Zenly — Aplikacja Do Udostępniania Informacji O Lokalizacji Z Przyjaciółmi

Według twórców Zenly, na rozwój aplikacji ich zainspirowały inne podobne usługi — Foursquare, Gowalla, i tak dalej. „Zawsze wydawało mi się, że korzystać z nich zbyt trudne, to postanowiliśmy zrobić coś prostszego”. Z pomocą Zenly właściciele smartfonów mogą informować znajomych o tym, gdzie one się znajdują, w czasie rzeczywistym. Lokalizacja wszystkich znajomych wyświetlane na mapie.

Aplikacja pozwala również wygenerować link, który za ruchy użytkownika mogą w przeglądarce obserwować te, u których serwis nie jest zainstalowany. Ponadto, z pomocą Zenly można dowiedzieć się, jaki jest poziom naładowania baterii telefonu czy innego przyjaciela. Twórcy aplikacji uważają, że Zenly pomoże pozbyć się wiadomości w stylu „będę za 10 minut” i tak dalej. Aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się znajomy, wystarczy otworzyć mapę.

Opracowanie Zenly prowadzili pięć lat, a sama aplikacja pojawiła się w mobilnych sklepach trzy lata temu. Jego ustanowiła wiele użytkowników, ale prawie wszystkie z nich później usunięto aplikację, tak jak ja zbyt wiele energii na smartfonie. W dwa lata twórcy zoptymalizowano pracę serwisu i zapewnienie, aby aplikacja nie wymagał tak wiele energii.

Czytaj Więcej: model based software development

Dodaj komentarz