Wayme — IOS-aplikacja Do Tworzenia I Sprzedaży Tras Dla Turystów

Nazywam się Ciasta Siergiej, mam 24 lata. Trzy lata pracuję specjalistą ds. produktu. Podczas podróży wielu jest to dość logiczne pytanie. „na co warto zobaczyć w nowym mieście?” Zazwyczaj turyści korzystają z Google. „co warto zobaczyć w mieście X”, zatrudniają przewodników lub dołączają do grupy wycieczki.

Ale jeśli w jednym przypadku to będzie kosztować sporo, w innym trzeba dostosować według daty i czasu w ramach pozostałych N osób i razem z nimi cieszyć się miastem. Dobrym rozwiązaniem — jeśli w tym mieście mieszka twój przyjaciel. Wtedy masz bezpłatny osobisty przewodnik na najbliższy dzień. On będzie w stanie pokazać swoje ulubione miejsca. Kawiarnie, place, parki, dachy i tarasy.

A to, co robi przyjaciel, na pewno odciśnie piętno na jego opowieść. Tak więc, na przykład, architekt pokaże piękne domy i elewacje, artysta opowie o lokalną kulturę, a inżynier otworzy dla ciebie nietypowe konstrukcje i mechanizmy. A co, jeśli w każdym mieście, gdzie by nie przyjechali, że masz takich przyjaciół. W rzeczywistości, ta idea zainspirowała nas do stworzenia Wayme. Wayme pomaga w organizacji wycieczek poznać miasto na nowo.

Wyobraź sobie AppStore dla miejskich wycieczek. Przyjeżdżasz do nowego miasta, wybierasz kategorię (muzyka, historia, technika, sztuka), odpowiednią wycieczkę i idziesz do zapoznania się z miastem. Mechanika absolutnie to samo. Oceny, recenzje, zrzuty ekranu, a nawet 30-sekundowe zajawka informacji turystycznej. Wszystko to pomaga określić człowieka ze spacerem i zrozumieć, czego od niej oczekiwać.

Każdy może nagrać swoją wycieczkę i sprzedawać ją w systemie. Jest to szczególnie ciekawe profesjonalnym jak możliwość przejścia do digital-zakres. Jeśli teraz przewodnik czysto fizycznie w ciągu dnia może odbyć 5-6 wycieczek, z pomocą Wayme może prowadzić 50-100 na dzień. Nagrał swoją wycieczkę i sprzedajesz cyfrowe kopie, będąc w domu. Do tego tworzymy wszystkie niezbędne ekosystem.

Sklep tras, aplikacje mobilne, konstruktor informacji turystycznej i narzędzia marketingowe. Format Wayme chcemy ożywić turystyka miejska. Teraz złożyło się pewną opinię, że piesze wycieczki — to że coś jest nudne, podobne do wykładu. Na rynku istnieje ogromna ilość aplikacji-audioprzewodników, które tylko wzmacniają to zdanie. Ja naprawdę nie znam ani jednego człowieka, kto by lubił spacerować po mieście, słuchając „Wikipedię”.

Format ten już nie żyje, bo teraz zupełnie inny poziom rozrywki. W Wayme osób kliknie „Rozpocząć wycieczkę” i w tym momencie pojawia się wirtualny przyjaciel, który dosłownie bierze za rękę i mówi. „Chodź, będę ci pokazywac swoje miasto” i dalej nie pozostawia słuchacza ani na chwilę. Za cztery miesiące, które już pracujemy, jesteśmy wykazały, że ludzie chcą nowych doświadczeń. Ciekawych historii, rozrywki.

Ludzie chętniej idą za rozrywką, niż wiedzę. Dlatego tworzymy różne wycieczki. Mogą to być wycieczki tematyczne („Gangsterski Chicago”), wycieczka w książce lub filmie („Florencja. Śladami Assassin s Creed”, „Anioły i demony Rzymu”) lub eksperymentalne formaty od ludzi kreatywnych. Trasy nie są ograniczone do formatu „przewodnik turystyczny” lub „narrator-słuchacz” — mogą być nietypowe.

W naszych wycieczkach dużo efektów specjalnych (start rakiety kosmicznej, strzelanie, wybuchy, dialogi bohaterów) i muzyki w tle. Na przykład, w jednym z kijowskich tras autor prowadzi słuchacza do trzech małych domków i mówi. „Dlaczego-to te domki bardzo mi przypominają starą Meksyku”. I w tym samym momencie na tle zaczyna grać meksykańskie motywy, a na balkon wychodzi Don Pedro. Takie chwile pozwalają zanurzyć człowieka w atmosferę opowieści i stworzyć wirtualną .

„Mam wrażenie, że zanurzam się w równoległej rzeczywistości. Chodzę w słuchawkach po mieście z człowiekiem, którego nigdy nie widziałam, którego teraz nie ma w pobliżu, ale on mnie bawi i pokazuje coś ciekawego”, — opinię jednego z użytkowników naszej aplikacji. Teraz Wayme działa w trzech miastach Ukrainy. Kijowie, Lwowie i Dnieprze. Planujemy rozwinąć się do Paryża, Berlina i Pragi.

Na razie jest dostępna tylko na iOS-wersja aplikacji, ale wkrótce pojawią się wersje dla Androida i Windows Phone.

Dodaj komentarz