Zamarznięte Z Sergiusz Posada: Kto Ludzi W Rosji I Na świecie I Ile To Kosztuje

Ci ludzie, którzy teraz około dwudziestu lat czterdzieści, prawdopodobnie zginą. Jeśli nie dbać o tym teraz, to najprawdopodobniej ich zakopany w ziemi lub spalą. oferuje klientom szansę na zbawienie. Po śmierci ciało zamrożą, aby naukowcy przyszłości znowu mogli tchnąć w niego życie.

U też jest Biblia. To się nazywa „Perspektywy nieśmiertelności”. Jej autor — założyciel Instytutu w USA, fizyk Robert Oettinger. To książka o tym, dlaczego musi się udać i jak się zmieni świat przyszłości, jeśli to się stanie.

Czy można zamarznięty pacjenta głosować. Czy uważa, że małżeństwo automatycznie zostanie rozwiązana po tym, jak jeden z małżonków dołączone . Na początku 2000 roku jej przetłumaczył na język polski pełny etat analityk banku inwestycyjnego Daniła Miedwiediew. Kilka lat później on i dziewięć poglądach założyli w Rosji firmę „”, która zajmuje się ciał zmarłych, a następnie utrzymaniem ich stabilnego stanu.

Pierwszymi klientami stały się krewni założycieli. Dyrektor generalny, Valeria Stadzie, zamrożone głowę własnej matki, a Daniła Miedwiediew — mózg babci. Dziś „” około sześciu kilkudziesięciu pacjentów. Wszystkie one znajdują się w Siergijew Posad, gdzie znajduje się magazyn firmy.

Wiszą głową w dół w ogromnych , zawieszone za nogi, w temperaturze ciekłego azotu do minus 196 stopni. Komórkowa rozpad, który w temperaturze pokojowej mógł wystąpić w ciągu kilku sekund, tam trwa 24 miliony lat. Krwi w ciałach pacjentów nie zostało jej za burtą podczas perfuzji, zastąpiły roztworem (gliceryny), i ciało usztywnione. „Na co to wygląda.

— mówi Valeria Praid. — Mojego ojca znaleziony martwy w lesie. Był zmarznięty i zamienił się w . Tak wygląda naturalne „.

Usługa, którą oferuje „”, nazywa się „głębokiego zamrożenia ciał ludzi i zwierząt”. Założyciele firmy nie gwarantują swoim pacjentom życie za sto lat. Oferują im szansę o wartości $12 tysięcy dla mózgu i $36 tysięcy do zamrażania całego ciała. Szansa na to, że naukowcy przyszłości nauczą się leczyć raka, uprawiać sztuczne ciała, rozmrażanie ludzi i organy z minimalnymi stratami, przeszczep mózgu w cyborgów — w sumie, nauczą się wygrywać śmierć. Wtedy każdy z zanurzone w pozornej śmierci może być wskrzeszony.

Według „Lewada-Centrum”, w ciągu ostatnich trzech lat od 20% do 45% rosjan postanowił, że chciałby żyć wiecznie. Około 15% zainteresowani w tym, aby siebie lub swoich krewnych. Mogło ich być więcej, gdyby nie jeden problem.

Kluczowym problemem — to rozmrażanie. Ubiegłoroczne badania w laboratorium firmy biotechnologicznej 21st Century Medicine wykazały, że zamrożony mózg królika po przeprowadzeniu skanowania można zapisać bez uszkodzeń. Czyli roztwór aldehydu w temperaturze ciekłego azotu nie zamienił się w kryształki lodu i nie zrobił z mózgu papkę. Prawda, on się strasznie toksyczny.

Inni naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu nowoczesnych technologii wykazały, że po kriokonserwacji u organizmów utrzymuje się długotrwała pamięć. Czyli animowany królik będzie pamiętać wszystko to, czego go uczono w dotychczasowym cyklu. Jak odmrozić mózg człowieka bez zniszczenia tkanek i leczyć go, podczas gdy nieznany. Miedwiediew uważa, że ta kwestia zostanie nakręcony w ciągu 60 lat.

On też planuje swój mózg. Podzielić go na dwie części, zostawić jeden w Rosji, a drugą umieścić w europejskiej . „Na wypadek klęsk żywiołowych”. Na te badania i odchodzą wszystkie pieniądze .

Same w sobie zamrażanie i utrzymanie stabilnego stanu pacjenta nie kosztują $36 tysięcy. Według Daniel Miedwiediewa, duża część pieniędzy przeznacza na badania i rozwój. „W pewnym momencie te pieniądze są transmitowane w to, że pojawiają się technologie uprawy organów, skanowania zapisanego obiektu, aby można było studiować strukturę mózgu, przeprowadzenie nowych operacji.. Właśnie to jest podstawowe wydatki. Dbamy o to, aby potem zapewnić pacjentom ożywienie”.

Wspomina o Walerii z Włodzimierza, który pod koniec 2017 roku zbierają się przeszczepić głowę na nowe ciało. Miedwiediew mówi, że razem pracują nad kolejnym projektem dla nieśmiertelności. Jeśli głowę wszystko uda się przenieść i połączyć rdzeń kręgowy, to otworzy naukowcom drogę do . „To otwiera inną drogę do nieśmiertelności, — powiedział dmitrij Miedwiediew.

— Naukowcy będą w stanie rozwijać się dla was coraz to nowe ciała, pozostanie tylko utrzymać stan mózgu”. Amerykańscy i indyjscy lekarze się tym zajmują, w ramach projektu ReAnima Project. „Teraz to może wyglądać fantastycznie — mówi Miedwiediew. — Ale kiedyś i sztuczne oddychanie z masażem serca były fantastyką”.

On prowadzi jako przykład technologii, które dziś wykorzystują w Pittsburghu. Krew w ciele pacjenta z poważnym urazem klatki piersiowej zastępują na roztwór soli, ochłodzono go do 5-10 stopni Celsjusza, działają, a następnie ponownie wlać krew i prowadzą człowieka do życia jednym ciosem prądu elektrycznego. „Wszyscy marzymy o Marsie — powiedział Miedwiediew. — Ale jak nas pokonać kosmiczną promieniowanie, jeśli jeszcze nie jesteśmy nawet w stanie pokonać śmierć?”.

W świecie poważnie zajmują się trzy firmy. W Rosji to „”. W USA — Instytut , to opis generowany Robertem , a Alcor. Financial Times ” nazywa Alcor mercedesem w .

„Klientów, tutaj są nazywane „trupami”, a „pacjentami”; nie „zamraża się”, a „tymczasowo unieruchamiają”; drugą szansę, która czeka na każdego, tu nazywają „reanimacji”. O Alcor i jej pacjentach kręcą naukowo-popularne filmy i rozgłaszają je na cały świat. Na przykład, Freeze me, historię życia i śmierci z Alcor zrobione National Geographic, około dwudziestu razy w roku biegaja po kanałów telewizji satelitarnej.

Alcor została założona w 1972 roku w , a według stanu na grudzień 2015 roku w jej znajduje się około 150 osób (Instytut — na kilka osób mniej). Koszt utrzymania mózgu występuje wynosi $80 tysięcy, całego ciała — $200 tys. Zmarli są przechowywane w kolorowych oryginalnych stalowych kapsułkach, jak w fantastycznych hitów o międzygalaktycznych podróżach. Dla „” Financial Times odprowadza miejsce „”, powołując się na znacznie niższe koszty zamrożenia i liczba pacjentów — choć średnie rosyjskiej spółki za rok i wyprzedzają każdego z amerykańskich konkurentów.

W celu zamrożenia, w Rosji importują zmarłych z USA, Holandii, Włoch, Japonii i Chin. Teraz w „” już została zawarta na ponad 200 kontraktów na ; dla studentów w firmie nawet wymyślili tempo „raty”. Miedwiediew mówi. „Wkrótce stanie się bardziej przystępne tysięcy dziesięć dolarów.

A potem może nie być konieczne. Już w tym wieku mam zamiar nie umierać”. Ja do każdej zamrożenia odnoszę się pozytywnie. Szanse na nowe życie i tak więcej, niż jeśli cię zakopany.

Prawda, sam się nie zamierzam. Planuję dożyć do nieśmiertelności. Ale w domu u krewnych już leżą różnego rodzaju roztwory i instrukcje na wypadek czego. W „”, jak i w Alcor, przestrzegane są wszystkie najnowocześniejsze protokoły (w trybach chłodzenia, przechowywania, używania ), aby zmaksymalizować szanse ożywienia.

Różnica w kosztach — to historia o tym, jak Alcor zbędne wydaje pieniądze. Tam i systemu podawania azotu i pojedyncze , i pancerne szyby. Ponadto, część kosztów na amerykanów obejmuje ubezpieczenie. Jak pokazują najnowsze badania, nawet jeśli uda się w pełni przywrócić strukturę mózgu, nie ma żadnych gwarancji na to, że wraz z nią powróci i charakter, doświadczenie życiowe człowieka.

Moim zdaniem, bardziej perspektywicznym może być kriokonserwacji tkanek, zawierający DNA, jak i poszczególnych komórek, na przykład, spermy i krwi. Ten materiał naprawdę będzie można korzystać po rozmrożeniu. Ja prawdopodobnie wezmę się do sceptyków — z dwóch powodów.

Pierwsza — techniczna, więc jak na razie jest bardzo wiele ograniczeń, od sposobu mrożenia do sposobu rozmrażania ciała. Druga — społeczna lub, jeśli chcesz, humanistyczna. Nieśmiertelność — to piękny mit, ale gotowe czy ludzkość do niego. Moim zdaniem — nie. A ten problem poważnie ograniczeń technologicznych.

Dodaj komentarz