Wideo: 13 Wykładów Młodych Rosyjskich Naukowców O Nauce

Zespół wydawnictwa „Papier Media” przygotowała dla vc.ru wybór filmów, nagranych w ramach naukowo-popularnego serialu Science Slam. Format pokaz obejmuje zwięzłe występy młodych naukowców z różnych dziedzin nauki. Mikrobiologii, fizyki, robotyki, psychologii i matematyki. Fizyk Denis opowiada, jak laserowe technologie pomagają przywrócić przedmioty sztuki i określić ich autentyczność. Aleksiej Knorre, młodszy pracownik naukowy Instytutu problemów egzekwowania prawa przy Euspb, opowiada, jak MSW i federalnej służby kontroli narkotyków walczą z narkotykami i jak skutecznie to robią.

Pracownik naukowy katedry mikrobiologii wydziału biologii uniwersytetu moskiewskiego Andriej opowiada, jak z pomocą bakterii z gruzu robią energii elektrycznej. Antoni , doktorant, pracownik laboratorium robotyki RTK, opowiada, co to jest robot, po co je robić i czy robotyka być ekstremalnej. Ilja Zacharow, pracownik naukowy w laboratorium wiekowej psychologicznej instytutu RAO, opowiada o tym, czy można odziedziczyć zdolności matematyczne i kto boi się matematyki. Andrzej opowiada o tym, co to jest spojrzenie drapieżnika, czego można się dowiedzieć o człowieku na i jak wpływa na długość życia. Fizyk Andrzej opowiada, jak już teraz można studiować zderzenia cząstek z dużymi energiami, niż na hadronów, jak fizyka wysokich energii bada strukturę odległych galaktyk i że odległe galaktyki mogą powiedzieć nam o interakcji cząstek elementarnych i Wielki wybuch.

Psycholog Witalij mówi, czy można nauczyć się z dużą dokładnością rozpoznać kłamstwo, jak skutecznie to robią sędziowie i śledczy i jakie są naukowe metody wykrywania kłamstw istnieją. Jeden z najbardziej cytowanych -teoretyków na świecie Dominik opowiada, jak stworzyć nie istniejące połączenia bez laboratorium, czy można zrobić materiał twardsze od diamentu i dlaczego podręczniki szkolne z chemii niedługo będzie trzeba całkowicie przerobić. Mikrobiolog Andrzej opowiada, jak bardzo bakterie kontrolują zachowanie człowieka, dlaczego nie wszyscy ludzie mogą być wegetarianami i jak w przyszłości będzie wyglądać jedzenie dla kosmonautów. W organizmie każdego człowieka mieszkają setki bilionów bakterii. Ich nauka — jedna z głównych zadań współczesnej biologii.

Doktor nauk biologicznych, profesor i członek Academia Europaea Michał Gelfand opowiada, za pomocą jakich metod uczą się mikroorganizmy i bakterie można wykorzystać w medycynie. Rozwój technologii komputerowych, opartych na przekazywaniu informacji za pomocą sygnału elektrycznego w impasie. Fizyk Erwin Szczerbakow opowiada, w jaki sposób technologia zastąpi energii elektrycznej do 2020 roku i jakie problemy mogą rozwiązać superkomputery przyszłości. Psycholog Igor opowiada, jak działa ludzka percepcja i co to jest „martwa strefa uwagi”. Wyślij nam swoje kolumny o tym, jak zmieni się nasz świat, na future@vc.ru.

Dodaj komentarz