka jest niebezpieczne i jest bardzo trudne” — wyjaśnia.

Ponadto, nikt nie zarabia, kiedy ludzie rezygnują z jedzenia. Wszystko to, co dzieje się na wszystkich interesów gospodarczych, rzadko „startuje”. Aby zainteresować głodówek, trzeba być drwalem jak ja. Wyślij nam swoje kolumny o tym, jak zmieni się nasz świat, na future@vc.ru.

Dodaj komentarz